Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auto na polski tablicach w Niemczech. jak to jest ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Atka1112

Atka1112

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 02 2011 - 14:58

Witam. Moje pytanie dotyczy samochodu na polskich tablicach w de.Czy to prawda, ze jak sie jest tu zameldowanym i legalnie sie pracuje- to nie mozna miec tu samochodu na polskich tablicach?? Jak to u was wyglada?? Bo przeciez caly czas widzi sie samochody z polskimi tablicami. Czy mozna za to dostac tu kare do placenia?? z gory dziskuje za jakas odpowiedz :)
  • 0

#2 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:18

http://www.legutko.de/pl/tematy.html
  • 0

#3 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:18

tam pisze na ten temat
  • 0

#4 Konto usunięte(33084)

Konto usunięte(33084)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:22

jak najbardziej prawda, jak jesteś tu dłużej niż 3 miesiące nie możesz poruszać się na polskich tablicach. Nawet jak byś opłaciła podatek drogowy i kupiła plakietkę o normach spalania, to i tak znalazł by się jakiś pieprzony przepisowiec, który by Ci zasadzi taki mandacik ze lepiej by wyszło nabycie samochodu tutaj. Jedyna pocieszająca sprawa w tym wszystkim, że Niemcy tak samo mają u nas :). pozdrawiam
  • 0

#5 Konto usunięte(43569)

Konto usunięte(43569)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3760 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:38

Jezeli ktos tutaj jest zameldowany, tutaj pracuje, musi auto przemeldowac na Niemieckie blachy......)))) Super sie kasuje tutaj kase, ale nikt niechce placic, wszyscy chca rodzinne, ale nikt niechce placic.Kazdy chce miec dobra rente, ale nikt niechce placic.....))))) Dlatego placi sie mandaty za nie przemeldowane auto, dlatego placi sie kary za brak ubezpieczenia lub nadplace za czas ktöry sie nie placilo. Sadze, ze tak funkcjonuje Panstwo Prawa..........)))))
  • 0

#6 Sekada

Sekada

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:42

Jeżdżą samochody na Polskiej rejestracji jeżeli np. samochód zarejestrowany jest na małżeństwo a tylko jeden z nich jest zameldowany i pracuje w Niemczech., lub właścicielem samochodu jest ojciec a syn lub córka po prostu "pożyczyła " samochód .Są różne sposoby by obejść przepisy i zaoszczędzić. Przerejestrowanie samochodu i nawet podatek to nie są aż tak wielkie koszty najdroższe niestety jest ubezpieczenie , właśnie jestem na bieżąco bo zmieniliśmy rejestracje na Niemieckie ;) .Pozdrawiam.
  • 0

#7 Atka1112

Atka1112

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 02 2011 - 15:55

czyli moj maz jezdzic autem ktore jest zameldowane na nia,a ja jestem tylko współwłaścicielem ???
  • 0

#8 Atka1112

Atka1112

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 02 2011 - 16:02

a_kto_to_wie - wlasnie przeczytalam sobie ta stronke co podales. To oznacza, ze samochod na rejestracjach polskich moze sie tylko poruszac na terenie niemiec do przejazdu (tranzytem), albo w ramach odwiedzin prywatnych, na okres maksymalny jednego roku. dzieki za pomoc... wiec czekamy na kare.
  • 0

#9 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 26 02 2011 - 17:26

Samochod legalnie zarejestrowany w panstwie uni europejskiej moze sie tymczasowo poruszac bez ograniczen na terenie niemiec , jezeli samochod nie posiada stalego pobytu w panstwie przejazdu. Na terenie niemiec jest to uregulowane w §20 abs.2 satz 1 FZV. In einem Drittstaat zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen ausländischen Stelle eine gültige Zulassungsbescheinigung oder ein Internationaler Zulassungsschein nach Artikel 4 und Anlage B des Internationalen Abkommens vom 24. April 1926 über Kraftfahrzeugverkehr ausgestellt ist und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist. §20 abs 6 FZV okresla "czas tymczasowy" do maksymalnego okresu jednego roku! Slowo "staly pobyt samochodu" na terenie niemiec ustalil sad (BayObLG wyrokiem z dnia 28.10.1958). Sad okreslil staly pobyt slowami "miejsce wyjazdu samochodu". §1 abs 1 Nr2 KraftStG niemieckiego prawa podadkowego wyraza ,ze wszystkie samochody poruszajace sie na terenie niemiec, podlegaja opodatkowaniu w niemczech, wyjatkiem sa samochody powyzej 12 t poruszajace sie tranzytem lub jako samochody dostawcze legalnie zarejestrowane w innym panstwie uni europejskiej, lub wymienionego panstwa w genewskiej umowie z dnia 18.01.1956. Dalszym wyjatkiem sa samochody poruszajace sie tymczasowo i bez stalego pobytu § 20 FZV. Wyjatek §20 FZV dotyczy tylko dla osob bez meldunku na terenie niemiec. To oznacza, ze samochod na rejestracjach polskich moze sie tylko poruszac na terenie niemiec do przejazdu (tranzytem), albo w ramach odwiedzin prywatnych / firmowych, na okres maksymalny jednego roku. W innych przypadkach musi zostac samochod zarejestrowany w miescie stalego pobytu samochodu. Parodja tego Regulaminu jest, ze samochodem legalnie zarejestrowanym poza terenem niemiec (n.p. w polsce) nie moga poruszac sie osoby zameldowane na terenie niemiec. Tak stwierdzily sady niemieckie w wielu przypadkach. To oznacza, ze jako osoba zameldowana na terenie niemiec nie mozna prowadzic samochodu z obcymi rejestracjami! Wyjatkiem jest tylko strefa przygraniczna. Tak wyglada teoria prawna! Na tych zasadach moga urzedy zabronic poruszania samochodu na terenie niemiec!
  • 0

#10 Mela36

Mela36

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 02 2011 - 17:40

samochód musi być przemeldowany już po 3 miesiącach!ja zapłaciłam dwa mandaty z tego tytułu po drugim razie policja nakazała mi aby pojazd opuścił teren de albo sprawa trafi do sądu, więc nie miałam wyboru!
  • 0

#11 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 26 02 2011 - 18:23

jesli dostaje sie mandat za nieprzerejstrowanie tablic,to oznacza ze jezdzacy na tablicach polskich posiada obywatelstwo niemieckie,i jego obowiazkiem jest posiadanie niemieckich tablic
  • 0

#12 marg63

marg63

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 7260 postów

Napisano 26 02 2011 - 19:02

tia... ale bywaja tez sytuacje, ktorych w prawie nie znajdziecie, bo zycie jest bogatsze niz wszelkie przepisy prawne. NP.: Jade autem zarejstrowanym na mnie w Niemczech do Polski i w Polsce zostawiam je w warsztacie do naprawy. Biore drugie auto zarejestrowane na mnie w Polsce, i nim jade na 2 tyg. do Niemiec i tam dwa tygodnie sie poruszam. Dostane mandat? Bo ja wiem ze nie. A jezeli nawet, to nie przyjme i przed sadem sie wybronie.
  • 0

#13 pioter81

pioter81

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 26 02 2011 - 19:11

mnie udupiono dwa razy a nie mam obywatelstwa,zalezy na kogo trafisz i gdzie cie zglosi,raz sprawa poszla przez prokurature z Essen to musialem na cele dobroczynne bodajze 75 euro odpalic no i trzeba bylo auto do pl odstawic,a raz mnie zglosili do finanzamtu w Gelsenkirchen to po wytlumaczeniu sie ze auto bylo tu miesiäc i juz go nie ma w kraju to mi koles naliczyl podatek za miesiäc i powiedzial ze nastepnym razem jak dostanie moje papiery to bedzie musial z tym do prokuratora sie zglosic,zalezy na kogo trafisz(jak wszedzie z resztä)raz przy mandacie za pasy to sie facet tylko usmiechnäl jak zobaczyl niemieckie prawojazdy ale polskie auto,spytaltylko czy mi sie podatku nie chce placic i kazal dalej jechac :)
  • 0

#14 pioter81

pioter81

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 26 02 2011 - 19:14

lipa jest jak trafisz na policjanta w zlym humorze,wolno im zcholowac auto na policyjny parking i dopiero je odzyskasz jak sie zglosi wlasciciel,i wez wtedy ciägnij z pl jakäs np 65 letniä babcie :)
  • 0

#15 marg63

marg63

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 7260 postów

Napisano 26 02 2011 - 19:36

dlatego lepiej byc po prostu w porzadku.
  • 0

#16 Konto usunięte(61497)

Konto usunięte(61497)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisano 26 02 2011 - 19:45

To ja mam podobna historie,tylko jeszcze bardziej pomieszanä.Mieszkalem 5 lat w Polsce,w tym czasie nauczylem sie j.polskiego.Przeprowadzajac sie po tych latach znöw na DE,jechalem moim samochodem zameldowanym na kolege w PL. Jakies 5 km za granica zatrzymal mnie ZOLL. No i oczywiscie pelna kontrola auta :) poprosili o papiery auta,psa i jeszcze wtedy nazeczonej polki.Dostali papiery jak prosili.Pies niemca z polskim paszportem i ksiazeczka zdrowia,paiepiry auta na kogos innego,nazeczona z polskim dowodem no i ja jko niemiec niemiecki dowod,tak wszystko przeszukali i nic nie znalezli.pomieszali sie na calego ze nawet zapomnieli poprosic mnie o prawo jazdy :):):) wiec jak widac z nimi trzeba wlasnie w taki sposob obchodzic,aby sie jak najwiecej pomieszali to nastepnym razem moze zapomna wam wystawic mandat,i zawsze z usmiechem :):):):)
  • 0

#17 Dunja

Dunja

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 03 2011 - 13:27

Najlepiej jest wyjechac do Niemiec i kombinowac ile sie da..zyc z socjalu, pracowac na czarno, auto zameldowac na mame w Polsce...Wstretne to jest!!!! Wcale sie nie dziwie, ze o nas Polakach nie möwi sie nic dobrego!
  • 0

#18 Konto usunięte(43569)

Konto usunięte(43569)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3760 postów

Napisano 17 03 2011 - 14:45

Dunja na Poradniku w temacie o rejestracji samochodu jest cala historia kombinowania ......))))) Widac swiat sie dzieli na uczciwych i na tych innych...)))))
  • 0

#19 Dunja

Dunja

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 03 2011 - 16:48

To chyba niema wiele z uczciwosciä wspölnego, a bardziej z godnosciä..:-))) Pewnie, ze jakbym mogla tu nie placic podatköw, Gez itd. to bym nieplacila,tylko nie pogodzilabym sie z tym jakby mnie ktos wytykal na ulicy palcami, bo 10 euro chcialam zaoszczedzic i auto zameldowalam na mame..Sorryyy...ale tacy ludzie to mi sie kojarza z polskimi cyganami za granicä, co zycia nie widzieli i godnosci niemajaä!!!!
  • 0

#20 Konto usunięte(43569)

Konto usunięte(43569)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3760 postów

Napisano 18 03 2011 - 18:31

No cöz, ludzi nie zmienisz juz. Chyba raczej warto sie zajac soba i tylko soba..))))) Reszta nic nas nie obchodzi i mamy spoköj
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników