Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mandat z fotoradaru

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 PawelNord

PawelNord

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:05

wysokość kar za przekroczenie prędkości
  • 0

#2 PawelNord

PawelNord

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:12

Witam, w kwietniu jadąc autostradą samochodem ciężarowym przekroczyłem prędkość o 19 km/h. ograniczenie było do 60 ko/h, ja jechałem 79 km/h. ostatnio przyszło mi potwierdzenie tożsamości a później zawiadomienie o wysokości mandatu. Problem polega na tym, że według niemieckiego taryfikatora powinienem otrzymać 30 euro i 0 punktów, a oni przysłali mi 70 euro i 1 punkt. Teraz nie wiem czy to oni się pomylili czy może dla kierowców "TIR-ów" są inne taryfikatory, czy też nie zmieniły się stawki w taryfikatorze. Za wszelką pomoc dziękuję.
  • 0

#3 DonTomasso

DonTomasso

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:18

niepomylili sie, tu mozesz sobie sprawdzic http://www.radarfall...echt/bgrechner/
  • 0

#4 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:23

Poczytaj tu: http://www.verkehrsp...alog/tab_01.php Ponadto na wysokosc kary maja nieraz równiez wplyw okolicznsci, np. pogoda oznakowane zwezeni drogi podczas prac, szczególnie niebezpieczne miejsce... A do kary pienieznej zawsze dodaje sie oplate administracyjna.
  • 0

#5 ullapol

ullapol

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:38

Powinieneś sie cieszyć.
  • 0

#6 munich_raffaello

munich_raffaello

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 31 07 2012 - 21:38

to nawet jest malo
  • 0

#7 pogromca oszustów

pogromca oszustów

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 07 2012 - 22:02

Kolego, a jakie masz nr w aucie Polskie czy Niemieckie? Ja jechalem rok temu w kierunku na Koln-na 60Km/h mialem 120-cos tam błysnelo ale nic nie przyszlo.Mam PL numery. Pozdro
  • 0

#8 Kiero11

Kiero11

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 01 08 2012 - 12:21

Witam. Podepne sie pod ten temat. Mi rowniez fotoradar zrobil zdjecie na koniec kwietnia a w zasadzie to nawet dwa jednej nocy jak wracalem do Polski, a przekroczenie predkosci bylo dosyc znaczne nawet ok 50km za szybko. Do tej pory nie dostalem zadnego zdjecia ani pisma. Minely juz 3 miesiace a slyszalem ze jezeli w ciagu trzech miesiecy nic nie przyjdzie to podobno albo wogole juz nie przyjdzie albo nie mam obowiazku placenia takiego mandatu. Auto jest zarejstrowane w PL i ma polskie tablice. Wiec moze cos przyjsc nawet po 5 miesiacach czy jak nie przyszlo w ciagu 3 mieis
  • 0

#9 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 01 08 2012 - 12:29

Przyjsc moze, ale nie jestes zobowiazany do zaplaty, szczególnie ze ty nie jestes wlascicielem samochodu. Wszystkie mandaty w zasadzie dostaje wlascieciel, a nie kierowca. To zalezy od wlasciciela, co on zrobi, czy cie wyda, czy przejmie odpowiedzialnosc. Kierowca jest karany bezposrednio tylko wtedy, gdy sostanie zatrzymany przez policje. No a pozatym... Wiele urzedów nie chce tracic kasy na dochodzenie cywilne co tez moga zrobic), bo wynik niepewny. Natomiast "pomoc urzedowa" nawet w wypadkach jej udzielenia nie przynosi wystawiajacemu mandat niemieckiemu urzedowi rzadnych korzysci, tj. kasy, bo wtedy kare pieniezna zatrzymuje polski urzad kooperujacy.
  • 0

#10 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 01 08 2012 - 13:09

Zdobywajac zloto w plywackiej sztafecie panów 4x200m, mimo gorszej formy niz w Pekinie 2008, Michael Phelps (USA) zostal najczesciej udekorowanym olimionikiem wszech czasów. We wtorek powiększył swoją kolekcję do 19 krążków.
  • 0

#11 Kiero11

Kiero11

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 01 08 2012 - 13:14

No tak Andr-Opole ale czy to nie jest tak ze teraz mandat nie przyjdzie ale moga zazadac zaplaty tego mandatu gdy mnie np zatrzymaja do rutynowej kontroli? Gdzies czytalem ze takie auto zostaje w bazie danych niemeickiej policji i w przypadku kontroli na terenia niemeic moga zarzadac zaplaty takiego madatu nawet jesli do wlasciciela nie przyszedl zaden madat w formie pisemnej ani powiadomienie o popelnieniu wykroczenia. Dziwne to o tyle ze np samochod jest zarejstrowany na tate i co w momencie gdy np moj brat bedzie chcial tym autem przejechac przez Niemcy i akurat zatrzyma go policja do kontroli. Moga mu wtedy kazac zaplacic mandat o ktorym on nawet nie ma pojecia ze na takim aucie ciazy taki mandat?
  • 0

#12 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 01 08 2012 - 13:37

Moga, jezeli zatrzymaja cie w tym samym samochodzie na tych samych numerach. Ale nawet wtedy mozesz powiedziec, ze to nie twoje auto. I jezeli dokumenty ta wersje potwierdzaja, to niepowinni ciglowy urwac. Ukarac moga tylko wlasciciela, sokoro kierowcy nie zlapali inflagranti. Takie kary ulegaja przedawnieiu po uplywie trzech kalendarzowych lat po roku popelnienia wykroczenia. Z policja nienalezy za duzo dyskutowac, ale jezeli oczekuje sie takich problemów, to nalezy juz miec numer dobrego prawnika-fachowca, który moze od reki pomóc. W praktyce wiele zaezy od konkretnego wypadku. Jezeli wlasciciel samochodu zalega z karami na powazne sumy, to policja mogla by nawet zarekwirowac auto az do zaplacenia kary. Ale zawsze mozna sie odwolac. No ale jesli kara to zaledwie pare stówek, a auto malo warte i kierowca nie jest wlascicielem, to pogroza palcem i poprosza przypomniec wlascicielowi o uregulowaniu kary i tyle. Jezeli jednak kierowca zacznie sie stawiac, to policjajuz wtedy niedyskutuje i icdzie na calego.
  • 0

#13 JestemBartekCzytamZKartek

JestemBartekCzytamZKartek

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisano 01 08 2012 - 15:53

Tez mnie to ciekawi,jezdze na Polskich tablicach i w tym roku mialem juz 6 zdjec z fotoradau(w tym jedno z ambulansem to raczej sie nie liczy). I ciekawi mnie czy jeszcze przyjdzie cos do Polski lub tutaj? oby nie bo za 5 mandatow troche by mnie podliczyli ;)
  • 0

#14 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 01 08 2012 - 16:23

Kiero11 ..jesli Cie blysneli i radar byl w gotowosci bojowej a nie zawsze tak jest to powinni przyslac pismo na adres wlasciciela pojazdu i z reguly tak robia..nie wiem tylko jak w Polsce wyglada dostarczanie zwyklych listow,kiedys niektore ginely tu w DE raczej to sie nie zdarza i jesli Urzad wyslal pismo a ono nie dotarlo to traktuja to jako dostarczone i czekaja na odpowiedz wlasciciela,jesli odpowiedzi nie otrzymaja to i tak jest to zanotowane i przy pierwszej kontroli w DE beda problemy...najlepiej miec gotowke przy sobie ...

#15 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 01 08 2012 - 16:25

Mnie blysneli w Holandii i po 2-ch tygodniach otrzymalem zadanie zaplaty albo odwolanie do prokuratora jesli sie nie zgadzam..pismo bylo po niemiecku...

#16 Konto usunięte(101716)

Konto usunięte(101716)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8316 postów

Napisano 01 08 2012 - 16:29

Jeżeli za auto masz zapłacony podatek,to mają Cię tu na liście i namierzą... Jeżeli podatek nie jest zapłacony,to nie chciała bym,być w Twojej skórze...mandaty,podatek wstecz,kara....
  • 0

#17 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 01 08 2012 - 16:36

W zasadzie juz od pazdziernka 2010 roku kary z innych panstw unijnych moga byc sciagac poza granicami danego panstwa, jezeli przekraczaja marginalna sume 70 Euro (bez dadatków administracyjnych). Nie zmienia to jednak moich poprzednich wypowiedzi.
  • 0

#18 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 01 08 2012 - 16:39

Sciaganie nie ma nic wspolnego z zawiadomieniem o karze ...

#19 Kiero11

Kiero11

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 01 08 2012 - 17:03

No tak to teraz juz nie wiem bo jedni pisza ze skoro nie przyszlo w ciagu 3 miesiecy to nawet jak przyjdzie to nie musze placic inni ze moze przyjsc nawet po kilku miesiacach. Ja nie bede sie migal od zaplaty tego mandatu tylko chcialbym wiedziec jak ta sprawa moze dalej wygladac. Auto jest zarejstrowane na Tate a on mieszka w Polsce i tam rowniez uzywa tego auta. Sytuacja byla taka ze akurat przyjechal tutaj na tydzien i zostawil auto wracajac samolotem a po dwoch tygodniach ja wracalem tym autem do PL a dokladnie to moja zona. Wiec rozumiem ze bezposrednio do mnie zaden mandat nie przyjdzie, jedynie moze przyjsc do taty zeby óplacil mandat lub wskazal kto prowadzil. pytanie czy moga zarzadac zaplaty podatku drogowego jezeli auto nie bylo tutaj na stale. Teraz aktualnie mam to auto tutaj ale planujemy zakup auta i wtedy to wroci do Pl. Nie chce tylko jezdzic i za kazdym razem zastanawic sie czy ktos mnie zatrzyma i kaze zaplacic mandat i do tego podatki. Nie wiem moze powinienem sam zglosic sie na policje i zapytac czy mam jakis mandat do zaplaty bo blysnelo mi a nie dostalem nic w ciagu trzech miesiecy czy moze czekac. Dziwna sprawa ale prawo jest w tym wypadku malo konkretne, bo niby jak moga zarzadac oplaty podatku od mojego Taty skoro auto jest zarejstrowane na niego a ja mialem je wowczas w DE przez 3 tygodnie. Wiem ze jezeli auto jest tu na stale i nawet jezeli jest zarejstrowane na Tate to musze oplacic podatek drogowy tylko w jaki sposob oni moga udowodnic ze auto faktycznie jest na stale? przeciez to nie jest nieruchomosc.
  • 0

#20 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 01 08 2012 - 17:14

Kiero11 ..to prawda ze jak nie dostarcza powiadomienia w ciagu 3-ch miesiecy to mozna nie placic bo czas minal ale pozostaje nadal pytanie..czy Urzad wyslal i nie dotarlo czy zapomnieli...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników