Skocz do zawartości

Zdjęcie

Integrationskurs

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 MarthaSavage

MarthaSavage

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 02 12 2011 - 09:04

niski poziom ale b1 zdalas Kornelia ? Egzaminy sa panstwowe wiec jak ucza do b1 to wszedzie tak samo . Poziom w wiekszosci zalezy od checi uczacego sie. U mnie w grupie byli ludzie , ktorzy nie zdali nawet a1 i tacy co przystapili wczesniej do b1. Wszystko zalezy od tego czy chcesz i jakie sa twoje zdolnosci jezykowe.
  • 0

#22 MarthaSavage

MarthaSavage

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 02 12 2011 - 09:05

Tempora zgadzam sie w 120 % !
  • 0

#23 paparapa

paparapa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisano 02 12 2011 - 13:04

tempora, po części masz rację, ale co powiesz na to: ja, samotna matka, z czteromiesięcznym dzieckiem dojeżdżałam na kurs chociaż nie musiałam - jakby mi tego nie sfinansowało państwo to bym nie mogła sobie na ten kurs pozwolić, bo nawet 100e/mc plus drugie tyle na dojazd jest dla mnie, pobierającej ALG II kwotą zaporową, a że pracować chcę to i chodziłam chętnie, wstawałam o 5 rano i z dzieckiem pod pachą sobie jechałam, nawet lekcje dałam radę odrobić więc nie wkładajmy wszystkich do jednego worka
  • 0

#24 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17648 postów

Napisano 02 12 2011 - 15:17

Mimo wzsytko jest to bodaj najtansza okazja, azeby sie troche jezyka nauczyc oraz cos o kraju oraz sytemie politycznym czy socjalnym dowiedziec. U nas w Kassel jest jedna prywatna szkola jezyka niemieckiego - znana na calym swiecie. Tam jeden tydzien nauki, tj. 5x5 godzin kosztuje ok 1200,- Euro. Kto tam chodzi, wie za co placi,ale mimo wszystko lopata do plowy i tam nie klada.
  • 0

#25 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 02 12 2011 - 17:32

ja kurs skonczylam miesiac temu. I tez mam małe dziecko 18 miesiecy na kurs chodziłam 5 dni w tyg i naprawde dla chcącego nic trudnego. Bundesamt pokryje całe koszty jest to bardzo prawdopodobne. W klasie miałam samych ruskich plus ukraincy. I wcale sie z nimi na tyle by uczyc sie ich spasiba nie zbratałam A gezaminy wszedzie sa takie same bundesamt wysyła pytania tworzy test wiec czy niski poziom czy wysoki wszytscy mają te same testy.
  • 0

#26 kaska7

kaska7

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisano 09 10 2013 - 10:20

Orientuje się ktoś, jak długo trzeba czekać na zwrot części kosztów kursu? Egzamin zdałam pod koniec czerwca, w połowie sierpnia wysłałam do BAMF potrzebne dokumentu, niestety do tej pory nie otrzymałam od nich żadnej odpowiedzi :(

• 0

#27 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 09 10 2013 - 12:14

W moim przypadku trwalo to jakies 3 miesiace.

• 0

#28 gorgo'22

gorgo'22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 10 2013 - 13:57

Kurs zawiera 600 gogdzin lekcyjnych(6 czesci po 100h)(1-2 A1,3-4 A2,5-6 B1)Samemu sie placi ok.210euro.

Mozna nie ponosic kosztow jak ktos jest w jobcenter lub podobnym urzedzie pomagajacym w zyciu(koszty szkoly i dojazdu).

O ile mi wiadomo 1euro/h moze kazdy placic kto ma meldunek w niemczech i nie zarabia wielkich kokosow(kilka tys. miesiecznie).

Ale brak kosztow lub czesci kosztow zobowiazuje cie do regularnego uczestniczenia w kursie(na kazdej lekcji musisz sie podpisac).

Jednak masz prawo do 3 zwolnien na 1czesc(100h),ale musisz miec pisemne usprawiedliwienia(np.bylem chory w mojej grupie tylko takie byly;) )

Ten kto placi sam nie pisze usprwiedliwien i wogole nie musi chodzic na zajecia :D

Jesli chodzi o vhs mozna tam tez zrobic 3 tyg.kurs(60h)Einburgerungstetst.Na tym kursie dowiadujecie sie o histori ,spoleczenstwie i polityce niemiec.

Test sklada sie 300 pytan a,b,c,d plus 10 dodatkowych nalezacych do wszego regionu np.hessen.Jest on bardzo prosty do tej pory nie pozalem wszystkich pytan ,a maksymalnie moge miec 3 bledy(niedawno pisalem;) ;) Sa to 33 pytania aby zdac muisz miec 17 porawnych odp.

Wiele pytan jest nie mal identycznych tylko troche inaczej sformuowane sa.

TAKI TEST MUSI ZDAC CZLOWIEK KTORY CHCE MIEC NIEMIECKI DOWOD

B1 test sklada sie z 2 czesci pisemnej i ustnej:

Pisemny czesc1( sluchowa,25min.)20 zadan a,b,c,d lub prawda falsz(sluchasz(1raz) z plyty rozne rozmowy i odp.)

2czesc (czytana45min.)25 zadan a,b,c,d lub prawda falsz(czytasz rozne teksty i doposowujesz odp.)

3czesc(list30min.)masz 2 tematy do wyboru i po prostu piszesz :lol:

USTNY(ok.16min wszystkie 3 czesci)1czesc przedstawiasz sie(miejsce zamieszkania,wiek,rodzina,zainteresowania itd.)

2czesc pokazuja ci ilustracje(fotke) a ty musisz opisac ta ilustracje,potem ewentualnie zapytaja cie o podobne doswiaczenia(np.temat fotki komunikacja miejska,(o kraj)jak jest w polsce z komunikacja??(osobiste)jakiej Pan/i uzywa komunikacji (samochod e-sbahn).

3czesc rozmowa z partnerem (planowanie)dostajecie temat np.impreza,odwiedziny i planujecie co przygotowac itp.

W temacie macie punkty w ktorych pisze co zaplanowac musicieI TO WSZYSTKO W 16min. :wacko:  :blink:

• 0

#29 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 09 10 2013 - 14:24

Kurs zawiera 600 gogdzin lekcyjnych(6 czesci po 100h)(1-2 A1,3-4 A2,5-6 B1)Samemu sie placi ok.210euro.

Mozna nie ponosic kosztow jak ktos jest w jobcenter lub podobnym urzedzie pomagajacym w zyciu(koszty szkoly i dojazdu).

O ile mi wiadomo 1euro/h moze kazdy placic kto ma meldunek w niemczech i nie zarabia wielkich kokosow(kilka tys. miesiecznie).

Ale brak kosztow lub czesci kosztow zobowiazuje cie do regularnego uczestniczenia w kursie(na kazdej lekcji musisz sie podpisac).

Jednak masz prawo do 3 zwolnien na 1czesc(100h),ale musisz miec pisemne usprawiedliwienia(np.bylem chory w mojej grupie tylko takie byly;) )

Ten kto placi sam nie pisze usprwiedliwien i wogole nie musi chodzic na zajecia :D

Jesli chodzi o vhs mozna tam tez zrobic 3 tyg.kurs(60h)Einburgerungstetst.Na tym kursie dowiadujecie sie o histori ,spoleczenstwie i polityce niemiec.

Test sklada sie 300 pytan a,b,c,d plus 10 dodatkowych nalezacych do wszego regionu np.hessen.Jest on bardzo prosty do tej pory nie pozalem wszystkich pytan ,a maksymalnie moge miec 3 bledy(niedawno pisalem;) ;) Sa to 33 pytania aby zdac muisz miec 17 porawnych odp.

Wiele pytan jest nie mal identycznych tylko troche inaczej sformuowane sa.

TAKI TEST MUSI ZDAC CZLOWIEK KTORY CHCE MIEC NIEMIECKI DOWOD

B1 test sklada sie z 2 czesci pisemnej i ustnej:

Pisemny czesc1( sluchowa,25min.)20 zadan a,b,c,d lub prawda falsz(sluchasz(1raz) z plyty rozne rozmowy i odp.)

2czesc (czytana45min.)25 zadan a,b,c,d lub prawda falsz(czytasz rozne teksty i doposowujesz odp.)

3czesc(list30min.)masz 2 tematy do wyboru i po prostu piszesz :lol:

USTNY(ok.16min wszystkie 3 czesci)1czesc przedstawiasz sie(miejsce zamieszkania,wiek,rodzina,zainteresowania itd.)

2czesc pokazuja ci ilustracje(fotke) a ty musisz opisac ta ilustracje,potem ewentualnie zapytaja cie o podobne doswiaczenia(np.temat fotki komunikacja miejska,(o kraj)jak jest w polsce z komunikacja??(osobiste)jakiej Pan/i uzywa komunikacji (samochod e-sbahn).

3czesc rozmowa z partnerem (planowanie)dostajecie temat np.impreza,odwiedziny i planujecie co przygotowac itp.

W temacie macie punkty w ktorych pisze co zaplanowac musicieI TO WSZYSTKO W 16min. :wacko:  :blink:

Juz jest 1,20 za godzine.

Poza tym kolezanka pytala o czas oczekiwania na zwrot kosztow kursu po zdanym egzaminie a nie o czas trwania samego kursu.

A pozostale wypowiedzi sa z 2011 wiec troche nieaktualne.

• 0

#30 gorgo'22

gorgo'22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 10 2013 - 15:10

Marcin informacje sa aktualne ,ale region nie ten zapomnialem dodac,ze jestem z hessen i ze, 16 bundeslandow moga miec troche inne place ale raczej egzaminy i testy sa te same.

B1 i Einburgerungstet pisalem 3 tygodnie temu i czekam teraz tylko na pisemne potwierzenie(od3-6tyg.)

Z gory przepraszam jak kogos w blad w prowadzilem :blink:

Jesli chodzi o zwrot to powinna dostac maks.do 2 tyg. po potwierdzeniu ukonczenia tych 100h.(1czesc,itd)

Ale slyszalem ze mozna bezposrednio placic te 100~120e jak sie powie w urzdzie ze cie nie stac na takie koszta (moze sa jakies wyjatki)

(informacja nie potwierdzona).

• 0

#31 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:01

Marcin informacje sa aktualne ,ale region nie ten zapomnialem dodac,ze jestem z hessen i ze, 16 bundeslandow moga miec troche inne place ale raczej egzaminy i testy sa te same.

B1 i Einburgerungstet pisalem 3 tygodnie temu i czekam teraz tylko na pisemne potwierzenie(od3-6tyg.)

Z gory przepraszam jak kogos w blad w prowadzilem :blink:

Jesli chodzi o zwrot to powinna dostac maks.do 2 tyg. po potwierdzeniu ukonczenia tych 100h.(1czesc,itd)

Ale slyszalem ze mozna bezposrednio placic te 100~120e jak sie powie w urzdzie ze cie nie stac na takie koszta (moze sa jakies wyjatki)

(informacja nie potwierdzona).

Nie wazne z jakiego jestes landu. Na stronie urzedu do spraw migracji BAMF jest napisane wyraznie:

"Für jede Unterrichtsstunde des Integrationskurses müssen Sie 1,20 zahlen (Kostenbeitrag). Wenn Sie sich vor dem 1. Juli 2012 zu Ihrem Integrationskurs angemeldet haben, beträgt der Kostenbeitrag 1,00 €. Den Rest übernimmt das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge."

Chyba nie rozumiesz o jaki zwrot kosztow chodzi. JEsli za kazdy modul zaplacisz 120€ to suma wyjdzie na koniec 720 €. Jesli zaliczysz egzamin koncowy na poziomie B1 (mozna otrzymac tez A2) to BAMF zwraca ci dodatkowo polowe tych 720 €.

• 0

#32 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:24

Nie wazne z jakiego jestes landu. Na stronie urzedu do spraw migracji BAMF jest napisane wyraznie:

"Für jede Unterrichtsstunde des Integrationskurses müssen Sie 1,20 zahlen (Kostenbeitrag). Wenn Sie sich vor dem 1. Juli 2012 zu Ihrem Integrationskurs angemeldet haben, beträgt der Kostenbeitrag 1,00 €. Den Rest übernimmt das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge."

Chyba nie rozumiesz o jaki zwrot kosztow chodzi. JEsli za kazdy modul zaplacisz 120€ to suma wyjdzie na koniec 720 €. Jesli zaliczysz egzamin koncowy na poziomie B1 (mozna otrzymac tez A2) to BAMF zwraca ci dodatkowo polowe tych 720 €.

Czy na pewno to prawda..znam osoby ktore nic nie placily..

#33 kajus

kajus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:26

Oczywiście ze mozna nic za ten kurs nie płacić i jeszcze za dojazdy zwrócą. Ale to biednym trzeba byc.
  • 0

#34 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:31

Wladyslaw  zeby placic 1,20 wystarczy Berechtigungsschein z BAMF. A zeby nic nie placic trzeba miec trudna sytuacje lub byc na socjalu.

"Wenn Sie Arbeitslosengeld II oder Sozialhilfe bekommen, werden Sie auf Antrag vom Kostenbeitrag befreit. Sie können auch dann vom Kostenbeitrag befreit werden, wenn Ihnen die Zahlung des Kostenbeitrages aufgrund Ihrer wirtschaftlichen oder persönlichen Situation besonders schwer fällt. Den erforderlichen Antrag finden Sie rechts in der Spalte. Schicken Sie den Antrag ausgefüllt und unterschrieben an die für Sie zuständige Regionalstelle des Bundesamtes für Migration und Flüchtlinge."

bamf_de

• 0

#35 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:32

Wyrwales to z kontekstu. ROzmawialismy o tym czy placi sie 1,00 czy 1,20. Tematu darmowego kursu nie poruszalismy.

• 0

#36 gorgo'22

gorgo'22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 10 2013 - 12:05

No niestety nie wiedzialem,ze juz sie cos zmienilo.Wprawdzie w lipcu wzrosly koszty dla placacych smodzielnie o ok.30e.Ale w temat sie nie wglebialem.

Wszysy placili 100e z powodu wyzej wymienionego. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników