Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedszkole i szkola

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bombelino

bombelino

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 06 2012 - 20:32

Witam Mam corke ktora ma 1,5 roku i syna 13 lat.Chce ich zabrac do niemiec, tylko nie wiem jak wyglada sprawa przedszkola dla corki.Czy w Neuss jest przedszkole dla 2 latkow i jak dlugo czeka sie na miejsce. Interesuje mnie tez szkola dla syna nie zna ani slowka po niemiecku za to biegle mowi po angielsku. Czy trafi do klasy dla obcokrajowcow? Czy moze rzuca go na gleboka wode? Z gory dzieki
  • 0

#2 marzena123

marzena123

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 06 2012 - 21:14

witaj.my jetesmy w niemczech od lutego tego roku i moj synek ma 4,5 roku i chodzi do przedszkola a syn starszy ma 11 lat i nie chcieli go przyjąc do niemieckiej szkoły tylko niemieckiej z klasą dla obcokrajowcow..niestety do szkoły ma 3km,może sie przeniesc do niemieckiej jak bedzie znał dobrze niemiecki.pozdrawiam
  • 0

#3 oed1953

oed1953

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisano 17 06 2012 - 21:16

A gdzie to sa w szkolach klasy dla obcokrajowcow?...Czy moze rzuca go na gleboka wode?...Kto rzuci go,tylko Wy sami,bo mozna bylo go przygotowac do tego i juz poduczyc jezyka,dzieci bardzo szybko sie ucza.Zycze powodzenia
  • 0

#4 Konto usunięte(163642)

Konto usunięte(163642)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 07 2012 - 15:41

Witam właśnie sprowadziłam się do Niemiec (Papenburg) i muszę zapisać dzieci do szkoły. Jak wiem w Niemczech obowiązek szkolny zaczyna się od 6 lat, ale moje dziewczynki (bliźniaczki) nie miały przygotowania do szkoły w polskim przedszkolu. Czy istnieje możliwość żeby posłać je do vorschule. Obawiam się że jeśli od razu pójdą do szkoły to mogą nie poradzić sobie z nauką. W przygotowawczej to zawsze jeszcze zabawa i dodatkowa nauka. Czy ktoś miał taki problem? Podpowiedzcie czy przygotowawcza czy od razu 1 klasa
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników