Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zameldowanie w okolicach Wurzburga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 11 2011 - 22:56

W Niemczech jest obowiazek meldunku, dziwi mnie to jak ciebie ten pensjonat zatrudnil, czy sa placone skladki na ubezpieczenie chorobowe ?? Moze ty jestes zatrudniony przez polska firme??
  • 0

#22 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15486 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:11

Kazdy hotel czy poensjonat pruwadzi tzw. Meldebuch, którego dane sa udostepniane organom meldunkowym i policyjnym. A wiec nie powinni sie przeciwstawiac temu, jakbys sie chcial u nich na stale zameldowac. A zreszta... azeby sie zameldowac, nie potrzebujesz niczyjej zgody, tylko oswiadczasz na formularz, ze od tego dnia miszkasz tu, a przedtem mieszkalas tam. Zadnych papierów poza dowodem osobistym nie trzeba.
  • 0

#23 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:13

W pensjonacie nocuję :) Jestem zatrudniony bezpośrednio w niemieckiej firmie... A może firma mnie gdzies zameldowala? Zaczynam w to wierzyć, skoro wszyscy mówią o obowiązku meldunku... Firma by mi powiedziała przecież, mam z nimi stały kontakt i wszystko o mnie wiedzą... Poza tym ostatnio dostałem pismo do podpisania, że muszę przy sobie mieć dokumenty tozsamosci (ma to zapobiegac neilegalnemu zatrudnieniu czy coś w tym rodzaju)... Mam kartę AOK-PLUS (w razie leczenia itp.)... Więc moge się starac o Kindergeld? szczerze mówiąc to mętlik powstał że trudno to ogarnąć :)
  • 0

#24 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:21

po prostu zamelduj sie i nie komplikuj
  • 0

#25 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:26

O Kindergeld mozesz sie starac od momentu zatrudnienia, a to nie ucieknie bo nadplacaja 4 lata do tylu wiec jest jeszcze czas :) Faktycznie, moze ciebie przez firme zameldowali, ale wtedy jest tez twoj podpis potrzebny. A gdzie ci wplacaja kase ? Na konto w banku? Zeby konto w banku zalozyc to np potrzeba meldunek.
  • 0

#26 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:32

Pieniądze idą na konto w Polsce z tym, że podpowiedzieli, abym założył konto w Niemczech. A podpisywałem się chyba tylko na umowie o pracę plus kilka innych papierków (ale nie dotyczących meldunku)... A co do Twojego zdania, że "O Kindergeld mozesz sie starac od momentu zatrudnienia, a to nie ucieknie bo nadplacaja 4 lata do tylu" - jesteś pewien? Bo słyszalem, ze liczy sie data meldunku... Chyba wypytam coś więcej w firmie, w której jestem zatrudniony
  • 0

#27 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15486 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:32

Mareczckh, od kiedy to trzeba meldunek w banku (moze z wyjatkiem Sparkasy?
  • 0

#28 Konto usunięte(103284)

Konto usunięte(103284)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:34

A co do Twojego zdania, że "O Kindergeld mozesz sie starac od momentu zatrudnienia, a to nie ucieknie bo nadplacaja 4 lata do tylu" - jesteś pewien? ------ tak nadplacaja:)) ja jestem pewna:)
  • 0

#29 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:37

Od momentu zatrudnienia, nie ZAMELDOWANIA? OK,w takim razie moja wiedza uległa lekkiej zmianie na lepsze:) Zaczyna się coś klarować...Po prostu dostałem kilka sprzecznych informacji i próbuję dotrzeć do prawdy :)
  • 0

#30 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15486 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:37

Przedawnienie, to w zasadzie trzy lata kalendarzowe plus ten rok do konca w którym podjelas prace. Ta moga byc prawie 4 lata. Dlatego ci nic tak szybko nie ucieknie. Z reszta to moze tez kilka miesiecy potrwac miedzy zlozeniem podania do pierwszej wyplaty. Warunkem scislym otrzymania Kindergeldu jest placenie podatków ("uneingeschränkte Steuerpflicht"), a nie meldunek. Jeszcze raz zalecam poczytac najpierw zródla pierwotne.
  • 0

#31 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:38

No to w takim razie brawa dla 2 polskich firm, które pomagają uzyskać Kindergeld... Zbiły mnie z tropu
  • 0

#32 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:42

andr...przy zakladaniu konta w banku musisz sie wylegitymowac i podac twoje Meldeadresse, jezeli masz Ausweis to adres masz tam wpisany, jezeli paszport to masz oddzielny kwitek zameldowania, ktory musisz pokazac.
  • 0

#33 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:42

No te firmy tez chca zarobic :)
  • 0

#34 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15486 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:46

Musisz podac adres korespondencyjny (na pysk, bez papierków), a wylegitymowac sie mozesz nawet paszportem, gdzie adresu meldunkowego nie ma. Zalatwialem niedawno kuzynowi Girokonto w R+V: podal polski paszport oraz swój polski adres.
  • 0

#35 gretchen1

gretchen1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:51

ja nie rozumiem czasem tego zamieszania, i dzialanosci tych firm pomagajacych uzyskac KG... jezeli KG sie rzeczywiscie nalezy to sie nalezy i cala procedura jaka prowadzi do uzyskania tego swiadczenia nie jest skomplikowana... wypelniasz jedna bodajze strone zalaczasz akt ur i po sprawie...a tu jakies kombinacje...
  • 0

#36 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 02 11 2011 - 23:59

sprawa sie robi skomlikowana jezeli rodzic pracuje w Niemczech, dziecko jest w Polsce, rodzicie po rozwodzie itp
  • 0

#37 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 03 11 2011 - 00:00

*skomplikowana
  • 0

#38 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 11 2011 - 00:01

Na razie wierzę, że nie muszę bawić się w żadne meldunki (w sensie że niby mieszkam na stałe w DE)... Bo szkoda byłoby tego KG
  • 0

#39 Mateluta

Mateluta

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 11 2011 - 00:03

No w moim przypadku rodzic (ja) pracuje w DE, zona z dzieckiem mieszka w Polsce, dziecki chodzi do polskiej uczelni... Ale o rozwodzie nie ma mowy:)
  • 0

#40 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15486 postów

Napisano 03 11 2011 - 00:05

No to bedziesz potrzebowac jeszcze zaswiadczenie, ze nie pobierasz rodzinnego w Polsce i ze dziecko sie jeszcze uczy.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników