Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja w urzedzie pracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 siemanko

siemanko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:00

Witam, konczy mi sie 6 miesieczna umowa o prace z koncem sierpnia. Slyszalem, ze trzeba rejestrowac sie w urzedzie pracy juz na 3 miesiace przed, ale mam taka prace, ze nie mam kiedy, czy jest mozliwosc zarejestrowania sie przez internet? O ile tak to na jakiej stronie.
  • 0

#2 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:12

a po co ? tam pracy nikt ci nie bedzie szukac
  • 0

#3 siemanko

siemanko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:29

Nie wiem jak tu jest, ale nie bede mial pracy we wrzesniu to i zapewne strace ubezpieczenie, wiec na jakis okres chcialbym byc chroniony.
  • 0

#4 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:41

Auch wenn Sie kein Arbeitslosengeld beziehen, aber die Dienstleistungen der Bundesagentur für Arbeit in Anspruch nehmen, müssen Sie sich bei Ihrer Agentur für Arbeit persönlich melden, wenn sie Sie dazu auffordert, die für eine Vermittlung erforderlichen Auskünfte erteilen, Unterlagen vorlegen und alle Änderungen zu diesen Angaben unaufgefordert und sofort mitteilen..................mysle ze nie ma mozliwosci przez internet a nawet telefonicznie..musisz sie stawic osobiscie....

#5 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:43

W skrocie to skopiowalem ale zgloszenie bezrobocia tez musi byc osobiscie ..przynajmniej tak bylo na ich stronie....

#6 siemanko

siemanko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano 04 08 2012 - 19:48

A w internecie jest jakies JOBBORSE, co to jest ?
  • 0

#7 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17601 postów

Napisano 04 08 2012 - 20:07

Zarejestrowac online sie nie mozesz. Dotychczas przepisy wymagaja osobostych odwiedzin w lokalnym biurze Agentury Pracy. Mozesz im jednak przedzwonic i dogac sie z urzednikiem, pod którego podlegasz, co mozesz zrobic w tym wypadku. W Kassel pracuja od samego rana w zwyklych gorzinach biurowych, a w czwartek nawet do wieczora (18:00). U ciebie tez maja napewno jeden dzien, kiedy pracjuja dluzej.
  • 0

#8 siemanko

siemanko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano 04 08 2012 - 20:27

Tylko, ze ja pracuje dluzej dzien w dzien ;), od 6 do minimum 18 :D . Czy te JOBBORSE to jest wlasnie strona podlegajaca pod urzad pracy ? Tu sie zarejestrowac wstepnie ? arbeitsagentur.de ?
  • 0

#9 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 04 08 2012 - 21:23

JobBörse ma troche wspolnego z Urzedem Pracy bo niby mozna poprzez nich prace znalezc..ale Ty podlegasz pod Arbeitsagentur i tam sie zalatwia wszystko zwiazane z utrata pracy ...

#10 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17601 postów

Napisano 04 08 2012 - 21:39

Siemanko, strona jobboerse.arbeitsagentur.de - to jest tylko baza danach z kandydatami i ofertami. Zarejestrowanie sie tam ne zwalnia cie z zadnego obowuazku, daje ci jednak mozliwosc zalozena wlasnego profilu wraz z CV oraz elektroniczna teczka rekrutacyjna i nic wiecej.
  • 0

#11 siemanko

siemanko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisano 04 08 2012 - 22:28

Wlasnie mi chodzi o te obowiazki, co mam teraz zrobic ?
  • 0

#12 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17601 postów

Napisano 04 08 2012 - 23:25

Musisz skontaktowac sie osobiscie. Moze pójda ci jaks na reke, choc w to nie wierze. Podstawowym obowiazkiem osoby szukajacej pracy jest zgloszenie sie do urzedu jak tylko sie dowiemy, ze bedziemy szukac prace. W zasadzie wystarczy sie zglosic trzy miesiace przed utrata pracy lub koncem umowy (na czas), abiy miec prawo do finansowego wsparcia poszukiwania pracy. Aby otrzymac Arbeitslosengeld i nie stracic ubezpieczenia, tj. zeby Arbeitsamt/ARGE lub JobCenter przejal skladki, wystarczy zglosic natychmiastowo utrate pracy, tj. w przeciagu trzech dni kalendarzowych, po jej utracie. Oczywiscie, trzeba miec ogóle uprawnienia do ALG, aby starac sie o pomoc, tj. placic skladki przez conajmniej rok, w skrajnych wypadkach (pond dwie umowy na czas w przeciagu 6 miesiecy).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników