Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynagrodzenie netto od kwoty brutto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirdzex

mirdzex

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisano 15 02 2011 - 13:24

Czy orientujecie sie ile wynosi wynagrodzenie netto jesli pracodawca w ogloszeniu o prace podaje kwote np. 2000 Euro brutto? Ja sie oblicza ile dostane na reke (czyli netto) jesli np. jestem kawalerem i mieszkam sam? Chodzi mi glownie o te procenty i jak sie to oblicza zebym mogl zastowacowac rowniez do innej wysokosci wynagrodzenia brutto.
  • 0

#2 Rafał

Rafał

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 15 02 2011 - 13:31

http://www.brutto-netto-rechner.info
  • 0

#3 pracacholik

pracacholik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisano 15 02 2011 - 13:40

Steuerklasse Eins to masz ok 38 Procent potracen.
  • 0

#4 mirdzex

mirdzex

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisano 15 02 2011 - 13:42

Dostaje sie jakis zwrot podatku za to pod koniec roku czy jest to po prostu sciagane co miesiac od wynagrodzenia brutto?
  • 0

#5 T.N.T.

T.N.T.

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisano 15 02 2011 - 14:29

W Niemczech tak jak w PL placi sie co miesiac zaliczke na poczet podatku dochodowego. Lohnsteuer. Kolega Rafal podal bardzo fajna stronke, ktora pomoze Ci wyliczyc kwote netto. Nalezy zwrocic uwage, ze twoje netto zalezy jeszcze od tego czy placisz podatek koscielny - tzn jak jestes zameldowany jako katolik to na Lohnsteuerkarte masz info ze jestest kirchensteuerpflichtig... czyli twoja pensja nett bedzie pomniejszona o podatek koscielny... Jezeli jestes kawalerem i nie masz dzieci i nie masz tez zadnego innego przychodu do opodatkowania to nie musisz rozliczac sie na koniec roku, ale jak chcesz to mozesz... czy dostaniesz zwrot... to zalezy czy znajdziesz sobie jakies koszty do odliczenia... no dzieci sa sporym kosztem do odliczenia... ale piszesz ze nie posiadasz... bo tak z definicji, to zaliczek placisz mniej wiecej tyle co by ci na koniec roku wyliczyli podatku...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników