Skocz do zawartości

Zdjęcie

KINDERGELD- jak dlugo sie czeka po zlozeniu wniosku??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arecky

Arecky

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano 08 02 2009 - 12:50

Witam Zona zlozyla wniosek do Familienkasse jakies 3tyg.temu i niestety nie ma jeszcze odpowiedzi. Oni cos sprawdzaja w tym czasie w PL czy co? Dlaczego to tak dlugo trwa?? Jak Wam sie wydaje...po jakim czasie nam odpisza co do decyzji?? Pozdr
  • 0

#2 Konto usunięte(6144)

Konto usunięte(6144)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisano 08 02 2009 - 13:55

Bede sie wnet ubiegal, znaczy od kwietnia prawdopodobnie, to ci napisze ile potrwalo. Ale u nas nic w Polsce sprawdzac nie beda musieli.
  • 0

#3 kasiapawel1

kasiapawel1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisano 08 02 2009 - 14:02

zalezy od landu itp . ogolnie to bardzo dlugo sie czeka ,ciagle jakies papierki chca i traktuja ciebie jak przybysza z kosmosu ktory jest pierwszy w niemczech (z polski) zycze powodzenia i cierpliwosci
  • 0

#4 mjackowski

mjackowski

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisano 08 02 2009 - 14:24

ja w NRW czekalem 13 dni - 01.08 złożony formularz, 13.08 wpłynęła kasa na konto - łącznie z wyrównaniem za poprzednie miesiące (od zameldowania)
  • 0

#5 Arecky

Arecky

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano 08 02 2009 - 14:46

mjackowski a dostales wczesniej od nich jakies pismo o przyznaniu Ci Kindergeld czy od razu wplynela kasa?? Jakie dokumenty skladales,Renteversicherung tez?? My zlozylismy: -akty urodzenia dzieci -akt malzenstwa -potwierdzenie meldunku dzieci w DE Czekam na odp.
  • 0

#6 Ptasior

Ptasior

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 02 2009 - 15:29

Ja czekam od sierpnia tamtego roku, bo polski urząd zwlekał z wysłaniem dokumentów z Polski i musiałem pisać do Familienkasse o przedłużenie terminu, bo w Polsce ciągle czegoś brakowało, a jakbym nie zadzwonił to w ogóle nie wiedziałbym co jeszcze potrzebują. W ogóle umowa wysłana w sierpniu do Familenkasse nie dotarła i przysłali mi w styczniu nową, którą natychmiast odesłałem i czekam. A mam pytanko czy jest to możliwe aby najpierw przyszła kasa a potem decyzja?
  • 0

#7 gosia75

gosia75

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 08 02 2009 - 17:02

Ja nie dostałam wogóle decyzji tylko kasa wpłynęła na konto i wpływa nadal.Czekałam nie pamiętam dokładnie ale max 3 miesiace.powodzenia
  • 0

#8 Konto usunięte(7852)

Konto usunięte(7852)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 08 02 2009 - 19:30

Witam ja zlozylam wniosek we wrzesniu a tydzien temu dostalam Kindergeld wraz z wyrownaniem od dnia zameldowania dziecka w DEpozdrawiam,
  • 0

#9 Arecky

Arecky

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano 08 02 2009 - 19:42

tomekania2...no to troche czekaliscie ;) Ale ma to tez swoje dobre strony,wieksza gotowka na raz,hehehee Dobrze ze pozno ale przyznali bo slyszalem ze tez sa takie przypadki ze w ogole nie przyznaja ;)
  • 0

#10 Ptasior

Ptasior

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 02 2009 - 13:35

Arecky... A jakie mogą być powody, że nie przyznają KINDRGELD?
  • 0

#11 Konto usunięte(7293)

Konto usunięte(7293)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisano 09 02 2009 - 13:46

ja czekalam 1 miesiac. ale musze dostarczyc zaswiadczenia ze nie pobieram zadnych pieniedzy w polsce. zapewne gdyby oni wiedzieli ze w polsce rodzinnego jest zaledwie marne 56zl to by sobie dali spokoj, no ale.... dostalam tez zwrot do tylu czyli od czasu kiedy meldowalam tu corke. pozdrawiam
  • 0

#12 Ptasior

Ptasior

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 02 2009 - 14:12

Oni doskonale wiedzą ile jest zasiłku w Polsce, bo przecież we wniosku się wpisuje. Moje dzieciaki są zameldowane w Polsce i może dlatego to tak długo trwa. Podaje stronkę o KINDERGELD: http://www.suerte-be...kindergeld.html
  • 0

#13 necronomicus

necronomicus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 09 02 2009 - 15:54

Straszne czasy nastały! dzisiaj dostałem pismo, że przyznali mi Kindergeld, ale tylko 50%, bo dzieci są w Polsce! Jakiś nowy przepis od tego roku czy jak? Wie ktoś coś na ten temat?
  • 0

#14 silvja

silvja

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 02 2009 - 16:06

my czekalismy 2,5 roku wiecznie coś im nie pasowało teraz jest sprawa skierowana do sądu ...zobaczymy co dalej
  • 0

#15 necronomicus

necronomicus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 09 02 2009 - 16:19

Im vorliegenden Falltreffen die nationalen Ansprüche zweier Staaten aufeinander: - der Anspruch des anderen Elternteils aufgrund des Wohnsitzes in Polen sowie - Ihr Anspruch in Deutchland, weil Sie nach §62Abs.1Nr.1 EStG aufgrund Ihres Wohnsitzes oder gewonlichen Aufenthaltes in Deutchland Anspruch auf Kindergeld haben. Treffen die Ansprüche zweier Staaten aufeinander, ist die Leistungspflicht nach den Bestimmungen der EG-Verordnung Nr. 1408/71 in Verbindung mit Durchfürungsverordnung Nr. 574/72 zu prüfen.Die nationalen Rechtsvorschriften treten insoweit zurück (Urteil des EuGH vom 15.07.1964 in der Rechtsache 6/64 sowie Beschluss des BVerfG vom 08.04.1987 - 2 BvR 687/85-) Zaraz dopiszę dalszy ciąg uzasadnienia...
  • 0

#16 Ptasior

Ptasior

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 02 2009 - 16:48

Jeśli chodzi o 50 procent KINDERGELD to coś mi się kiedyś obiło o uszy, że tak może być. Może Familienkasse nie chce żeby Polak za bardzo się czuł bogaty w Niemczech, bo połowa KINDERGELD to i tak więcej jak te polskie ok. 12 euro.
  • 0

#17 necronomicus

necronomicus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 09 02 2009 - 16:54

Ale pryecież tego nie było wcześniej!!!!!! To chyba od tego roku dopiero. Nigdzie sie z tym wcześniej nie spotkałem. Poza tym jak się prowadzi działalność w DE, to w PL wcale się rodzinne nie należy, bo tak niski jest próg, że nie sposób go nie przekroczyć.
  • 0

#18 necronomicus

necronomicus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 09 02 2009 - 16:56

Kurde! Podłamałem się trochę...:-(
  • 0

#19 Arecky

Arecky

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisano 09 02 2009 - 19:43

Sisley...ja wszelkie zaswiadczenia z MOPS z PL tez im dostarczylem. Moje wszystkie dzieci mieszakaja tutaj,chodza do szkoly i przedszkola,sa ubezpieczone w TK. Takze nie ma opcji akurat w moim przypadku aby cos im nie gralo... Chodzi o czas bo dopiero zaczynam z gewerbe i taki zastrzyk wiadomo przydalby sie bo wszystko troche tu kosztuje jak sie zaczyna ;)
  • 0

#20 Konto usunięte(3729)

Konto usunięte(3729)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 02 2009 - 20:11

Na ogol czeka sie ok 3 tygodni. Jezeli wraz z wnioskiem dostarczy sie wszystkie dokumenty.jak zaswiadczenie o zameldowaniu,zaswiadczenie ze szkoly ze dzieci uczeszczaja do szkoly, I poswiadcvzenie o dochodach.Poprostu trzeba udokumentowac z czego sie tu Pan/Pani utrzymuje.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników