Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wystawki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Franki100

Franki100

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 08 2011 - 10:31

Witam wszystkich zgromadzonych, poszukuję miejsca w niemczech gdzie jeszcze można spotkać się z wystawkami. Chciał bym przywieść sobie kilka rzeczy do domu. Czekam na pomoc i pozdrawiam rodaków.
  • 0

#2 Konto usunięte(65614)

Konto usunięte(65614)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 12 08 2011 - 10:38

wyatawek chyba juz nie ma .
  • 0

#3 kukijp87

kukijp87

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 08 2011 - 10:56

jaki temat hehe sa wszedzie w innym czasie sa takie jednostki NATO o w elmpt blisko granicy z NL kolo rormond a tak wszedzie sie z tym spotkasz...nie wiem skad jestes tak ze powodzenia
  • 0

#4 Konto usunięte(43569)

Konto usunięte(43569)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3760 postów

Napisano 12 08 2011 - 11:08

Wlasnie u mnie laduja z wystawek do Prassamochodowych meble, kartony itp..rzeczy
  • 0

#5 bolo_de

bolo_de

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisano 12 08 2011 - 11:09

moja znajoma znalazla na wystawce plazme 52cale - roczna, ale bez pilota, a kumpel nawet mercedesa - nowa C-klase z kluczykami w stacyjce i pelna popielniczka - naprawde oplaca sie jezdzic po wystawkach! to super sprawa! ps. to co Ci wujek - zbieracz szparagow - o DE naopowiadal nie musi byc prawda ;) i nie bierz tego do siebie - ale watek smieszny - dzieki za poprawienie humoru :D
  • 0

#6 mjackowski

mjackowski

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisano 12 08 2011 - 14:06

to jeszcze tak podpytam bo nie jest to dla mnie do konca jasne. u mnie na dzielni w Dortmundzie co chwila ktos wystawia jakies stare graty na ulice. czy to jest wlasnie ta tak zwana "wystawka" ? czy moze "wystawka" zwane jest miejsce gdzie te graty sa zwozone? poza tym gdzies czytalem/slyszalem, ze fakt wystawienia starych gratow trzeba gdzies zglosic i oplacic - czyli, ze nie mozna ot tak sobie czegos na ulice wyrzucic, zgadza sie to? bo z drugiej strony, widze, ze te stary graty laduja po prostu do normalnej duzej smieciarki (gniotac i prasujac je przy tym) i gdzies wywoza jak "zwykle smieci". moze jest wiec juz ta usluga "w cenie" cotygodniowego wywozu smieci? poza tym jeszcze mi się coś kołacze, że rzeczy na wystawce są już tak naprawdę czyjąś własnościa (miasta? firmy wywozowe?) i nie można ich sobie ot tak po prostu zabrać bo można być oskarżonym o kradzież. czy to prawda?
  • 0

#7 Konto usunięte(63030)

Konto usunięte(63030)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2879 postów

Napisano 12 08 2011 - 15:59

wystawki sa,,ale na termin(raz w roku darmowe) czyli przewaznie kilka na jednej ulicy w danym dniu/w zaleznosci ile osob zamowilo
  • 0

#8 Konto usunięte(63030)

Konto usunięte(63030)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2879 postów

Napisano 12 08 2011 - 16:00

jaka kradziez? jak ja wystawiam to znika od razu wszystko,nawet z piwnicy wyniosą zlomiarze złom
  • 0

#9 kasiapawel1

kasiapawel1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisano 12 08 2011 - 18:14

male sprostowanie (moze w Peine tak jest ) mozesz zamowic sobie wywozke ile chcesz razy w roku i za darmo do 5m³ sam juz kozystalem w tym roku trzy razy tylko termin trzeba ustalic - tak robia cywilizowani ludzie bo przejdz sie po socjalnych dzielnicach to zobaczysz druga sprawa to jak cos potrzebujesz to najlepiej stanac wczesnie rano i jechac pod skladowiska smieci gdzie samemu mozna przywiesc mozna dobre rzeczy wychaczyc tak jest w Hannover a dodatkowo link http://www.aha-region.de/ placi sie za express wywozke i urzadzenia AGD i RTV np monitory 8€ za sztuke
  • 0

#10 Konto usunięte(63030)

Konto usunięte(63030)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2879 postów

Napisano 12 08 2011 - 19:27

tak u mnie jest tylko raz za darmo w roku!!!!!! Dlatego zawsze robimy wspolnie z kolezanka,raz ona raz ja. Sperrmüllabholung 1 x pro Jahr 4 m³ kostenlos http://www.ab-peine....e/allgemein.asp
  • 0

#11 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 17 08 2011 - 14:43

WYSTAWKI SA RAZ W ROKU W KAZDYM MIESCIE - CODZIENNIE W INNEJ DZIELONICY JAK COS LEZY TO BIERZESZ CHYBA ZE JEST TO ZA BRAMA TO JASNE ZE JAK WEZMIESZ COS Z PODWORKA TO MOGA BYC KLOPOTY ;
  • 0

#12 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17588 postów

Napisano 18 08 2011 - 10:23

W ramach zaostrzenia przepisów o recyclingu tych tzw. "wystawek" juz w Niemczech nie ma. Teraz kazdy, kto sie che swego "Sperrmüllu" pozbyc, musi sie do firmy zbierajacej smieci zglosic i odbór smieci zamówic.
  • 0

#13 Konto usunięte(94110)

Konto usunięte(94110)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 18 08 2011 - 22:04

"Wystawki" oczywiscie sa. W okreslonych dla danej dzielnicy terminach, po wczesniejszym zgloszeniu (dane, ilosc, stan uszkodzony/nieuszkodzony) ludzie wystawiaja niepotrzebne rzeczy, ktore ze wzgledu na gabaryty (np. szafa) lub ustawe o recyklingu (np. telewizor), nie moga wyladowac w tradycyjnym pojemniku na smieci. Czemu widac tych "wystawek" coraz mniej? Ja 2 razy w roku wystawiam jakas lub jakies niepotrzebne rzeczy (od karnisza po materac), wiec wiem dlaczego. PPrzyjezdzaja po to z rana firmy od oczyszczania miasta, wiec najczesciej wystawia sie dzien wczesniej i.... zanim ostatnio wynioslysmy z mama (w bolach) stara wersalke, to juz panie (o urodzie nie tureckiej, a niemieckiej) rozkladaly w swoim aucie tylne siedzenia, zeby im sie ta wersalka zmiescila. Rano, to firma utylizacyjna zastaje coraz czesciej wielkie nic, lub tylko polamane deski (o ile sa naprawde w zlym stanie i nie z drewna...) 15 lat temu, to lezaly fajne rzeczy i jak Polak czy Turek nie chcial, to sobie lezaly. To bylo dawno...
  • 0

#14 chaber

chaber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1120 postów

Napisano 19 08 2011 - 02:29

@kasiapawel1 - masz rację - wystawki są tylko na termin. Nie zgodzę się tylko z tym podjeżdżaniem pod składowisko - śmieciarka gniecie wszystko co zostanie do niej wrzucone. Nie wiem jaki sens ma podjeżdżanie pod składowisko. Chyba, że ktoś potrzebuje wiórów dla chomika.
  • 0

#15 efkajot

efkajot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 19 08 2011 - 09:29

Tu gdzie mieszkam odbywa się to tak: śmieci wielkogabarytowe zabiorą spod domu po uprzednim powiadomieniu specjalną kartką pocztową a resztę trzeba we własnym zakresie wywieźć na Recyclinghof. A na Recyclinghofie kręcą się "nurkowie kontenerowi" co niemal z ręki wyrywają rzeczy sprawne.
  • 0

#16 Konto usunięte(23764)

Konto usunięte(23764)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisano 19 08 2011 - 10:56

U nas 3 razy w roku mozna za darmo wystawic niepotrzebne rzeczy
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników