Skocz do zawartości

Zdjęcie

usprawiedliwienie do szkoly na wyjazd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 02 02 2011 - 14:56

Witam,nigdy tego nie pisalem a zwlaszcza po iemiecku,wiec prosze o rady-pomoc...a wiec corke mam w pierwszej klasie grundschule i chce w piatek na tydzien na hawaje jechac,zona i mlodszy syn zostaje-chce wziasc corke-bo niewiadomo kiedy zobaczy dziadkow,czy jakis problem bede mial w szkole z tym? chce to dzisiaj napisac i przekazac corce jutro do szkoly-bo chodzi juz o ten piatek,jak by to mialo wygladac? czy tak? szanowni panstwo,w zwiazku z prywatnym wyjazdem??? chcialbym usprawiedliwic nieobecnosc corki w szkole w dniach od 4.2 do 11.2 .prosilbym o przekazanie materialow czy zadan domowych (zakres materialu?) na ten okres,.... hm cos to nie trzyma sie kupy,prosze o bardziej doswiadczonych rodzicow o pomoc,prosze takze aby bylo to w jezyku niemieckim,z gory dziekuje!!!!
  • 0

#2 himena_

himena_

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 02 02 2011 - 15:09

Nie chcialabym ci podcinac skrzydel :), ale moim zdaniem i zgodnie z moim doswiadczeniem, nie masz szans na uzyskanie do szkoly pozwolenia na opuszczenie przez corke zajec. Musisz udowodnic, ze powod jest bardzo wazny, np. planowa wizyta w szpitalu itp. Poza tym poszukaj na stronie szkoly, moga byc odp. druki, ktore zgodnie ze swoja inwencja mozesz sprobowac wypelnic.
  • 0

#3 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 02 02 2011 - 15:32

Nie zwolnią dziecka-ja kiedyś zwolniłam właśnie na wyjazd zagraniczny...ale to było w zasadzie akceptacja nieobecności,bo zwolnienia nie miałam szans uzyskać.Wtedy rok szkolny zaczynał się w środę i nieobecność trwała tylko 3 dni. Przecież niedługo są święta wielkanocne i legalne ferie-poczekaj.
  • 0

#4 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 02 02 2011 - 15:40

nie mam co czekac,mam przymusowy urlop-kündigung to jest pierwsza klasa podstawowki tylko,nawet nie wystawili mi ostatnio u lekarza zwolnienia a nie bylo jej tydzien w szkole,powiedziala tylko,ze chora byla....
  • 0

#5 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 02 02 2011 - 15:51

Pamiętaj tylko,że dziecko będzie się chwalić...uprzedż tylko wychowawczynię,że małej tydzień nie będzie,a potem napisz usprawiedliwienie,że z powodów rodzinnych małej nie było w szkole.
  • 0

#6 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 02 02 2011 - 16:00

napisz mi to po niemiecku, jak mozesz,teraz tez wychowawczyni niema i dyrektora tez,lepiej jakbym tez teraz cos napisal,taki bescheid...
  • 0

#7 marg63

marg63

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 7192 postów

Napisano 02 02 2011 - 17:37

uprzedzam, ze tutaj inaczej traktuja nieobecnosc dziecka w szkole, nawet po uprzednim powiadomieniu o tejze. Mozesz sie spotkac z niechetna akceptacja, ale mozesz tez sie natknac na afere z zangazowaniem oficjalnych czynnikow. Tutaj jest z tym po prostu inaczej niz w Polsce. Obawiam sie, ze dopoki sie z tym nie zetkniesz to nie zrozumiesz do konca jak to jest...
  • 0

#8 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 02 02 2011 - 17:42

Tu ma @marg63 rację-może być z tego afera. A tak nawiasem-zdajesz sobie sprawę ile godzin leci się do Honolulu?Na tydzień?Dolecicie na miejsce,zjecie obiad i z powrotem!
  • 0

#9 Konto usunięte(30613)

Konto usunięte(30613)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 5122 postów

Napisano 02 02 2011 - 17:55

no niestety, podczas odtatniej wizyty w pl nieszczesliwie musielismy przedłuzyc pobyt... nie było to ani zaplanowane, ani nie był to rodzaj "wakacji" dzieciak poszedł do szkoły w srode zamiast w poniedziałek... do dzis załuje, ze nie pocyganiłam, ze był chory... nachodziłam sie za dyrektorka jak piesek, terminy, tłumaczenia, pisanie prósb nie ma zmiłuj sie, ponoc zaostrzyli przepisy bo sporo tureckich rodzin robiło sobie jaja ze szkół, przedłuzone wakacje, niepotrzebne wyjazdy... nie wiem ile w tym prawdy ale niestety fakty sa takie a nie inne, dziewczyny maja racje
  • 0

#10 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 02 02 2011 - 17:58

larissa,nie wiem jak u Was,ale u nas sie na Polske mowi Hawaje.......tak samo drogo..haha,kurcze ,zescie mnie nastraszyly,moze kto inny sie jeszcze wypowie?
  • 0

#11 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 02 02 2011 - 18:14

O,rany-a ja myślałam.że Ty faktycznie na Hawaje jedziesz...........sikkkkk
  • 0

#12 suzidriver

suzidriver

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 02 02 2011 - 19:05

moim zdaniem zrobisz najlepiej, jak pojdziesz z corka do lekarza rodzinnego i napiszesz ja na tydzien chora. oddasz zwolnienie w szkole i po klopocie
  • 0

#13 ika

ika

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisano 02 02 2011 - 19:50

Ja napisalam podanie do dyrektora i razem z corka do niego poszlam ale tu chodzilo o jeden dzien przed feriami... od kolezanki wiem ze w jakiejs szkole niby sie zgodzili na wyjazd a po powrocie zastali w skrzynce na listy wezwanie do zaplaty kary 500 e... w gre chyba wchodzily wtedy 2 tygodnie...
  • 0

#14 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8991 postów

Napisano 02 02 2011 - 19:59

Cwaniactwo pozdrawia :/
  • 0

#15 Konto usunięte(52799)

Konto usunięte(52799)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisano 02 02 2011 - 20:06

Sitoland ty blisko mnie mieszkasz nie bylo u was Ferii?bo u mnie byly do wczoraj i tak zaraz po feriach pytac to troche glupio o wolne,,choc ja bardzo watpie ze szkola sie zgodzi znajome jak jada czesto na weselo do PL to zarywaja piatek,,przewaznie w czwartek wyjezdzaja po szkole,ale ten piatek pisza ze dziecko bylo chore,,bo u nas nie trzeba zwolnien od lekarza,nawet w 8 klasie cora zanosi odrecznie pisane.. u lekarza za zwolnienie sie placi,,ile dokladnie nie wiem, a kara za nieobecnosc w szkole to juz inna historia o tych karach mozna poczytac w necie Sylwus ma racje,,wiem bylo glosno w telewizji pani Ursula von der Leyen (CDU) glosno na ten temat sie wypowiadala zwiekszenie kar w przedszkolu tez nalezy zglosic nieobecnosc dziecka..kiedys polska przedszkolanka mi mowila ze oni powiadamiaja Jugendamt jak dziecka nie ma dluzej a rodzice nie powiadomili
  • 0

#16 Konto usunięte(52799)

Konto usunięte(52799)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisano 02 02 2011 - 20:08

do wczoraj,znaczy dzis dzieci szly dopiero do szkoly dlugie Wochenende bylo
  • 0

#17 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8991 postów

Napisano 02 02 2011 - 20:29

Byc moze warto przemyslec fakt, ze taki,mi "lewymi" zwolnieniami rodzice sami ucza dzieci wagarowania... zadne dziecko nie jest na tyle glupie, ze nie zorientuje sie, o co w tym wszystkim chodzi. A pare klas dalej, tragedia rodzinna, bo wagaruje... no cóz, od malego uczone, jak opuszczac bez powodu i dla wygodnego powodu lekcje. Na wyjazdy sa ferie, jest ich wystarczajaco duzo, wiecej, niz rodzicielskiego urlopu w pracy (niestety). Kary "dyskryminacyjne" dla polskich i innych cudujacych zagranicznych rodziców za uchylanie sie od obowiazku szkolnego uwazam za wlasciwe.
  • 0

#18 Konto usunięte(52799)

Konto usunięte(52799)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisano 02 02 2011 - 20:46

sa tam jakies formularze do wypelnienia w Internecie prosba o zwolnienie , ale w szczegolnych wypadkach (z. B. Hochzeit, Jubiläum, Todesfall)
  • 0

#19 Konto usunięte(52799)

Konto usunięte(52799)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisano 02 02 2011 - 20:49

Führerscheinprüfung, religiöse Feiertage, leistungssportliche Veranstaltung, Vorladung bei Gericht formularze dostepne w Internecie
  • 0

#20 Konto usunięte(17700)

Konto usunięte(17700)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisano 02 02 2011 - 21:50

wy tak na powaznie? To zn. ze ja jako rodzic nie moge wyskoczyc z synem do Europapark w poniedzialek ( wtedy najmniejsze kolejki ) bo jakies biurwy sie dopierdziela - mam prosic o pozwolenie? bo jakl nie to grzywna? W kazdym landzie tak jest? Jutro dymam do dyrektorki sie zapytac
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników