Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam wszytskich polaków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konto usunięte(55952)

Konto usunięte(55952)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 03 2012 - 00:28

Mam takie dość nietypowe pytanie. Chodzi o to że jeżdze codziennie do pracy autem (na polskich blachach) i codziennie dostaje mandat 15 Euro od Ordungsamtu za parkowanie dla bewohnerów. Czy myślicie że będę je musiał kiedykolwiek zapłacic?? Dostał od was kiedyś z was pocztę od niemieckiego Ordnungsamtu żeby uregolować mandat w Polsce? Z góry dziękuje za każdą odpowiedż :)
  • 0

#2 P-U-M-A

P-U-M-A

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3730 postów

Napisano 02 03 2012 - 00:36

codziennie dostajesz mandat????????? lol ...sorry ........powiedz mi po co tam parkujesz? nie taniej poszukac parkingu gdzie mozna parkowac bez placenia mandatow ? nie zdzwililabym sie jak kiedys bedziesz szukac swojego auta i wtedy zaplacisz na jeden raz ponad 250 € jaknie wiecej ........ oj Dominik Dominik ........ powodzenia zycze !
  • 0

#3 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 03 2012 - 00:42

dominik, to jest dzielnica z parkingami tylko dla mieszkancow..tzw Anwoherparken, zeby tam parkowac musisz miec znaczek na szybie, jezeli nie masz to co dzien mandat.
  • 0

#4 Konto usunięte(55952)

Konto usunięte(55952)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 03 2012 - 00:57

No ja wszytsko rozumiem :) Wydaje mi się iż nie przyślą mi tych mandatów bo nigdy o takiej sytuacij nie słyszałem.(Ordnungsamt) Jest nas parę takich śmiałków na Polskich blachach a niemcy normalnie muszą płacic:) Jak coś to powiem że nie widziałem a do domu nic nie przyszło i po temacie? Pozdro i dzieki już za odpowiedzi:))
  • 0

#5 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:01

dominik, poki co dobrze pojdzie, ale jestes wpisany w glownej bazie danych policyjnych, przy pierwszej kontroli policyjnej maja ciebie i musisz wszystkie kary na miejscu zaplacic.powodzenia
  • 0

#6 sweetangel

sweetangel

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:07

to wlasciwie powinno byc bez komentarza :/
  • 0

#7 Konto usunięte(55952)

Konto usunięte(55952)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:07

Miałes taką sytauację albo słyszałes i jestes w 100% pewny? Auto nie na mnie. dzięki za odp :)
  • 0

#8 sweetangel

sweetangel

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:09

cwaniactwo...
  • 0

#9 bondzo001

bondzo001

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:11

no wlasnie,pierwsza lepsza kontrolka i ci wszystkie grzechy wyspiewaja,a jak troche sie tego nazbiera to bedziesz sukal auta na parkingu za 250eu. z czasem i w pl komornik sie do ciebie odezwie,moze nie jutro ani za miesiac,poczekaja az%%%% sie uzbieraja.powodzonka ;)
  • 0

#10 bondzo001

bondzo001

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:13

a jak auto nie na ciebie to ktos z rodziny albo znajomych ci rachunek dostarczy :)
  • 0

#11 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 03 2012 - 01:15

dominik, wlasciciel moze podac kto w tym czasie prowadzil lub posiadal auto, wiec nie wiem jak to jest miedzy wami
  • 0

#12 Konto usunięte(131177)

Konto usunięte(131177)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisano 02 03 2012 - 02:44

Kolega *mareczekhh racje. jak parkujesz i nie patrzysz na znakim gdzie mozesz. to dopadna cie na granicy kiedys i pojdziesz z buta albo na rowerze. A jeszcze jedno. zgodnie z przepisami prawa w DE jezeli jestes tu wiecej niz 6 miesiecy z meldunkiem musisz posiadac auto i polise DE. czyli auto na niemieckich szyldach.
  • 0

#13 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1125 postów

Napisano 02 03 2012 - 08:31

A nie prosciej jest pojsc do urzedu i wykupic sobie znaczek Bewohner´a i bedziesz mial spokoj. W Ingolstadt takie cos kosztuje 30 euro za rok. Tu sobie zoobacz http://www.berlin.de...arkausweis.html W tekscie jest podanacena za wystawienie 20,40€.
  • 0

#14 Sumienie

Sumienie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisano 02 03 2012 - 09:19

Dominik moj znajomy tez byl taki cwaniaczek jak Ty .....i tez tak myslal bardzo go zaskoczylo jak poleconym listem dostal termin do zaplaty za niemieckie mandaty ..... oczywiscie ze nie zaplacil , no bo jak Polak to cwaniak i wszystko mu mozna az do dnia jak wybral sie autem z rodzina do wloch po drodze odwiedzajac znajomych , na Bayern ....i nie pomogly prosby tlumaczenia ze male dzieci zona ....oni go tak potraktowali jak on ich nie placac ....i ja sie ciesze ze wlasnie tak postapili , szkoda maluszkow ............. a jak bym byla tym od ktorego auto pozyczyles w momencie mandau obilabym ci buzie :)
  • 0

#15 Konto usunięte(129553)

Konto usunięte(129553)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisano 02 03 2012 - 09:44

dominok745-masz racje -nie plac !!! Zbieraj mandady do kolekcji .Powinienes parkowac tak w poprzek parkingu (tak zeby Twoje auto zajelo conajmniej 2 place parkingowe )Pokaz im ze jestes z Polski ,niech sie naucza ze polak potrafi !!! Jak Cie zaknam to daj mam znac -to sie chociaz posmiejemy tutaj .
  • 0

#16 Konto usunięte(95580)

Konto usunięte(95580)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 03 2012 - 11:08

Do kripo : gdzie tak jest napisane że musisz posiadać auto zarejestrowane w niemczech??? ja pracuje już dwa lata i jeżdżę autem na polskich blachach i ostatnio miałem kontrolę i nic!!! pytali gdzie pracuje ile tu już jestem i wszystko ok !!!
  • 0

#17 Konto usunięte(131177)

Konto usunięte(131177)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisano 02 03 2012 - 11:56

DO arro3 - a ja jezdzilem samochodem na PL szyldach i pewnego pieknego dnia dostalem wezwanie. Poszedlem i pokazano mi zdjecie mojego auta przy markecie i wyciag z AnMeldung. Stwierdzono ze skoro jestem zameldowany dluzej niz pol roku i prowadze dzialalnosc to auto mam albo przerejstrowac na niemieckie szyldy albo (zasugerowano mi) przerejestrowac na zone. Miales kontrole ale moze nie poproszono Cie o AnMeldung. Jakby Pan Policjant Cie sprawdzil dokladnie w systemie a nie tylko z dokumentow, to pewnie by doszedl do takich wlasnie wnioskow. Zasada jest prosta mysle i nie podlega zadnej dyskusji. Masz meldunek w niemczech i tak samo jak placic za Tv czy radio tak oni chca abys placil podatki za auto tutaj, ubezpieczenia i inne. Mysle ze to akurat nic dziwnego. Ja jednak sprzedalem swoje auto w PL i kazde nastepne juz rtejestrowalem tutaj. Powiem wiecej. Pewien moj znajomy z FFM dostal mandat kiedy go skontrolowano po meldunku . Kolejna sprawa: Jezeli jestes zameldowany dluzej niz 6 miesiecy tutaj obowiazkowe jest wymienienie prawa jazdy na DE mimo posiadania europejskiego polskiego- tego jestem akurat pewien , bo nawet dostalem skierowanie na badania jak mnie w Karlsruhe skontrolowali. Nie jestem tylko pewien czy dotyczy to tylko osob jezdzacych zawodowo np czy kazdego obywatela. Wkleje wam tu link jak znajde ten wytyczne bo sam sie burzylem jakis czas temu ale faktycznie tak jest, inaczej sam bym tego nie robil gdyby mnie do tego urzedy nie zmuszaly.
  • 0

#18 P-U-M-A

P-U-M-A

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3730 postów

Napisano 02 03 2012 - 12:24

hahhahaaha- bociek .-))))))
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników