Skocz do zawartości

Zdjęcie

urodzilam w niemczech dziecko i co dalej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eryka07

Eryka07

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 26 04 2012 - 16:11

urodztilam w niemczech coreczke teraz ja tu zameldowalam ale ja nie mam tu obywatelstwa ani ojciec dziecka a chcem wyjechac z corka do rodziny do polski i co teraz mam zrobic bo aby przekroczyc granice musze miec dowod lub paszport dla corki wiec kto mi go wyda skoro mala niema tu obywatelstwa a w polsce niema meldunku prosze o pomoc
  • 0

#2 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15429 postów

Napisano 26 04 2012 - 16:25

Paszport wyrobisz w kazdym konsulacie RP na podstawie swiadeta niemiekiego urodzenia. Najpepiej przedzwon tam i spytaj, co jeszze trzeba przygorowac. Nota bene w dzisiejszych czasach przejedziesz granice nawet bez jakichkolwiek papierów, bo kontrole sa tylko wyrywkowe.
  • 0

#3 asiorx

asiorx

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 26 04 2012 - 16:28

do paszportu potrzebny jest akt urodzenia malucha, 2 zdjecia paszportowe, i obydwoje rodzicow z meldunkami z de. Macie paszport na rok wazny, w przeciagu roku musicie umiejscowic akt urodzenia w pl i wziac zameldowanie z pl dopiero wowczas mozecie 2 paszport wyrobic za rok czasu oczywiscie.
  • 0

#4 Konto usunięte(121368)

Konto usunięte(121368)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2668 postów

Napisano 26 04 2012 - 17:30

na stronie Konsulatu polskiego w Niemczech masz informacje paszportowe Dzieciom do lat 5 wydaje się paszporty tymczasowe z ważnością na 1 rok. Tylko pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka urodzonego Niemczech może być wydany na podstawie niemieckiego aktu urodzenia http://www.hamburgkg...cef8972079525c8 ps w Polsce nie trzeba miec zameldowania zeby wyrobic dowod czy paszport!!!!!!!!zalatwiasz to w miejscu ostatniego zameldowania rodziców
  • 0

#5 jurek2000

jurek2000

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 26 04 2012 - 17:31

Gratukuje! WYCHOWAJ NA DOBREGO CZLOWIEKA Pozdrawiam
  • 0

#6 Eryka07

Eryka07

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 26 04 2012 - 18:38

dziekuje wszystkim za pomocne informacje pozdrawiam
  • 0

#7 kardamon

kardamon

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisano 26 04 2012 - 23:57

..kierowniczka.. przejechalm sie na "zalatwiasz to w miejscu ostatniego zameldowania rodziców" Wiesz ze dziady kalwaryjskie kazaly mi w stolicy zalatwiac dzieciom paszporty .Panie obrazily sie ze nie chce dziecka zameldowac.Na moje slowa ze to bedzie fikcja meldunkowa odparly"ale dowod na piec lat" Dalam papiery do USC i mnie skierowaly do Wawy cobym sama dalej dzialala. Mam skladac o nadanie dzieciom nr pesel i wyrobienie dokumentu w Warszawie z racji tego ze dzieci nie posiadaja meldunku w PL.Jaja na choragiewce.
  • 0

#8 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:01

Przeciez to typowe w Polsce..urzednik jest po to aby umilac zycie obywatelowi....

#9 Konto usunięte(121368)

Konto usunięte(121368)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2668 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:02

ja droga pocztowa tylko akt umiejscowiłam ,w sumie nie wiem co by u mnie powiedzialy , bo my nie mamy polskich dokumentow:(( ale ,mysle ze nie byłoby problemu,
  • 0

#10 Konto usunięte(121368)

Konto usunięte(121368)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2668 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:03

a zreszta to gdzie mam sie zameldowac ,pod mostem? zaraz bym zapytala:))
  • 0

#11 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:12

Ludzie, wszystko jest bardzo dobrze opisane na stronie ambasady polskiej w Berlinie, szczegolnie na historia z umiejscowaniem Urzedy na calym swiecie dzialaja na tej samej zasadzie, ze musza najpierw stwierdzic: - wlasciwosc merytoryczna (= czy sa odpowiedzialne/wladne za zalatwianie danej sprawy) - wlasciwosc miejscowa (=czy sa miejscowo wladne do zalatwiania danej sprawy). Niektore sprawy mozna zalatwiac w dowolnym urzedzie, a niektore we wlasciwym miejscowo, a jakie to jest, definiuje ustawa a nie widzimisie urzednika. Nie chce mi sie sprawdzac, ale prawdopodobnie jest tak, ze za osoby, ktore nigdy nie mieszkaly w Polsce, wlasciwy miejscowo jest USC w Warszawie. W Niemczech do niedawna za osoby z obywatelstwem niemieckim, ktore urodzily sie za granica, tez ZAWSZE byl odpowiedzialny Standesamt nr 1 w Berlinie. Jak sie komus nie chce osobiscie zalatwiac PESELu, umiejscawiac dokumentow itd itp, moze to zrobic za posrednictwem konsulatu, tyle ze za ta usluge zaplaci wiecej niz w Polsce. Ale to jest prosta kalkulacja, co sie komu wiecej oplaca: jezdzic do Polski (ewentualnie dwa razy) czy wybrac sie do konsulatu.
  • 0

#12 kardamon

kardamon

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:50

Pogodniak bo i racja .Wiemy co mamy robic i jak dalej dzialac. ..kierowniczka.. u Cie inaczej bo Masz papiery niemieckie. Jakos specjalnie sie nie troszcze i nie dam paniom w urzedzie zameldowac moich dzieci na "sztuke" . Bardzo mi sie nie podobalo zameldownie dzieci na lewo .Co za tym idzie PL ma w spisie powszechnym nowych obywateli co jest bzdura. Lekarze moga na nazwisko moich dzieci wystawiac lewe recepty... na to sie nie godze.
  • 0

#13 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 27 04 2012 - 00:59

dzwine to troche, bo w mojej rodzinie jak bratanica chciala wyrobic sobie paszport w Polsce, od razu jej powiedzieli, ze tu nie mieszka i ma sie zglosic do konsulatu w NIemczech, nikt jej zadnego szemranego meldowania nie proponowal
  • 0

#14 kardamon

kardamon

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 04 2012 - 01:05

Moje dzieci jeszcze nie decyduja za siebie .Reczej paniom UM nie chcialo sie najzwyczajniej wysilac. Malo tego ... powiedzialy ze jeszcze nie mialy przypadku ze ktos nie chce zameldowac dzieci w PL . Trudno to byl ich pierwszy raz .
  • 0

#15 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 27 04 2012 - 01:27

Mi tez kazaly zameldowac dziecko w pl. ja nie mialam od paru lat meldunku w polsce,ale ich to zabardzo nie obchodzilo.musialam ciągnac swoja tesciowa zeby zameldowala moje dziecko... no cóz...zdarza sie. do przekroczenia granicy wystarczy akt urodzenia i tlumaczenie(jakby co) ze jedziesz wyrobic paszport. paszport dla dziecka jest wazny rok, a dowód 5 lat i za dowod juz zniesiono oplaty w pl,a wiec proponuje dowod:P i mniej miejsca zajmuje w portfelu:)
  • 0

#16 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 27 04 2012 - 01:37

"II. Gdzie złożyć wniosek o umiejscowienie aktu? Co to znaczy właściwy urząd stanu cywilnego ? Wpisanie treści aktu stanu cywilnego sporządzonego za granicą do polskich ksiąg stanu cywilnego dokonuje się w urzędzie stanu cywilnego miejsca zamieszkania wnioskodawcy w Polsce (art. 13 a.s.c). Jeżeli osoba żądająca dokonania czynności przez urząd stanu cywilnego nie ma w kraju miejsca zamieszkania, właściwość miejscową w sprawach rejestracji stanu cywilnego ustala się na podstawie ostatniego miejsca zamieszkania tej osoby w kraju. W razie braku takiej podstawy lub, jeżeli wnioskodawcą jest konsul, czynności tych dokonuje się w urzędzie stanu cywilnego Warszawa Śródmieście. (art. 15 a.s.c.). II. Paszport dla osoby małoletniej do lat 18 Dzieciom do lat 5 wydaje się paszporty tymczasowe z ważnością na 1 rok. Tylko pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka urodzonego Niemczech może być wydany na podstawie niemieckiego aktu urodzenia i bez numeru ewidencyjnego PESEL, pod warunkiem, że w dniu składania wniosku o paszport wdrożona zostanie u konsula procedura umiejscowienia tego aktu urodzenia w Polsce.
  • 0

#17 Konto usunięte(121368)

Konto usunięte(121368)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2668 postów

Napisano 27 04 2012 - 14:34

Jeżeli osoba żądająca dokonania czynności przez urząd stanu cywilnego nie ma w kraju miejsca zamieszkania, właściwość miejscową w sprawach rejestracji stanu cywilnego ustala się na podstawie ostatniego miejsca zamieszkania tej osoby w kraju. ----------------------- ja tak umiejscowiłam akt syna,tyle ze w miejscu mojego ostatniego zameldowania ,bo on nigdy w PL nie byl zameldowany dostalam potwierdzenie od samego burmistrza miasta ,zostala pobrana oplata 50 zl za wpis do ksiąg itd
  • 0

#18 kardamon

kardamon

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 04 2012 - 15:39

Akt umiejscowiony w USC oplata uiszczona a paszportow niet. Nic to juz wszystko wiem ... mam nadzieje. Trzeba dzialac.
  • 0

#19 Konto usunięte(121368)

Konto usunięte(121368)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2668 postów

Napisano 27 04 2012 - 20:05

no ,ja paszportow nie robilam tam,bo do pl nie jezdze, a paszportu u nich droga pocztowa bym nie załatwiła w gminie w konsulacie dwa razy nie pasowaly zdjęcia niemieckie,choc mialam wzor i pokazalam u fotografa jak maja wygladac:((to pomyslalam sobie a pocalujcie mnie gdzies i nie robie,no i nie mamy
  • 0

#20 ROSA1952

ROSA1952

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 28 04 2012 - 11:45

Meldunek w Polsce już od roku 2003 napewno nie jest potrzebny.Moje dzieci miały meldunek w Polsce natomiast gdy ich wymeldowałam i przyjechałam do Niemiec sprawdzali ostatni meldunek rodziców i na dowodach osobistych mają poprostu brak meldunków. W zeszłym roku również ja wymieniałam sobie dowód osobisty wiec nie robili zbytnio żadnych problemów z wyrobieniem dokumentu. Jesli natomiast chodzi o umiejscowienie aktu niewiem czy w Polsce czasem znowu się nie pozmieniały przepisy.W zeszłym roku w kwietniu jak byłam umiejscowić akt dziecka potrzebowałam akt ur.dziecka niemieckiego+tłumaczenie lub akt miedzynarodowy ,wystarczyło że był jeden z rodziców lub rodzice rociców czyli babcia lub dziadek dziecka.Natomiast gdy przyjechałąm w czerwcu to powiedzieli mi że teraz potrzebne jest oswiadczenie ojca i czeka sie od 6-8 tyg.Opłata ok 100 zł. Potem przyznanie pesel dziecka również czeka się ok 1 miesiąca.potem można dopiero dowod wyrobic przy czym muszą być obydwoje rodzice przy składaniu wniosków i również się czeka ok.1 miesiąca ,oczywiscie można pisac o przyspieszenie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników