Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapisanie dziecka do niemieckiej szkoly

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 klaus-h

klaus-h

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 11 01 2011 - 18:52

Witam wszystkich- moj syn chce podjac dalsza nauke Niemczech po ukonczeniu gimnazjum w Polsce. Czy to prawda ze obecnie bedzie to mozliwe by zdobywal zawod w jednej ze szkol niemieckich,czy jest lista szkol do ktorych mozna zapisac polskie dziecko czy sa takie szkoly w NRW bo ja mieszkam i pracuje w Bochum. Zarowno ja jak i moje dzieci mamy obywatelstwo tyklo polskie.Dodam jeszcze ze moj syn jest jednym z lepszych uczniow gimnazjum jesli chodzi o jezyk niem. Moze ktos ma podobny dylemat jak ja, moze wyslemy nasze dzieci do tej samej szkoly.A moze mi to odradzicie wiedzac o minusach takiej decyzji??????
  • 0

#2 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 11 01 2011 - 20:45

szkoly panstwowe sa w Niemczech bezplatne tak jak w Polsce, jesli ty mieszkasz w Bochum, musisz zameldowac syna u siebie i bedzie mogl chodzic do takiej szkoly, jesli da sobie rade jezykowo
  • 0

#3 Konto usunięte(56723)

Konto usunięte(56723)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisano 11 01 2011 - 21:11

Hallo musisz sie liczyc z tym ze bedzie musial cofnac sie o rok do tylu.Jeszcze jest pytanie jaka szkola,czy dalej gimnazium.Moze uczyc sie dalej w szkolach jesli istnieje Polska to i do naszej warto chodzic np.w München jest polskie lizeum.Dziciaki chodza do Polskieji Niemieckiej.Wystarczy ci obywatelstwo Polskie.Wytrwalosci
  • 0

#4 kinga_9992

kinga_9992

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 01 2011 - 09:41

Witam.Po pierwsze nie zgadzam sie ,ze bedzie musial sie cofnac rok.Ja zdecydowalam sie zapisac syna do nizszej klasy ze wzgledu na slaby jezyk,ale corka poszla normalnie.To jest kwestia dogadania sie w szkole.Najlepiej isc do najblizszej szkoly i sie zapytac.
  • 0

#5 Inka24

Inka24

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 12 01 2011 - 15:55

Witaj. Ja tylko małą uwagę co do nauki jezyka niemieckiego w Polsce. Otóż moja córaka w drugiej klasie gimnazjum, była jedną z najlepszych uczennic w szkole pod względem jezyka niemieckiego. Nawet wybrano ją do unijnego projektu gdzie miała dodatkowe bezpłatne lekcje w prywatnej szkole. I wszystko to nic....Po przyjeździe tutaj okazuje się,że ledwo duka jakieś podstawy po niemiecku.Byłam w szoku bo chociaż tyle lat się uczyła, to szkoła nie stopniwała konsekewtnie języka: podstawy, średni, zaawansowany. Okazało się,że właściwie przez 6 lat nauczyła się tyle co ja przez 2 miesiące tutaj nie znając wcześniej w ogóle języka. Także z tym niemieckim w Polsce byłabym ostrożna ! Dodam tylko,że moja córka do tępych nie należy.
  • 0

#6 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 12 01 2011 - 17:02

Na to jest bardzo prosty test, kazdy ma dzis dostep do telewizji angielskiej czy niemieckiej. Niech dzieciak ogladnie glowne wydanie wiadomosci w telewizji i sam dla siebie oceni, czy cos zrozumial i ile zrozumial W niemieckiej telewizji panstwowej mowia wyraznie i literackim jezykiem, wiec jak bedzie mial klopoty ze zrozumieniem lektora, tym bardziej nie zrozumie nauczyciela w szkole
  • 0

#7 klaus-h

klaus-h

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 01 2011 - 17:19

ciesze sie ze z rozpoczetego tematu wynika jakas dyskusja,to sie zgadza z tym nauczaniem niemieckiego w Polsce- moj syn od malego dziecka ogladal filmy rysunkowe(bajki) tylko po niemiecku,obecnie oglada ze zrozumieniem filmy popularno naukowe typu "welt der wunder"- mowi dobrze jak mi sie wydaje po niemiecku ,ale mimo wszystko mam watpliwosci czy to wystarczy.Napewno nalezy sie z tym liczyc ze bedzie jednak potrzebny 1 rok na aklimatyzacje(nie nazywal bym tego rokiem "straconym")...A czy wiecie cos o progrmie niemieckim byksztalcic dzieci z poza Niemiec i przygotowyac ich do pracy w zawodach, w ktorych potem maja szanse dostac prace w Niemczech(i innych krajach EU)bo wlasnie cos takiego moj syn uslyszal w telewizji polskiej????
  • 0

#8 klaus-h

klaus-h

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 01 2011 - 22:58

ciekawych rzeczy w powyzszym temacie naczytalem sie na: niemcy-online.pl Poczytajcie i napiszcie tu swoje zdanie.
  • 0

#9 Haniutka

Haniutka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 02 2011 - 12:16

WITAM :) W LIPCU WYJEŻDŻAM DO DORTMUND,BYĆ MOŻE NA STAŁE , MAM CÓRKĘ 13 LENIĄ KTÓRA W POLSCE KOŃCZY SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ COŚ NA TEMAT SZKÓŁ W NIEMCZECH ,NADMIENIAM IŻ CÓRKA NIE ZNA JĘZYKA NIEMIECKIEGO, CZY WIELKIE TRUDNOŚCI BĘDZIE MIAŁA W SZKOLE?
  • 0

#10 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 11 02 2011 - 21:11

jezeli jest geniuszem to nie powinna miec trudnosci . Przeprowadzacie sie oczywiscie dla jej dobra :)
  • 0

#11 bucanero

bucanero

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 11 02 2011 - 21:35

Haniutko - " NADMIENIAM IŻ CÓRKA NIE ZNA JĘZYKA NIEMIECKIEGO, CZY WIELKIE TRUDNOŚCI BĘDZIE MIAŁA W SZKOLE? ".... to chyba jest pytanie retoryczne, bo chyba sama zdajesz sobie sprawe, ze bedzie miala trudnisci i to wcale niemale. Wyobraz sobie taka sytuacje, ze do klasy Twojej corki przyjezdza chlopiec z Niemiec, ktory nie zna ni w zab polskiego i ma sie uczyc j.polskiego, geografii,historii itd. w jezyku ktorego nie zna... Bedzie trudno, beda momenty zalamania i goryczy. Skad wiem ? Z autopsji. Syn mial szczescie,ze trafil go Sprachklasse w Realschule. Dzisiaj przyniosl oceny na polrocze ( jest tutaj 5 lat) ze srednia 1,3. Jest satysfakcja, ale nie bylo latwo ani nam rodzicom, ale zwlaszcza jemu. Dziecko po przyjezdzie tutaj startuje praktycznie od zera, a wlasciwie od minusa- nie ma nic : nie zna jezyka i nie ma swoich kolegow...praktycznie jest sam. I musi sam wszystko wypracowac... Powodzenia...
  • 0

#12 camilla28

camilla28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisano 08 06 2011 - 18:10

witam , szukam szkoly podstawowej dla dzieci Polskich w Dresden? czy taka istnieje?
  • 0

#13 Konto usunięte(20406)

Konto usunięte(20406)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisano 08 06 2011 - 21:10

Boszzzz cigle to samo ...nie ma znaczenia czy dziecko jest polskie,chnskie czy jeszcze inne...szkola jest jedna,i nikt nie bedzie robic wyjatkow. Chcecie tu mieszkac uczcie sie jezyka i inwestujcie w dzieci aby im umozliwic dobry start.
  • 0

#14 Konto usunięte(74810)

Konto usunięte(74810)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisano 08 06 2011 - 21:42

I ciagle to samo, dlaczego skazujecie swoje dzieci na taki stres? Forsa wam przyslania oczy i rozum. Jestescie bezmyslni ciagnac tu dziecko bez zadnej znajomosci jezyka. Bo sie nauczy, bo sobie poradzi. Jakim kosztem? Dlaczego robicie to wlasnym dzieciom?
  • 0

#15 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 08 06 2011 - 21:55

to wszystko dla dobra dzieci :) beda mialy drozsze zabawki
  • 0

#16 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 08 06 2011 - 22:23

A w Polsce dobrobyt i szczesliwe dziecinstwo......

#17 Konto usunięte(63030)

Konto usunięte(63030)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2879 postów

Napisano 09 06 2011 - 00:01

a ja szukam szkoly niemieckiej w Polsce bo sie przeprowadzam:))oooooo jade ogorkow i salaty pozrec
  • 0

#18 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19781 postów

Napisano 09 06 2011 - 11:01

w warszawie jest niemiecka szkola przy ambasadzie niemieckiej
  • 0

#19 Groszek

Groszek

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 08 2011 - 11:36

Witajcie.Czy znajdzie sie ktos kto posłał dziecko doprywatnej szkoły w Quickborn,albo do innej szkoły montressori? Czas zapisac syna do jakiejs szkoły i boje sie go posłac do panstwowej,nie wiem jednak czy ta szkoła z metoda montressori to trafny wybór.czy w szkołach prywatnych rodzice płaca od zarobkow czy jest stała stawka dla kazdego.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników