Skocz do zawartości

Zdjęcie

konto bankowe bez meldunku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisano 11 12 2011 - 20:04

. potrzebuje konta tu w niemczech pracuje dla agencji mam umowe zarobki a brak meldunku w tej chwili wszystkie pieniadze wplacaja na polskie konto a pozniej ja tu wyplacam troszke bezsens.i wszedzie prowizje. najlepiej bym mogl wiele operacji robic przez neta i zdaje sobie sprawe ze wybor jest nie zaduzy. drugie pytanie czy jak juz bede mial meldunek trudno zamknac konto i otworzyc nowe w lepszym banku? WIEM ze bylo to juz poruszane ale prosze o odpowiedz tylko na temat o ile ktos ma ochote.
  • 0

#2 tempora

tempora

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3068 postów

Napisano 11 12 2011 - 20:22

Dobrze ze zauwazyles ze temat byl i pisze ci odrazu. Nie ma opcji otwarcia konta w niemczech bez meldunku w niemczech. Chyba ze masz miliony i chcesz je zainwestowac. Normalne konto giro czyli zwykle, bez meldunku jest niemozliwe.
  • 0

#3 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 11 12 2011 - 21:08

Tempora, oczywiscie, ze jest to mozliwe, i to przede wszystkim w ukochanym przez ciebie Neufünflandzie: graniczace z woj. zachodniopomorskim sparkassy z okregu Ucker-Randow otwieraja bez problemow konta Szczecinianom bez zameldowania w Niemczech. W Görlitz jest podobnie, przypusczam, ze Frankfurcie/O tez jest odpowiednia oferta
  • 0

#4 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16969 postów

Napisano 11 12 2011 - 21:43

Tempora, w wiekszosci banków, any otworzyc Girokonto, potrzebujesz tylko dowód tozsamosci (osobisty lub paszport) oraz adres korespondencyjny (moze byc i w PL). Przepisy panstwowe meldunku nie wymagaja! Ale jest wiele baków, które niepewnch cudzoziemców w gronie swoich klijentów nie chca. Praktycznie moga obojetnie jakie wymogi rzadac, jezeli nie zostana przez to naruszone przepisy antydyskrimnacyjne... albo - faktycznie - dokad nikt ich nie zaskarzy. Jedyne banki, które musza brac nawet takich klijentów (pod warunkiem, ze mieszkaja w ich rejonie dzialania), to Sparkassy. A jedynym waznym dla nich dokumentem jest niemiecki dowód lub meldunek. :-D
  • 0

#5 tempora

tempora

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3068 postów

Napisano 12 12 2011 - 09:41

coz,moze regionalnie jak to pisze Pogodniak,jest to mozliwe,nie bede sie klocil gdyz nie mam ani za ani przeciw,sprawdzonych przykladow. Wiec nie neguje. Natomiast wiem ze u mnie w miescie jest to niemozliwe,nawet z niemieckim paszportem,wiem bo dzialam w pewnej organizacji,darmowo,ktora pomaga bezdomnym i niejednemu z nich udostepniano meldunku w miejscu dzialania organizacji,tylko po to aby konto mogl otworzyc na wplywy zasilkow. Bez tego nie chcial zaden bank nawet rozmawiac. Mialem tez kilku "klientow" z polski,ktorzy tutaj prace zalatwiali i tez nie bylo mowy o otwarciu konta bez meldunku. To samo wiem na 100% z Dortmundu czy Duesseldorf. Takze nie mam pojecia dlaczego twierdzi sie tutaj ze gdzies indziej jest to mozliwe. Widac sa wyjatki i dobrze ze o nich tutaj informujecie.
  • 0

#6 jebacznowy

jebacznowy

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisano 12 12 2011 - 09:52

tempora przyjemniaczku? uratowales juz dziecko? kiedy ten program w tv? moze zostaniesz nowym super star?
  • 0

#7 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 12 12 2011 - 20:17

zaraz ci zalatwie bana;)))))))
  • 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16969 postów

Napisano 12 12 2011 - 22:05

Przepisy w tym zakresie stawiaja mniejsze wymogi niz same banki. Problem z Girokonto maja wlasnie przede wszystkim osoby bez stalego miejsca zamieszkania, bez stalych dochodów, bezrobotni, obcokrajowcy... Jezeli jakis bank zaczyna bredzic o meldunku, zaswiadczeniu o dochodach, policzeiliches Führungszeugnis... to wiadomo, ze tego klijenta, od którego takie rzeczy wymagaja, po prostu nie chca miec. A Sparkasse, to jedyny Bank, który Girokonto kazdemu mieszkancowi danego teren dac musi, a dowodem jest adres w dowodzieosbistym lub meldunek. A kazdy inny bank (z wyjatkiem banków spóldzielczych) moze takowa umowe w kazdej chwili regularnie wymówic. Projekt ustawy dajacej kazdemu czlowiekowi w Niemczech prawo do otwarcia i posiadania Girokonto w dowolnym banku swego czasu nie przeszla.
  • 0

#9 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisano 16 12 2011 - 16:27

Wlasnie dzis otworzylem darmowe konto w sparkase i wystarczyl dowod osobisty oraz wczesniejsze umowienie sie na termin a sama rozmowa 20 min ...wiec mozna bez umowy...bez meldunku.
  • 0

#10 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 16 12 2011 - 16:34

tez jestem w Sparkasse ,,tez chce darmowe jak to sie robi?? a kto pisal o umowie?bzdura jak sie przeprowadzasz to u nas wystarczy podac ustnie adres zamieszkania ,nic na pismie rownie dobrze moglam podac od sasiadka z drugiej ulicy
  • 0

#11 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 16 12 2011 - 16:36

i tam by przychodzila poczta
  • 0

#12 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 16 12 2011 - 16:45

a przy zakładaniu konta nie pamietam juz,ale dowodu jeszcze na pewno nie mialam z adresem a watpie czy potrzebne bylo potwierdzenie zameldowania,,chyba nie(nie pamietam juz)
  • 0

#13 tempora

tempora

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3068 postów

Napisano 16 12 2011 - 18:33

Wszystko do czasu...........az przyjdzie potrzeba kupienia czegos na rachunek z netu lub na kredyt a wtedy specjalny program porownuje dane podane z banku i dane ktore masz w rekach dotyczace adresu. I wtedy zaczynaja sie szopki i zycze ich kazdemu kto kombinuje lub szkoda mu czasu tak prostego swistka zalatwic. Tyle.
  • 0

#14 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisano 16 12 2011 - 18:38

tempora-dlaczego uwazasz ze odrazu ktos kombinuje?pracuje w agencji niemieckiej i stale zmieniam tylko miasta i hotele i skad mam dostac zameldowanie?
  • 0

#15 tempora

tempora

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3068 postów

Napisano 16 12 2011 - 18:50

To nie bylo do ciebie a ogolnie. Czy widzisz tam gdzies aneks ze to bylo do twojej osoby? Bo z reguly tak robie jak komus konkretnemu odpowiadam.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników