Skocz do zawartości

Zdjęcie

polskie dziecko w niemieckim przedszkolu,dyskryminacja?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#41 niegrzeczna dziewczynka

niegrzeczna dziewczynka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisano 28 06 2011 - 17:07

Zaskakująca i zdumiewająca zarazem jest wiedza i świadomość co niektórych wypowiadających się tu w temacie odnośnie Jugendamt :D...porównuję te wiedzę do wyobrażeń ludzi o czarownicach w epoce średniowiecza :) Dajcie spokój i przestańcie straszyć dziewczynę, ze Jugendamt zabiera dzieci "biednym polskim rodzinom" i może jeszcze gotuje je w kotle nad paleniskiem w lesie :) Żenada!!! Ta "tak straszna" instytucja owszem ma w De szerokie pole manewru, ale reaguje tylko w uzasadnionych przypadkach i NIGDY niebezpodstawnie. Proponuje zatem otworzyć oczy :)
  • 0

#42 zenek50

zenek50

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1468 postów

Napisano 28 06 2011 - 18:12

witam, przelecialem temat, wlosy deba staja jak sie was czyta.Wszystkiemu winne sa przedszkolanki.Myslicie ze obowiazkiem przedszkola jest nauka jezyka niemieckiego polskiego (moze) dziecka? Tam sa moze dwie opiekunki na 10-16 dzieci , ktore mowia po niemiecku. To dziecko urodzilo sie tutaj, co robili rodzice do tej pory? Czy to dziecko jest zamkniete w mieszkaniu?, nie ma rzadnych kontaktow do rowiesnikow niemieckich? Rodzice, opamietajcie sie !!!!! i oczywiscie porada "idz do psychologa najlepiej polskiego", niemieckiego potrzebujecie, zeby zaczac rozumiec o co chodzi . Zenada
  • 0

#43 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9007 postów

Napisano 28 06 2011 - 19:23

Nie jest bxc moze zamkniete w mieszkaniu, ale jest prowadzane do polskiego kosciola, do polskiego pediatry, do rodziców przychodza polscy znajomi, z polskojezycznymi dziecmi sa urzadzane urodziny... w domu caly dzien dudni polska telewizja, itd, itp, a teraz wszystkiemu winne przedszkolanki, bo "dyskryminuja". I powtórze za kims: dyskryminacja narodowosci w Niemczech to nie fakt, ale czesto stan umyslu "dyskryminowanego".
  • 0

#44 davidoff

davidoff

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 97 postów

Napisano 28 06 2011 - 19:40

Takich bzdur(w wiekszosci)dawno juz nie czytalam!! Moja corka poszla do pierwszej klasy bez znajomosci chocby jednego slowa po niemiecku,po 4 miesiacach dogadywala sie z nauczycielami i dzieciakami w miare sprawnie. Syn poszedl rok temu do przedszkola,mial dwa lata i zero znajomosci niemieckiego,dwa miesiace placzu z powodu rozstania z domem na pare godzin a nie z powodu nie znajomosci jezyka. I teraz najwazniejsze choc pewnie nie wszystkim sie to spodoba: NIE MOZNA UCZYC DZIECKA JEZYKA OBCEGO JEZELI SAMEMU SIE GO NIE POTRAFI(PERFEKCYJNIE) Dziecko musi miec kontankt z jezykiem polskim a niemieckiego nauczy sie w przedszkolu albo w szkole(poprawnie) i nauczycielki sa jak najbardziej od tego zeby takim dzieciom jak nasze pomoc.(to sa slowa z pierwszej rozmowy w przedzszkolu,ktore uslyszalam od pani dyrektor)
  • 0

#45 Konto usunięte(63030)

Konto usunięte(63030)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2879 postów

Napisano 28 06 2011 - 20:11

Dzisiaj, 16:07 [#] Zaskakująca i zdumiewająca zarazem jest wiedza i świadomość co niektórych wypowiadających się tu w temacie odnośnie Jugendamt :D...porównuję te wiedzę do wyobrażeń ludzi o czarownicach w epoce średniowiecza :) Dajcie spokój i przestańcie straszyć dziewczynę, ze Jugendamt zabiera dzieci "biednym polskim rodzinom" i może jeszcze gotuje je w kotle nad paleniskiem w lesie :) Żenada!!! dokladnie Zenada!!! :)))
  • 0

#46 **kiziamizia**

**kiziamizia**

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 28 06 2011 - 20:41

Brawo, @davidoff! A co do.....ZENADY! Dla mnie osobiscide nie ma wiekszej...."zenady" niz dukajace po niemiecku osoby, chcace na sile pokazac i udowodnic swöj zwiazek z krajem do ktörego przybyly! My, dorosli, jesli juz tak baaaaaaardzo chcemy mozemy sobie "dukac" ile wlezie i popelniac bledy w nieskonczonosc, möwiac z uporem maniaka np. die Mädchen. Ale nasze dzieci, powinny uczyc sie OD POCZATKU poprawnego niemieckiego! Co do Jugendamtu. "Zaskakująca i zdumiewająca zarazem jest wiedza i świadomość co niektórych wypowiadających się tu w temacie odnośnie Jugendamt :D...porównuję te wiedzę do wyobrażeń ludzi o czarownicach w epoce średniowiecza :)" Poniewaz sama wypowiedzialam sie na ten temat, przeto drobne wyjasnienie. Mam wiedze, mam swiadomosci i nie boje sie czarownic, a jednak.....nie uwazam za stosowne "wciagac" Jugendamt w sprawy, ktöre nie wymagaja obecnosci tej instytucji. Jesli ktos z Was sadzi, ze poinformowany przez @Sylwuche, Jugendamt "namasci" jej dziecko, ze slowami: möw z mamusia po polsku, a panie w przedszkolu sa beee, to....bardzo sie myli!!! Jugendamt w tej sytuacji bedzie popieral stanowislo przedszkola, röwnoczesnie nakladajac na rodzicöw obowiazek möwienia z dzieckiem po niemiecku. Wymysli dodatkowa nauke dla rodzicöw, kursy integracyjne, a byc moze calodzienny Betreuung dla dziecka. A potem, przez kolejne lata bedzie sie czynnie "interesowal" losem dziecka Sylwuchy..... Pytanie, czy Sylwucha chce tego dla swojego syna?
  • 0

#47 paparapa

paparapa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisano 29 06 2011 - 07:45

JA jest po to żeby POMAGAC! jak ktoś bardzo tej pomocy nie chce to może powinien wrócić do Polski i nie mieć problemów z niemieckim przedszkolem w ogóle najlepiej nie wychylać nosa z domu bo jak nie JA to Auslanderamt się nami zainteresuje. ludzie, opanujcie się! skoro nadzór nad przedszkolami sprawuje JA to dokąd ma iść, do kościoła, pomodlić się o poprawę? nie bój się urzędników, nikt nie będzie Cię zmuszał do mówienia z dziećmi po niemiecku
  • 0

#48 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 29 06 2011 - 09:12

znam rodzicow ktorzy zostali wezwani do szkoly bo ich dzieciak,nie odrabia prac domowych,sprawuje sie niegrzecznie itd,rodzice poszli na rozmowe do szkoly,i byli swiecie przekonani ze to dyskryminacja ze szkola jest od tego by odrabiala z dzieckiem lekcje,nawet do nauczycielki padly slowa ze jest rasistka i nazistka,a oni maja wlasnie od niedawna obywatelstwo niemieckie i wymagaja szacunku,wzieli ze soba tlumacza,mysle ze czasem trzeba sie zastanowic i przemilczec.
  • 0

#49 *Kama*

*Kama*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisano 29 06 2011 - 10:48

no a dla mnie jest zalosne: -niechec do nauki niemieckiego, niejednokrotnie mimo wielu lat spedzonych tutaj -zamykanie sie w polskich srodowiskach, polskie gazety, TV, towarzystwo, imprezy itp. -jeczenie o dyskryminacji wynikajace bardziej z wlasnych uprzedzen, niepewnosci i kompleksow niz z realnej dyskryminacji -paniczny strach przed niemieckimi urzedami i urzednikami -poza wiecznego ulana zwalczajacego odwiecznego wroga nawet w jego wlasnym kraju Wychodzi z was pieniaczo-zasciankowa mentalnosc wsioka z zadupia Europy. I to jest zalosne, kurczowe i rozdete na wszystkie aspekty zycia trzymanie sie polskiego, nawet za cene wyobcowania wlasnego dziecka. I nie bojcie sie mowic po niemiecku, nie jestescie jedynymi nauczycielami swego dziecka, jesli zadbacie o inne zrodla. Macie potrzebe, to uczcie swoje dzieci polskiego, ale nie utrudniajcie mu startu. Mozna przeciez zanim pojdzie do przedszkola np. czytac mu ksiazeczki niemieckie, wlaczac niemieckie bajki, zadbac o niemieckie towarzystwo do zabawy dla niego itp. zamiast siedziec w mentalnym wecku i liczyc, ze w przedszkolu sie nauczy. Jakos to bedzie, bo corka/syn soltysa tez nie umieli, a sie nauczyli.
  • 0

#50 *Kama*

*Kama*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisano 29 06 2011 - 10:52

masz zupelna racje, niegrzeczna. Ich nawet przeraza wizyta urzednika oferowana jako serwis, dla ulatwienia im tu egzystencji: http://www.mypolacy....ge=2#post846755
  • 0

#51 Konto usunięte(1819)

Konto usunięte(1819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:27

http://www.youtube.com/watch?v=S29dLXG2R3g&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=uEUAnL-oCJU To nie bajka i wiara w czarownice....to fakty ! Osobiscie znam wielu obcokrajowcow , ktorzy zetkneli sie z tym problemem (nie tylko polacy ) !!!!! Wystarczy jedno doniesienie...nikt niczego nie sprawdza czy potwierdza !!!! Instytucja ta ma bardzo zla opinie w calej Europie ! Obejrzyjcie !
  • 0

#52 Konto usunięte(1819)

Konto usunięte(1819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:36

Ciag dalszy ostatniego linku...
  • 0

#53 niegrzeczna dziewczynka

niegrzeczna dziewczynka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:37

Zgadzam się z Kama@ i nadal nie rozumiem skąd czerpiecie wiedzę typu: "...Jugendamt w tej sytuacji bedzie popieral stanowislo przedszkola, röwnoczesnie nakladajac na rodzicöw obowiazek möwienia z dzieckiem po niemiecku." ? Powtórzę raz jeszcze, to nie średniowiecze, nikt nie ma prawa narzucić Wam w jakim języku macie mówić do dziecka! Nie chce zostać źle zrozumiana wiec postaram się wyjaśnić, ze nie jestem zwolennikiem alienacji społecznej dziecka (czy całej rodziny) ze względu na to jakim kto posługuje się językiem. Dzieci mające polskich rodziców (lub chociaż jednego rodzica Polaka), które mieszkają i żyją w De powinny od początku mówić w języku jaki rodzice znają najlepiej, tzw. Muttersprache. Koniec kropka! Co nie znaczy, ze po niemiecku nie maja prawa się porozumiewać, wręcz przeciwnie, kontakt z językiem niemieckim powinny mieć każdego dnia choćby pod postacią durnej kreskówki w TV. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wielkie korzyści niesie za sobą taka właśnie nauka języka niemieckiego dla dzieciaczków. I nie myślcie sobie, ze mam takie nastawienie co do języka polskiego (ze warto go uczyć od najmłodszych dni dziecka) ze względów patriotycznych (he he) po prostu wiem jak duże korzyści niesie za sobą dwujęzyczność u dziecka, dając profity w jego przyszłym życiu. Nie będę podawała wyszukanych w sieci kolejnych linków udowadniających te tezę, wystarczy wklepać sobie w google hasło "wielojęzyczność u dzieci". P.S. Z Jugendamt miałam do czynienia nie raz i w różnorakich sytuacjach i NIGDY nie poczułam się przez nich stłamszona, oszukana, dyskryminowana czy traktowana z góry, wręcz przeciwnie...wyobraźcie sobie, ze tam tez za biurkami siedzą ludzie...zwykli ludzie, którzy tez maja dzieci i pełen wachlarz problemów z nimi związanych.
  • 0

#54 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20135 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:40

Skorpion: przypadku rzekomonego dyskriminowania POLSKICH dzieci przez NIEMIECKIE Jugendamty jest skrupulatnie wykorzystywany przez skloconych malzonkow, bo wiadomo, ze dwa dwa slowa "Polak" i "Niemiec" plus "dyskryminacja" sa w polskiej percepcji bardzo chwytliwe, samgrajki. W rzeczywistosci ci, ktorzy najbardziej krzycza, ze niby niemieckie Jugendamty ich dyskryminowaly za polskosc, po blizszym przyjrzeniu sie sprawie okazuja sie byc wcale nie takimi, za jakich sie podaja, bo na swiatlo wychodzi szereg negatywnych faktow o tych o sobach, ktore one przemilaczaja, by ukazac sie w lepszym swietle.
  • 0

#55 *Kama*

*Kama*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:48

Bardzo dobrze Pogodniak uchwyciles sedno sprawy!
  • 0

#56 niegrzeczna dziewczynka

niegrzeczna dziewczynka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:50

Choć ciężko mi to przez gardło przechodzi, ale zgadzam się z Pogodniakiem@ w 100%! Obejrzałam jeden z wymienionych przez Ciebie linków skorpion@, powiedz mi dlaczego w zamieszczonych materiałach nie wypowiada się tzw. "druga strona", takie pseudo reportaże, to czysta propaganda i chęć wybielenia się w mediach. Jaka ja mam pewność, ze np. matka z pierwszego filmiku nie jest alkoholiczka, złodziejką lub chora psychicznie osoba( to czyste spekulacje rzecz jasna)?! Mam wierzyć ślepo pani z Wiadomości, bo ta powiedziała, ze Jugendamt jest BE? Chyba żartujesz?! :) Tak właśnie moi drodzy podtrzymywane jest średniowieczne myślenie wśród odbiorców Wiadomości :) Nie bronie nikogo z podanych przez Ciebie filmików, po prostu zanim wydam swój osad na jakiś temat wole być dobrze poinformowana...dokładnie (w miarę możliwości) a nie stronniczo!
  • 0

#57 Konto usunięte(1819)

Konto usunięte(1819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:50

To nie dotyczy tylko polskich dzieci...to jest legalny handel adopcyjny ! Dzieci nie sa gotowane w kotlach tylko przekazywane niemieckim bezdzietnym rodzicom zastepczym , ktorzy zamiast sami sobie sprawic dzieci , woleli przez pol zycia zwiedzac cieple kraje ! Dotyczy to zwlaszcza niemieckich kobiet , ktore psychicznie dojrzewaja zbyt pozno do macierzynstwa by temu sprostac ! Znam dobrze ta instytucje...niestety...moze ty @ niegrzeczna mialas po prostu duzo szczescia i trafilas na profesjonalistow !
  • 0

#58 Konto usunięte(1819)

Konto usunięte(1819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:52

Druga strona nie chce sie wypowiadac....
  • 0

#59 Konto usunięte(1819)

Konto usunięte(1819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:58

Jesli dobrze obejrzalas wszystkie linki to napewno zauwazylas , ze odmawiaja rozmowy przy kamerach ....zreszta pokazane sa oficjalne pisma od nich...jedno moge ci przyslac osobiscie , razem z rachunkiem za ich uslugi !!!!! Od 12 grudnia 2008 do 21 sierpnia 2009 okolo 29.000 euro ! Chcesz ???? Nie chce sie rozpisywac na prywatne tematy , ale uwazam , ze kazdy ma swoje doswiadczenia i czasami powinien nimi sie dzielic , a nie kazac patrzec na swiat w rozowych okularach ! Oczywiscie skrajnej i nie przemyslanej podejrzliwosci jestem takze przeciwna ! Uwazam , ze kazde dzalanie powinno byc poprzedzone mysleniem...a nie odwrotnie !
  • 0

#60 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20135 postów

Napisano 29 06 2011 - 11:59

Skorpion, sorry ale pieprzysz za przeproszeniem glodne kawalki. Znow mamy takie porownanie: "odpowiedzialna i dojrzala do macierzynstwa Matka Polka (z duzej litery) z jednej strony, i "dekadencka, zgnusniona niemra" z drugiej strony. A wiec ja mieszkam w dzielnicy Prenzlauer Berg w Berlinie, to jest tzw. modna dzielnica, w ktorej mieszka glownie mloda, dobrze zarabiajaca klasa srednia. Wyobraz sobie, ze tutaj jest.... najwyzszy przyrost naturalny w calym Berlinie. A to sa wlasnie ludzie, ktorych stac na 3 urlopy w roku i dwa samochody przed domem.....
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników