Skocz do zawartości

Zdjęcie

rodzinne w niemczech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 aneta79

aneta79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 01 2009 - 22:49

Witam i prosze o pomoc Ojciec mojej córki mieszka wraz z zoną w niemczech i złożył na rodzinne na corke ,która jednak mieszka zemna on z nią kontakt miał zaledwie prze krótka chwile jakies 5lub6 lat temu te jej odwiedziny można zliczyc na palcach obu rąk odkąd moja Ola bo tak ma na imie sie urodziła jakiś czas nie znał dziecka teraz pisze z nią na gg , ma przysądzone alimety na Ole po 300zł miesięcznie , ktorych nigdy mu sie nie udało zapłacić . Musiałam dostarczyć wszytskie papiery do katowic i oni to mają odesłac do kindergarden , ale rzecz w tym ze teraz nie wiem jak długo taka sprawa trwa w rozpatrywaniu tego rodzinnego i czy ja je otrzymam czy tez on bo napisałam o tym ze nie ma kontaktu z dzieckiem i nie płaci , że ma dług u komornika i proźbe o wysyłanie tego do polski. Czy moze ktoś wie jak to wyglada od tamtej strony? A drugie pytanie bo mam jego adres otzymałam z papierami z tamtąd , ale wiem tez ze on tam pobiera zasiłek a Oli pisze ze sie uczy jednak czy sie uczy to jet nie wiadome bo to jego słowa ,chciała bym zrobić podwyzke na córke alimętów i jeśli ktoś wie czy mogę to zrobić wobecnej sytułacji i na jaką kwote bardzo prosze pomóżcie i udzielcie informacji jeśli ktos wie dzieki
  • 0

#2 gosia75

gosia75

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 23 01 2009 - 20:10

mam pytanie czy pobiera pani w polsce zasiłek rodzinny i czy ten urząd w katowicach to regionalny osrodek polityki społecznej?Jezeli jest to ROPS to musi pani zaznaczyć żeby to pani przysyłali pieniądze a nie na konto byłego małżonka.Podwyżke alimentów można zrobić zawsze niewiem jak często ale na pewno raz na kilka lat nie zaszkodzi .Jak długo to potrwa to zależy od familienkasy.
  • 0

#3 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 23 01 2009 - 21:18

Pani Aneto79 , podam Pani nr .tel. 0049 /0170 - 164 - 809 lub Biuro tel. 0049 / 06403 78228 ktory na tym forum dostelam rowniez "grzecznosciowo" jest to adwoakat : Edmund Ropel ktory prowadzi Biuro MC ADVO Rechtsanwaltskanzlei w niemczech - mowi rowniez po polsku i specjalizuje sie rowniez w tego typu sprawach. Mysle ze telefonicznie udzieli informacji w Pani sprawie.
  • 0

#4 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 24 01 2009 - 15:59

no jak maz pobiera zasilek,to alimentacyjne sprawy,chyba tez DE pokrywa,kindergeld...pewnie pobierasz w Polsce,o ile wiem,trzeba sie na jeden najlepiej zdecydowac,wydaje mi sie,ze moglby byc to ten z Niemiec,ale wysylany w calosci na Twoje konto,zakladam,ze maz ma obywatelstwo niemieckie albo identyczne prawa w DE...pozdrowienia
  • 0

#5 Konto usunięte(6144)

Konto usunięte(6144)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisano 24 01 2009 - 16:09

Nie zapominajta, ze rodzic przebywajacy poza polska na terenie UE nie ma obowiazku skladac podania o zasilek rodzinny i wysylac go do Polski.
  • 0

#6 aneta79

aneta79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 01 2009 - 19:27

Witajcie i dziękuje za odpowiedzi , ale nie napisalam ze nie byłam żona taty Oli on mieszka w niemczech wraz z żoną , która prawdopodobnie ma pochodzenie a czy on je posiada nie wiem , co chodzi do zasiłku to tak pobieram zasiłek w polsce od OPS w kwocie 68 zł i otrzymuje tez alimety w kwoci tez od panstwa co wypłaca też OPS , ja napisałam aby przesyłali mi te pieniądze do polski , a pytałam również czy moge nie składac tych papierów to otrzymałam odpowied ze muszę to znaczy nie tak do konca bo jesli bym je nie złozyła to oni sami by je ściagneli zeby złozyć bo takie jest prawo a to wtedy jesli by mu przyznali to ja bym dowiedziała sie w momęcie kiedy by zatrzymali a nia tu a mało tego i tak bede musiała zwrócić to co on dostatnie i jesli mu to nadpłaca to ja musze do tyłu za te miesiace otrzyma te pieniądze musze tyle miesięcy oddać tu w polsce , dzieki śliczne za te informacje co otzymałam i co teraz w tym przypadku
  • 0

#7 gosia75

gosia75

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 24 01 2009 - 19:28

Oczywiście że nie ma takiego obowiązku ale widocznie taki wniosek złożył a kindergeld należy sie rodzicowi który sie tym dzieckiem zajmuje i łoży na jego utrzymanie w niektórych krajach unii to sprawdzają!Jak poczytałam sobie Bolek twoje wypowiedzi to stwierdziłam że nic normalnie nie komentujesz zawsze masz jakieś "ale" a to jest niestety samo życie i takie nim bywają przypadki!
  • 0

#8 aneta79

aneta79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 01 2009 - 19:33

Równiesz dziekuje za numer telefonu zeby mozna sie skontaktowac w tej sprawie dziekuje
  • 0

#9 Konto usunięte(6144)

Konto usunięte(6144)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisano 24 01 2009 - 20:10

Jak mam komentowac jak baby kombinuja i plotki sie niosa?
  • 0

#10 gosia75

gosia75

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 24 01 2009 - 22:43

to raczej faceci kombinuja jakby tu nier płacic a sie dorobic !decyzje o posiadaniu dzieci podejmuje sie wspólnie a ze pózniej facet daje noge i jeszcze nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci zeby razem wychowac dzieci nie mówie o płaceniu to chyba mało honorowe posuniecie nie uważasz!!!???w końcu rozwód rozwodem ale zachowujmy sie jak ludzie ! to nie sa plotki tylko fakty i to nie sa jednostki tylko tysiace tak samo z jednej strony jak i z drugiej tez znam takie przypadki
  • 0

#11 rodzina1

rodzina1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 24 01 2009 - 23:01

honor dla kobiet
  • 0

#12 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 25 01 2009 - 00:33

Sluszne stwierdzenie Panie Bolek :) Rodzic przebywajacy na terenie EU np. Niemiec (De) nie ma obowiazku wystepowac o zasilek rodzinny ( Kindergeld ) na swoje dziecko przebywajace w Polsce ALE .... jesli juz to zrobi i otrzyma taki zasielek MA OBOWIAZEK !! przekazywac calosc uzyskanych pieniedzy na potrzeby swojego dziecka. Zatrzymanie pieniedzy z Kindergeld i NIE przekazanie ich, PODLEGA KARZE !! ze strony wladz De i jest uwazane jako "przestepstwo" Jesli Pani obawia sie ze ojciec dziecka, pobiera pieniadze i ich nie przekazuje wystarczy podac prawnikowi (( ktorego nr podalem wczesniej)) dane ojca dziecka i miejsce pobytu - adres . W tzw. Centrali Kinderkasse mozna nawet telefonicznie sprawdzic czy dana osoba pobiera Kindergeld. Jesli chodzi o tzw. wsteczne otrzymanie zasilku to obowiazuje w De. zasada : Nie wiecej niz 4 lata wstecz - oczywiscie jesli udowodni sie skaldajac wniosek w Kinderkasse ze "centrum zyciowe" przeniesine zostalo na teren De co oznacza ze : trzeba byc tutaj nie mniej niz 4 lata zameldowanym i podlegac obowiazkowi nieograniczonego opodatkowania. Nie zaleznie czy prowadzi sie wlasna Firme w De, czy tez jest sie zatrudnionym na stale. Wiecej info mozna uzyskac np. na Google wpisujac haslo " Zasilek rodzinny w niemczech " pozdrawiam
  • 0

#13 aneta79

aneta79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 25 01 2009 - 11:59

Dziękuje ,wiem ze na zasiłek złozył od wrzesnia ale on prawdopodobnie nie pracuje jest zarejstrowany chyba w niemczech w urzedzie pracy albo sie uczy jak to wyglada tego nie wiem bo ja z nim nie mam kontaktu tyle wiem co naipisze Oli a czy on jest z nią szczery niestety nie ufam jemu i wierzcie ze mam powody tak jak nie ufam ze te pieniadze wysle dla corki predzej zacznie spłacać alimęty z tych pienięzy ale nie wiem czy napewno tak bedzie i czy tak moze zrobic bo ja automatycznie nie dostaje pieniędzy na moja corke od nas to blokuja bo nie moza pobierac dwoch zasiłków jednoczesnie tym bardziej ze oba kraje należa do UE ale też jest takie prawo ze mówi iz pobieranie jest tam gdzie jest wieksze raczej jest z kozyscia dla dziecka czyli jakby zmuszaja do tego ze musze pobierac tam ale tez jesli ojciec dziecka to złożył to od jest wnioskodawca i to on powinien go pobierac ale być moze zostanie wysłany do polski besposrednio do polski dlatego ze pisałam tam probe i oczywiscie musiałam opisać całą sytułacje jednagze nie wiem jak to sie ma do tego rozpatrywania tam i czy niemcy nie stana po jego strone , a jeszcze chciała bym wiedzieć czy można w jakis sposób sprawdzić czy ma pochodzenie ? Jeszcze raz dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi
  • 0

#14 Konto usunięte(6144)

Konto usunięte(6144)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisano 25 01 2009 - 12:13

Raczej nie sprawdzisz o tak sobie jego pochodzenia. Za wscibska jestes, nie ma to terz zadnego znaczenia dla ciebie i curki. I takie wiadomosci tobie sa niepoczebne. I chyba jest to malo prawdopodobne ze se od reki bez papierow z Polski zalatwil rodzinne na curke. Poczytaj po forumie jak to sie dlugo ciagnie u innych ludzi i se przemysl czy u niego tak ekspresowo by to zadzialalo z Kindergeld bez zadnych papieruw od ciebie z Polski.
  • 0

#15 aneta79

aneta79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 25 01 2009 - 12:39

SORKI , ale nie jeste wscipska pilnuje tylko mojich spraw i mojego dziecka ale nie zycze tobie bys znalaz sie w sytułacji gdzie KAWAŁ cwaniaka nie inetersował sie dzieckiem przez całe zycie a teraz siega po pieniadze ktore mu sie nie naleza , ten człowiek nie dał dziecku na pare skarpetek a co dopiero na cała reszte , nie płaci alimęto nawet katrki nie muie napisać dziecku na urodziny a na komunie to stwierdził ze on nie ma dziecka , człowieku o czym ty piszesz , czy ty wie s ile znaczy kontakt z ojcem dla dzieka , juz dawno mogłam zabrac mu prawa nia nia ale tego nie zrobiłam bo zawsze byłam pewna że kazdemu nalezy dac drugą szanse ale sorki o czym ty piszesz jesli nie jestes w stanie mi jaos pomóc to nie pisz , sorki bardzo ale rozumiem solidarnosc kobiet i rozumiem solidarnosc męszczyzn ale nie rozumiem ludzi którzy bez podstaw czepiaja sie ludzi jeśli nic o nich nie wiedzą
  • 0

#16 gosia75

gosia75

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 25 01 2009 - 13:15

Aneta szkoda słów!
  • 0

#17 vicmar

vicmar

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 02 2009 - 22:41

witam pieknie mam nadzieje ze ktos mi pomoze.Z mezem chcemy przeniesc sie do polski .Do tej pory mieszkalismy w niemczech ,on jest niemcem z pochodzenia nasza dwuletnia corka ma niemieckie obywatelstwo a ja polskie .Maz w niemczech jest rencista ,na corke dostajemy kindergeld.Moze ktos wie jak to bedzie wygladalo z tymi swiadczeniami w polsce.
  • 0

#18 ewcia118

ewcia118

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisano 27 02 2009 - 00:47

aneta79 wspolczuje ci nie zwracaj uwagi na docinki ze strony bolka bo chyba jest naprawde bolkiem ktory nie wspolczuje kobietom tak potraktowanym wnoiskuje z tego ze nie ma chyba dzieci .A do ciebie bolek to pierwszo naucz sie pisac i potem dyskutoj bo robisz takie byki ze az oczy bola czytajac twoje posty.Bez urazy nigdy jeszcze nie obrazilam mnikogo na tym forum ale dzis mnie ponioslo czytajac to.aneta79 zycze powodzenia
  • 0

#19 ara

ara

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 16 03 2009 - 17:34

Witam, jestem tu nowiutka, trafilam tu z takim samym problemem, jak Aneta. Moze troszke mniejszym, bo zasadzone alimenty w Polsce mam na kwote 500 zl, ex mi je placi, natomiast od momentu rozwodu, ani razu nie przeslal corce kindegeldu. Nie mamy jeszcze podzialu majatku, wiec sad, jakos nie zainteresowal sie swiadczeniami niemieckimi. Ja natomiast udalam sie do ROPS, zlozyc prosbe o transfer. Zlozylam szereg papierow i zostalo to wyslane do lacznikowej instytucji niemieckiej. Rzecz sie miala w styczniu tego roku, nadal czekam, ale... Powiedziano mi, ze jezeli byly maz regularnie przysyla zasadzone w Polsce alimenty, Niemcy moga uznac, ze wywiazuje sie ze swoich zobowiazan wobec dziecka i nie przychylic sie do prosby, badz np. dosylac tylko roznice w kwocie. Roznica jest dosc znaczna, na obecny kurs, bo ponad 200zl. Takim to sposobem Panstwo niemieckie oplaca mojemu bylemu polskie alimenty i jeszcze zostawia mu "kieszonkowe" (niech ma biedny chlopina...)Mam tylko nadzieje, ze krzywda dziecka wyjdzie mu bokiem i bedzie musial nadplacic wszystko, czego jej nie oddal od dnia rozwodu, wraz z odsetkami... Pozdrawiam ;)
  • 0

#20 HondaFan

HondaFan

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 03 2009 - 21:00

WIDZE TU WIECEJ PLOTEK JAK PRAWDY A TO TAKIE PROSTE WYSTARCZY WEJSC NA WARSZAWSKA STRONE OSRODKA POLITYKI SPOLECZNEJ I WSZYSTKO NA TEN TEMAT WIADOMO: MATCE DZIECKA NALEZA SIE PIENIADZE KIEDY WYSOKOS ALIMETOW JEST MNIEJSZA JAK 50% RODZINNEGO:: SAM ZALATWIALEM TE PIERDOLY PRZEZ OSTATNIE DWA LATA
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników