Skocz do zawartości

Zdjęcie

niewolnicza praca w Niemczech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej1966

maciej1966

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 857 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:06

.....zbliza sie koniec tego bogatego w wydarzenia polityczne roku 2011 a mnie szlag trafia jak widze, co niemcy wyprawiaja z ausländerami placac im grosze za prace fizyczna ponad ludzkie sily. Jednoczesnie swoim bezrobotnym daja dlugofalowe zasilki i z przymruzeniem oka patrza na to co neonazi wyprawiaja z ausländerami, ktörych to niemieckie panstwo samo tu zaprosilo. To jest horror i jak tak dalej pöjdzie to bedziemy tu mieli tak jak to obecnie sie u Araböw dzieje
  • 0

#2 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:20

do tanga trzeba dwojga, a wiec tego, ktory sie zgadza na ta "niewolnicza" prace. Pilnuje cie ktos za drutem kolczastym z wartownikami w tej "niewolniczej pracy"? Chyba nie, wiec jak ci nie odpowiada, po prostu nie chodz tam dalej i szukaj sobie innej A co do neonazis, to nie przesadzaj, jakby w Polsce bylo tyle obcokrajowcow, co w Niemczech, mielibysmy co niedziele pochody "prawdzwych Polakow" spod znaku Mlodziezy Wszechpolskiej itp., ktorzy po dwoch piwach bardzo lubia hajlowac....
  • 0

#3 Konto usunięte(64071)

Konto usunięte(64071)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:33

Chlopie a kto cie tutaj do pracy zmusza? Kazdy orz jak moze! Do polski wracaj papa...
  • 0

#4 Konto usunięte(14980)

Konto usunięte(14980)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:52

Popieram Pietrowero....chyba ze Macieja skoly w kajdany i nie ma mozliwosci powrotu do Polski.
  • 0

#5 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16989 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:52

Ja do PL wracac (z wyjatkiem odwiedzin) nie zamierzam i wiem dlaczego. Jezeli ci sie tutaj mniej podoba niz w PL to mozesz przeciez wracac i budowac taka Polske, o jakiej marzysz. Ja swego czasu tez próbowalem ta Polske przebudowac, ale szybko stwierdzilem, ze innie kopia przy fundamentach, tam gdzie ja w góre budowalem i zrezygnowalem.
  • 0

#6 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 12:59

zycie zmusza wielu do tej niewolniczej pracy . i jak ktos cos takiego wypisuje to znaczy ze ma ku temu powody. a ze wy ty jeden gryziporku jeden z berlina inacze to widzisz i nastepny co goni czlowieka spowrotem do kraju gdzie sie sam urodzil . moze bys pomogl jeden z drugim zmienic zeby tak nie bylo zamiast pisac tu te pare zdan o tym ze on sam sobie winien swego losu.
  • 0

#7 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16989 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:05

Hassan, dobrze wiesz, ze chodzi du chyba o prace na tzw. "Gewerbe". Nikt nie jest tu zmuszany do tego, by przyjmowal bez dyskusji kazda oferte, kazde zlecenie. Ja jestem - uzywajac twoich slów - "samodzielnym gryzipiórkiem" i spedzam tutaj duzo czasu, bo nie przyjmuje kazdego zlecenia i mam wtedy coprawda mniej kasy, ale za to wiecej czasu wolnego. Jezeli pracuje przez tylko 5 dni w Miesiacu, to moge na swym poziomie wyzyc i na tym to polega, a nie narobic sie jak osiol, naharowac i pod krecha nic nie zarobic.
  • 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16989 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:07

@ Maciej: O ile sie nie myle, to jests z wyksztalcenia fizykiem i znasz niemiecki nawet dobrze. Czemu nie postarasz sie o to, by zalapac prace jako fizyk. Coprawda napiszesz sie tych podan, ale z odrobina szcescia mozesz dostac porzadna posade, gdzie ci netto ponad 3 tysiaki euro netto o miesiac na konto wplyna... I Popierdzisc w fotel tez bedziesz mógl.
  • 0

#9 Konto usunięte(64071)

Konto usunięte(64071)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:08

Latwo nie jest i nie czarujmy ze w polsce kokosy, jak ktos ma glowe na karku to pomeczac sie rok moze dwa na gewerbie zlapie jakies normlne zajecie. Mi sie udalo i tego zycze kazdemu
  • 0

#10 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:12

andr-opole i Pietrowero dobrze wiecie o kim mowa . i wiecie ze bardzo czesto jest jak jest. i wy jak sie tak przechwalacie jestescie wyjatkami w tej branzy i jakby kazdy wlasnie tak jak wy sobie radzil to zal mi was tylko. gadalibyscie zupelnie inaczej
  • 0

#11 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:14

a co go gryzipiorka to mialem pogodniaka na mysli bo nawet nie wie jak to wyglada , a jako pierwszy sie wypowiada broniac swojej ojczyzny.
  • 0

#12 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16989 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:18

Hassan, ja nie pracuje na Gewerbie tylko w tzw. "wolnym zawodzie". A jezeli sie za serce zlapiesz i wspomnisz, co ja tutaj pisze, to caly czas trabie, zeby starac sie pracowac po fachu i nie nza wszelka cene. I niek kazdy, kto tu chce przyjachac, najpierw sie troche jezyka nauczy, bo to klucz do sukcesu i warunek jakiejkolwiek rzetelnie platnej pracy. To chyba nie sa zle rady?
  • 0

#13 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:33

andre ty moze znasz to o wiele lepiej jak wielu innych tu piszacych np. a kto ci tu kazal przyjezdzac itp. i kazdy ktory tu ( biadoli )powinien wypierdalac na wrotkach do polski czy tam skad tu przyjechal. to ja tylko pisze ze niech sam zapierdala na pieszo skad tu przyjechal. .i trzyma pysk na klute.
  • 0

#14 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:39

nie wyczytalem tunic o sukcesie . nie ma mowy o sukcesie . w tym co autor tu napisal lecz czytam tu o pracy , takiej jak ma pogodniak..np. gdzie sobie w pracy na my polacy klika. poprostu ludzkie traktowanie. na kazdym stanowisku. traktowania nas tak jakbysmy sami chcieli byc traktowani . historia niemiec jest doskonalym przykladem jak mozna traktowac ludzi. i to nie moja czy wielu wina. i niestety tego im nikt nie zapomni i to powinno byc nauczka dla nastepnych pokolen. polacy nie mieli koloni w afryce .
  • 0

#15 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16989 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:50

Ale "lachy szlachtyce" prowadzili sie na kresach nie lepiej niz kolonizatorzy w Afryce lub Ameryce.
  • 0

#16 pio

pio

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6175 postów

Napisano 31 12 2011 - 13:59

hassanku, ale polacy juz zakladaj kolonie: http://pl.wikipedia....na_Antarktydzie :))))
  • 0

#17 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 14:01

jednak zaden z nich nie potraktowal mordowania na skale przemyslowa, ograbic z majatku ,potem tylko co na sobie mieli ciuchy itd. z czego mozna by jeszcze cos tam zrobic , bo szkoda zeby sie to zniszczylo jak wlosy itp . potem godnosci i z sily fizycznej . tego dokonali narazie tylko niemcy.
  • 0

#18 Konto usunięte(113816)

Konto usunięte(113816)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1313 postów

Napisano 31 12 2011 - 14:02

moze tak pio tusk tam moze cos z komorowskim wymysli
  • 0

#19 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 31 12 2011 - 14:06

My tu piszemy o zarobkach a nie obozach, zreszta STalin w gulagach wymordowal wiecej ludzi niz Hitler w ciagu calej wojny, na Ukrainie podczas wielkiego pomoru dochodzilo wrecz do kanibalizmu, a tak dawno to nie bylo Wracajac do tematu: ostatnio przez prase niemiecka przetoczyly artykulu, ze wiele osob zwalnianach z pracy musi oprocz zasilku dla bezrobotnych dostawac dodatkowo socjal, bo ze wzgledu na ich niskie zarobki zasilek jest mniejszy od socjalu. Co sie okazalo? Wieszkosc tych osob to tzw. Geringqualifzierte, czyli ludzie przyuczeni do jednej czynnosci, ktorzy nic innego nie potrafia. I tu lezy kwintesencja problemu: kto w mlodosci bimbal sobie na szkole i nauke porzadnego zawodu, jako dorosly za to cierpi.
  • 0

#20 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 31 12 2011 - 14:14

Przeciez wiekszosc tych wykorzystujacych to Polacy..ja pracuje tylko i wylacznie dla Niemcow i zaczynajac wykonywac zlecenia dla Hausverwaltung spytalem szefa ile moge sobie liczyc na godzine..odpowiedzial dyplomatycznie ze ponizej 25 Euro nie powinno sie pracowac jako samodzielny..U Polaka natomiast pracuje sie za polowe tego czyli ktos musi niezle zarabiac..poznalem niedawno chlopaka ktory rozwozil paczki w Hermesie wlasnym autem zleceniodawca byl Polak i zaproponowal mu przerejestrowanie auta na niemieckie ale zeby bylo tansze ubezpieczenie zamejdowal auto jako firmowe na siebie..chlopak stracil auto i prace...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników