Skocz do zawartości

Zdjęcie

zasiłek od socialamtu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 12 2011 - 20:24

Uwazam ze pomoc dla kogos kto pracuje a pomimo to nie starcza mu na przyzwoite zycie sie nalezy..bo to nie jego wina i po to jest pomoc socjalna aby oplacalo sie pracowac a nie zyc tylko na koszt Panstwa..ktos napisal wczesniej ze nalezalo sie tylöko 17 Euro doplaty...ja w to nie wierze..doplaty socjalne sa duzo wieksze ..zalezy od zarobkow i ile osob jest na utrzymaniu..sam to przezylem..zlozylem taki wniosek i zostal on odrzucony bo mialem zbyt wiele oszczednosci..gdybym ich nie mial to na zone i dziecko otrzymalbym okolo 600 Euro miesiecznie...a zarabialem wtedy 1300-1400 Euro..bylo to 5 lat temu..ale mysle ze przepisy sie nie zmienily...

#42 Konto usunięte(101716)

Konto usunięte(101716)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8316 postów

Napisano 15 12 2011 - 20:32

Wniosek o dopłatę do mieszkania może zawsze złożyć.Czy odpowiedż będzie pozytywna,to jest druga strona medalu.Może nieżyczliwe dla Polaków SZWABY dadzą?
  • 0

#43 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 12 2011 - 20:39

Laarissa..a co ma zyczliwosc z tym wspolnego ..jak sie nalezy to dadza..

#44 Konto usunięte(101716)

Konto usunięte(101716)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8316 postów

Napisano 15 12 2011 - 20:41

Władziu-nic!...ale ci rozczarowani odmową tak piszą...wiesz,było to ironicznie
  • 0

#45 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 15 12 2011 - 21:51

Wladyslaw606, zastanwaialam sie nad tym , ze panstwo niemieckie oferuje pomoc socjalna dla najmniej zarabiajacych. z jednej strony dobrze ale z drugiej mysle sobie ze to nie jest dobrze ze panstwo doplaca do zle platnej pracy. Osoba, ktora pracuje na pelny etat powinna sie z tego utrzymac a nie starac sie o doplaty do mieszkania itp. co sadzisz na ten temat?
  • 0

#46 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 12 2011 - 22:05

klon..a jak myslisz..dlaczego gospodarka niemiecka tak niezle prosperuje..wlasnie dlatego ze panstwo doplaca do pensji poprzez rozne doplaty..koszty robocizny sa mniejsze i firmy nie uciekaja z Niemiec..doplaca do tego ogol ale w sumie to lepiej niz 5 milionow bezrobotnych zamiast 3-ch...Niemcy mysla na dluzsza mete..a czasem na krotka np.w czasie ostatniego kryzysu wprowadzono premie dla tych ktorzy sie pozbeda starych aut 2500 Euro..jesli kupi sie nowe..a za nowe panstwo kasuje 19 % podatku..jesli nowe auto bylo warte 20 Tys. to panstwo skasowalo od razu 3800 Euro..a wiec bylo do przodu..ktos nieglupi na ten pomysl wpadl..

#47 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 15 12 2011 - 22:19

wlasnie, strach pomyslec co by bylo jakby nie bylo tych doplat do slabo platnej pracy. pewnie ludzie by rezygnowali z pracy i szukali lepiej platnej a pracodwacy ciagle szukali pracownikow. na poczatku bardzo mnie to zszokowalo kiedy znajoma podjela prace ponad 40 godzin w tygodniu, 6 dni w tygodniu, w systemie zmianowym , takze w dni swiateczne parcoawal ale i tak nie bylo jej stac aby sie utrzymac. Musiala starac sie o pomoc finansowa. to moze ja wynajme sobie opiekunkke do dziecka i zaplace jej 1 euro za godzine areszte doplaci panstwo.
  • 0

#48 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 12 2011 - 23:08

Nie myl pojec..sa stawki minimalne a pomimo to nie wystarcza bo Niemcy to kraj opieki socjalnej zagwarantowanej przepisami..a ze poziom pomocy socjalnej jest wyzszy niz minimalne zarobki dlatego przysluguje pomoc...

#49 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 12 2011 - 23:11

I jesli by takiej pomocy nie bylo to by nikt tylka nie ruszyl..bo po co...

#50 MarthaSavage

MarthaSavage

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 16 12 2011 - 00:19

Wladyslawie, ja bym powiedziala, ze z powodu pomocy socjalnej ( nie mowie tu o pomocy pracujacym , ale socjalce dla bezrobotnych) dla wielu nie chce sie tylka ruszac. Po co jak i tak dostane ? - mysla sobie. I fakt , czasem czlowieka trafia, bo pracujesz i i tak na nic ci nie wystarcza , albo masz dokladnie tale samo jakbys nic nie robil i harz4 dostawal. Szczerze Ci powiem, , ze z jednej strony to fajnie, ze dla tych co zarabiaja malo pomagaja , ale tym co siedza na harz 4 latami to zabralabym cala pomoc i niech wtedy by zobaczyli jak to fajnie. A pewnie okazaloby sie , ze bez problemu do pracy moga. Tylko teraz masla " po co ?"
  • 0

#51 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisano 16 12 2011 - 00:33

Och młodzi ludzie jacy Wy dzisiaj niezaradni. Może popatrzycie wstecz na Wasze matki, babcie. Co to znaczy wielkiego wychowywac aż jedno dziecko i jednocześnie pracowac. Gdyby Pionek napisał,że żona musi opiekować się 10 dzieci, to uwieżyłabym ze jest to ciężko. Jedno dziecko i nie można pracować. a co robiły kiedyś kobiety w PRL, z rana z dzieckiem do żłobka względnie do przedszkola, po pracy na zakupy stanie w kolejce za jakimś ochłapem, gotowanie, nie było półproduktów, nie było pralek itd. i wychowały wspaniałych ludzi. W moim gronie nie tylko szły kobiety do pracy za chlebem, ale przede wszystkim dlatego aby nie być uzależnionym od męża. Niestety Panowie lepiej obchodzą się z pracującymi żonami. Nie życzę małżonce nic złego, ale nie daj Bóg, spotka Pan na swojej drodze kogoś innego, i co będzie ... zmuszona żyć z socjalu. Dla własnego samopoczucia poszłabym do pracy, tak jak się mówi w Polsce aby się dowartościować. A dziecko lepiej się rozwija idąc do KRYPY albo przedszkola. Dzisiejsze przedszkola biorą już małe dzieci. Sa w D. tworzone grupy w przedszkolu składające się z dzieci między 1,5 i 6 lat. Jak wspaniale tam rozwijają się dzieci i uczą sie socjalnego kontaktu nie wyrastają na zyciowych niedorajdów, którym życiowym wyjsciem jest pomoc socjalna. Wiem też,że niektórzy ludzie nie mają innego wyjścia i są zdani na pomoc społeczną mam pełne zrozumienie dla nich,ale nie dla zdrowych, młodych ludzi.
  • 0

#52 aga1510

aga1510

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano 16 12 2011 - 06:11

Popieram doswiadczona.Jak sie chce to mozna.Ale najlepiej powiedziec ze nie idzie...
  • 0

#53 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 12 2011 - 10:26

ale w PRL opieka nad dzieckeim byla zagwarantowana, jakbym wiedziala ze zawsze z ran aoddaje dziecko do zlobka i popoludniami odbieram to od razu ide do pracy alel co zrobic jak sie pracuje pod telefonem. aga 1510 prosilam cie o konkretna rade a zero odpowiedzi. Ale ja to juz przerabialam , wszedzie radza i radza a jak pytam sie co w konkretnym przypadku da sie zrobic to cisza. same chei nie wystarcza , potrzebne jest wsparcie.
  • 0

#54 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 12 2011 - 10:31

Wladyslaw ale chyba nie ma stawki minimalnej w niemczech.? Adam Smith guru ekonomiczne stwirdzal ze z pracy powinien utrzymac sie dorosly i jego dzieci. Zgodze sie z Marta ze praca powinna sie bardziej oplacac niz zasilki. chociaz ci co tak zazdroszcza tych zasilkow czemu nie zrezygnuja z pracy?
  • 0

#55 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 12 2011 - 10:41

ja dostalam odmowe w przedszkolu. Pracuja tylko od pon do piatku. wszystkie swieta i weekendy wolne i tylko pierwsza zmiana. zadna z opiekunek nie bedzie wczesniej zaczynala pracy czy pozniej jej konczyla tylko dlatego ze ja tak pracuje(tzn. pracowalam) ale jesli bede miala mozliwosc powrotu do pracy to sie zdecyduje. oczywiscie jak znajde opieke.
  • 0

#56 MarthaSavage

MarthaSavage

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 16 12 2011 - 10:53

Doswiadczona... U nas jest zlobek do ktorego biora dzieciaczki od 6tego miesiaca zycia - kosztuje to cudo 480 euro miesiecznie od 8.00 do 12.000 . Teraz przepraszam cie bardzo , ale nie bylabym w stanie zarobic na to w te 3,5 godziny ( bo przeciez musze liczyc droge do i z zlobka a na to zeby dostac dofinansowanie do zlobka nie moge liczyc bo maz "za duzo" zarabia. W PRL szkoly, przeczkola,zlobki i studia byly bezplatne i byly od 7.00 do 18.00 ( w niektorych wypadkach. normalnie do 16.00 .- 17.00) Czy nie bylo pralek... Hmmm. a pralka Frania to pewnie nie pralka ? Gotowanie... No coz tu moge wypowiedziec sie tylko o sobie - ale ja gotuje dzien w dzien i to nie zupki chinskie. A co do zlobkow i przeczkoli tutaj... Droga moja , a zauwazylas , ze w wiekszosci trzeba dziecko jeszcze przed urodzeniem zapisac zeby jako roczne do zlobka poszlo i mialo miejsce ?
  • 0

#57 klon22

klon22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 12 2011 - 10:57

wlasnie martha, zapomnialam napisac ze oprocz tego ze opieka byla zagwarnatowana to jeszcze bezplatna, tzn oplacalo sie isc do pracy.
  • 0

#58 MarthaSavage

MarthaSavage

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 16 12 2011 - 11:14

Widac, ze nasza Doswiadczona w szkole sie o PRLu uczyla :)Kobiety na traktory , faceci do garow a dzieci do przeczkola :) A tak na serio, to oczywiscie jak tylko bedzie mozliwosc to dam malenstwo do zlobka i pojde do pracy. Moze uda mi sie jakis dofinansowanie jednak zdobyc. Tyleze tutaj wiekszosc kobiet i tak czeka do 3 roku zycia i posyla dziecko do przeczkola a nie do zlobka. Klon - pozdrawiam !!
  • 0

#59 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 16 12 2011 - 13:02

kUrde ale zescie wczoraj tu naprodukowali:)))
  • 0

#60 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisano 16 12 2011 - 13:20

Najlepiej to płodzić dzieci a państwo niemieckie niech się o te dzieci stara. Jezeli, ktoś z Polaków nie jest się tutaj sam utrzymać, to dlaczego nie został w Polsce. przecież tam macie wszystko. Chce sie swoje warunki polepszyć to trzeba coś dać z siebie a nie przyjeżdzać tutaj aby żyć z innych podatników. Jestem pewna, ale w niektórych miastach są darmowe przedszkola, nie jestem pewna czy Berlin już ma czy chce wprowadzić. W moich okolicach przedszkole też Kripa kosztuje zaledwie 98 Euro. Wiem że wiele kobiet lubi rolę gosposi i posługaczki dla męża, jeżeli to chcą robić, proszę bardzo, ale nie naszym kosztem, ludzi płacących podatek. Ktoś domniemywał, ze ja dzieci wychowywałam w Polsce. Niestetz nie w D. Ja pracowałam od 8 do 17/tej i obyło się bez żadnych opiekunek, gdyż mąż też pracujący zakasał rękawy i pomagał, tak jak to powinno być. Moje dzieci zdobyły wspaniałe wykształcenie i obecnie piastują tutaj wysokie stanowiska, mimo że byłam osobą pracującą tutaj w D. Nie ucirpiały wręcz odwrotnie zdobyły doświadczenie. Moje wnuki są wychowywane przez samotną matkę pracującą i nieprzyjmującą alimenty od ojca, chodzą do przedszkola one i jej matka czyją sie doskonale.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników