Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwrot podatku...a polscy urzednicy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 slawek553

slawek553

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 04 2011 - 19:24

czyli tak jak w temacie dzis probowalem zalatwic formalnosci co do zwrotu podatku za prace w de... najpierw US i zaswiadczenie kraje UE/EOG i juz zonk na starcie pani kazala mi podac wartosc moich dochodow w de i podatku odprowadzonego tam(oki rozumiem mozna sie nie znac) umowila mnie z kims bardziej kompetentnym na piatek....pozniej urzad miasta i zaswiadczenie o stanie rodziny i stalym miejscu zamieszkania i....znow zonk...ty razem pan wytlomaczyl mi ze takiego dokumetu wydac mi nie moze bo (hm...jak to wytlumaczyl 'Nie')....i teraz pytanie....jak tu mozna narzekac na niemiecki urzedy ....mial ktos podobny przypadek?
  • 0

#2 a_nus

a_nus

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 11 04 2011 - 20:16

Wszystko jest do przebrniecia tylko najpierw musisz wiedziec ile zrobiles w DE i ten dochod wkazac w U.S w Polsce.
  • 0

#3 slawek553

slawek553

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 04 2011 - 20:31

ja wiem dokladnie ile zarobilem w de...ale szokuja stwierdzenia typu 'musi znac pan wysokosc podatku ktory zostanie zwrocony' a niby skad ja mam to wiedziec przecierz to wyliczy finanzamt ...a zeby mogl to zrobic musze miec komplet dokumentow czyli wspomniane zaswiadczenie...i gdzie tu jest jakakolwiek logika ?
  • 0

#4 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 11 04 2011 - 20:43

a czy w polsce odajac PIT chyba tak to sie nazywa dajesz im do wypelnienia , czy zanosisz wypelniony? ....a jak wypelniony to kto Ci go robi? :)))
  • 0

#5 slawek553

slawek553

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 04 2011 - 21:20

niestety ja nie posiadam w pl dochodow ktore byly by opodatkowane i niw mam obowiazku skladania PITow ...i moze dlatego tu jest tyle problemu z uzyskaniem tego zaswiadczenia...moze ktos poradzic mi jak z tego latwo wybrnac ?
  • 0

#6 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 11 04 2011 - 21:44

Ja Cie bardzo przepraszam....czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem???
  • 0

#7 mikolaj151152

mikolaj151152

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 11 04 2011 - 21:48

Wiec tak, skladasz Pit tzw. zerowy (bo nie masz dochodow) z kopia za pokwitowaniem, nastepnie w okienku podawczym US skladasz wniosek UE/EOG plus dowod wplaty 17 zlociszy. A pani z okienka gdyby sie interesowala po co to i dla kogo to ja to g..... interesi. Oswiadczasz jej ze twoja rezydencja podatkowa jest w DE (wiec twoj dochod i nalezny podatek bedzie naliczny w DE) i ja to nic nie powinno interesowac, ma przyjac i jak w moim przypadku po tygodniu mozesz odebrac lub kazac wyslac na twoj adres (polski) domowy. Jezeli jestes zonaty to zona (lub ty u zony)rozlicza sie z toba na jednym Picie a na zaswiadczeniu EU wykazac dochod lub jego brak to wtedy zona to zaswiadczenie odbierze z US. Pozdrawiam.
  • 0

#8 slawek553

slawek553

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 04 2011 - 22:11

mikolaj151152 dzieki za pomoc pozdro
  • 0

#9 Dzokej

Dzokej

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 06 2012 - 13:28

Podatki to zmora chyba każdego, ale przynajmniej czasem uda się coś odzyskać. Życzę powodzenia i cierpliwości!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników