Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 leonfilip

leonfilip

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 10 2011 - 13:43

Witam wszystkich proszę o informację czy familenkase może żądać ode mnie rozliczenia podatkowego by otrzymać świadczenie na dzieci. Prowadzę firmę 1 osobową na terenie Niemiec i cały czas familenkase chce jakiś dokumentów, ostatnio wymyślili sobie abym im dostarczył rozliczenie podatkowe (prowadzę firmę od tego roku)za dany okres, przedstawił nastęne umowy. Proszę o poradę i może sposób jak mogę z tego wybrnąć. Pozdrawiam Leon
  • 0

#2 AS Büroservice

AS Büroservice

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 13 10 2011 - 14:33

Musisz wzasadzie napisac do nich to co napisales na Forum. Czyli ze prowadzisz samodzielnosc od tego roku, jestes prowadzony pod Steuernummer:........ w Finanzamt Düsseldorf i rozliczasz sie raz w roku. To starczy oni tylko utrudniaja z nadzieja ze sie wiecej nie zameldujesz.
  • 0

#3 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17997 postów

Napisano 13 10 2011 - 14:39

Ja bym sie w tym nic zlego nie domyslal. Ale przeypisy mówia - i to ci chyba tez tak napisali - ze przyslugiwalby tobie Kindergeld, jezeli jestes podatnikiem w Niemczech. Nie martw sie zabardzo, bo jezeli sie nalezy, to nadlplaca. Fakt, ze to moze potrwac. Alternatywnie mozesz zglosic sie do Finanzamtu, czy by ci nie wydali odpowiedniego zaswiadczenia dla Kindergeldkassy. Przypuszczam, ze ósialbys sie wtedy kwartalnie lub miesiecznie roziczac.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników