Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno domu bez kupna ziemi,na ktorej dom stoi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 burzren

burzren

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisano 21 03 2011 - 14:26

Znajomi chca kupic dom, ktory stoi na ziemi ktorej nie mozna kupic tylko w ciagu 90 lat umowy trzeba placic pewna misiecznie.Dom ladny,przestronny, w dobrym miejscu, niedrogi, wymagajacy wewnatrz solidnego remontu(warty tego) ale...na nieswojej ziemi.Ziemia nalezy do Kloster.Dla mnie to skomplikowana oferta.Ale nie potrafie doradzic,mysle ze to sprawa do adwokata. Ma moze ktos prywatne doswiadczenia lub rozeznaje sie w temacie ?
  • 0

#2 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 21 03 2011 - 16:12

przepraszam Cie bardzo a w Polsce te mieszkania za przyslowiowe zlotowke czy ile tam bylo to niby jak?? tak samo wykupujesz mieszkanie , bez gruntu na 99lat jak przezyjesz 99lat podpisza z toba nowa umowe wiec zabardzo nie rozumie twoj strach?
  • 0

#3 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 21 03 2011 - 17:57

mieszkania w polsce mozna wykupic z gruntem,a wrecz trzeba,moja mama wykupila wraz z gruntem,ale jej sasiadka nie i jak wykupila budynki prywatna firma to dala eksmisje dla wszystkich co nie maja wykupionych mieszkan bez gruntu,bo to ich ziemia. mojej mamy kolezanka z pracy miala dom wlasnie nie na swojej ziemi i dlugo walczyla zeby moc wykupic tez ziemie,bo dowiedziala sie ze czesc ziemi ma byc wysprzedana innej firmie,a ta firma moze rownie dobrze jakis inny plan na tej ziemi wprowadzic.wiec zeby nie bylo tak ze zabieraj swoj dom i te cegielki i splywaj.
  • 0

#4 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 21 03 2011 - 18:18

nie wszytskie spoldzielnie , sprzedaja mieszkania z gruntem........ wiec bez urazy spritee ,nawet jak bys chcial/a to nie kupisz , gdyz zeimia nalezy do miasta a bloki budynki do spoldzielni........ zabardzo nie rozumie tego?"mojej mamy kolezanka z pracy miala dom wlasnie nie na swojej ziemi i dlugo walczyla zeby moc wykupic tez ziemie,bo dowiedziala sie ze czesc ziemi ma byc wysprzedana innej firmie,a ta firma moze rownie dobrze jakis inny plan na tej ziemi wprowadzic.wiec zeby nie bylo tak ze zabieraj swoj dom i te cegielki i splywaj. zanczy ze samowolka byla zbudowana ???bez zezwolenia............wiele ludzi tak budowalo ,majac czesc dzialki budowalo troche dalej ;)
  • 0

#5 Konto usunięte(43569)

Konto usunięte(43569)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3760 postów

Napisano 21 03 2011 - 19:01

Jest prawo pierwokupu, to co tyczy sie tematu nazywa sie Pachtgrundstück, podpisujecie umowe i do smierci bedziesz za niego placic kwote ktörazostanie ustalona. W polsce tez tak jest i koniec. A po drugie znajomi jak chca kupic to niech zasiegna porady prawnika, lub Immobilienberatera, oplaca sie wydac troche forsy zeby cos wiedziec , a nie pytac sie nas Laiköw na forum...))))
  • 0

#6 WladysB

WladysB

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1572 postów

Napisano 21 03 2011 - 19:21

Tak jak kanalia pisze..jest to uregulowane prawnie i nie ma mowy o tym aby zabierac cegielki i sie wynosic...pozostaje tylko kwestia oplaty za ziemie i jesli nie jest zbyt wygorowana to mozna kupowac...cos mi sie przypomina ze taki temat juz kiedys tu byl..czyzby chodzilo o ten sam dom.....
  • 0

#7 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 21 03 2011 - 19:23

no tez Ja wiem jak jest .......dlatego zapytalam czy to aby nie samowolka byla ...... :)
  • 0

#8 DonTomasso

DonTomasso

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3062 postów

Napisano 21 03 2011 - 19:48

trzymac sie z dala od erbpacht z kosciolem. taka dobra rada na przyszlosc
  • 0

#9 Konto usunięte(67299)

Konto usunięte(67299)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisano 21 03 2011 - 22:39

Nie pogryza ale zamamla na smierc. Prawda jest taka , ze tej ziemi nikt nigdy nie sprzeda bo oplaca sie bardziej dzierzawic.Nikt tez nie powie zabieraj swoj domek ale na pewno powie la placic la placic i jeszcze raz la placic.Moze sie kiedys okazac , ze dzierzawa ziemi bedzie drozsza niz mita mieszkania . Czasy sie zmieniaja a wlasciciele ziemi wiedza co robia. Sprzedac mozna tylko raz a doic dzierzawe mozna caly czas. Tyle na temat !!!
  • 0

#10 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 22 03 2011 - 00:26

Iva nie wiem nic o samowolce w tych czasach,bo mnie na swiecie jeszcze nie bylo.ale fakt jest taki ze ta kolezanka odziedziczyla dom ktory stal nie na jej ziemi. co do mieszkan takie sa fakty i wiem z wlasnych doswiadczen. co do dzierzawy i ze ziemi sie nie oplaca sprzedac,no to nie wiem czy to takie pewne.moze np wlasciciel byc zmuszony do sprzedazy tej ziemi z roznych przyczyn.i to salezy czy ta tiemia to nieznaczny fragment,czy czesc jakiejs posiadlosci,bo jezeli czesc wiekszego terenu to kazdemu sie oplaci jej sprzedanie w calosci,wraz z tym kawalkiem np pod budowe czegos wiekszego i wydajniejszego.jak to zrobili w mojej miejscowosci-pole golfowe hahahahahahahah
  • 0

#11 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 22 03 2011 - 00:31

iva a co to wykupu mieszkania z gruntem,to slowo-TRZEBA, nie bylo stwierdzeniem ze inaczej nie mozna,tylko znaczylo ze to jest zabezpieczenie dla Ciebie. kazdy ma prawo to wykupu ziemi,tylko rzeba odpowiednio sie za to zabrac i znac dobrze prawo administracyjne.moja mama miala ogromne trudnosci,ale moja siostra przyjechala i wszystko jej zalatwila i pyk!
  • 0

#12 Konto usunięte(67916)

Konto usunięte(67916)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 22 03 2011 - 00:44

Tez wykupilem mieszkanie spoldzielcze za przyslowiowa zlotowke i z gruntem. A co do kupna domu.... przynajmniej nie trzeba bedzie podatku gruntowego placic....
  • 0

#13 DonTomasso

DonTomasso

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3062 postów

Napisano 22 03 2011 - 08:25

kosciol nigdy nie sprzeda ziemi
  • 0

#14 burzren

burzren

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisano 22 03 2011 - 11:42

zgadzam sie z tymi co wypowiadaja sie sceptycznie, nie jestem prwnikiem ale wydaje mi sie to niekorzystne.Przeczytalam umowe(Erbbaurecht) z moim synem(jest na 5-tym roku Immobielienwirtschaft).Potwierdzil moje przepuszczenia.Tez uwazam jak Don Tomasso- kosciol nigdy nie sprzeda ziemi bo ona nigdy nie traci na wartosci,od 3-5 lat pacht za ziemie wzrasta/zmienia sie(obecie prawie 300 € ) ,tak stoi w umowie,kazda najmniejsza zmiane trzeba uzgadniac,podatek gruntowy trzeba placic chociaz byc moze kosciol zrobi wyjatek i zaplaci,doslownie tak, w razie checi sprzedania domu to kosciol ma prawo jako pierwszy za 3/4 wartosci itd....Umowa z przepisami zabezpieczajaca bardziej wlasciciela gruntu/tu kosciola niz wlasciciela domu.
  • 0

#15 burzren

burzren

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisano 22 03 2011 - 11:43

pacht 300€ to jest miesiecznie
  • 0

#16 Joann

Joann

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisano 22 03 2011 - 13:10

hmmm u nas tez wlasnie wybudowali takie domki. ja mysle, ze to dziala tak: dom kosztuje sume x + ziemia sume y + doprowadzenie wody, pradu idt sume z = duzo pieniedzy na ktore malo kto, normalnie zarabiajacy moze sobie pozwolic. Ale sam dom to bardziej realne. Dlatego miasto stwaza mozliwos posiadania domu na ich ziemi, od ktorej placi sie podatek. Z tego co wiem, to my wynajmujac mieszkania tez placimy w czynszu podatek gruntowy. Jesli sie myle, to mnie poprawcie.
  • 0

#17 WladysB

WladysB

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1572 postów

Napisano 22 03 2011 - 21:55

Joann..nie jestem pewny ale podatek gruntowy to inna para butow.podatek placi ten kto posiada i koszta moze przelozyc na wynajmujacych mieszkanie..dzierzawa to cos innego...
  • 0

#18 DonTomasso

DonTomasso

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3062 postów

Napisano 22 03 2011 - 22:02

@wladku, jak nie jestes pewien, to lepiej niepisz nic. a nie: nie jestem pewien, przypuszczam ze tak moze byc, kiedys gdzies slyszalem, itd.
  • 0

#19 WladysB

WladysB

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1572 postów

Napisano 22 03 2011 - 23:22

Don Tomasso..znowu zaczynasz swoja wojne Ty g.ido...
  • 0

#20 WladysB

WladysB

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1572 postów

Napisano 22 03 2011 - 23:26

Don Tomasso ..jak nie jestes pewny to sie zapytaj a jak nie to pisz z bledem...."niepisz" pisze sie osobno.....
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników