Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polska Telewizja w Niemczech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 30 12 2010 - 14:21

Witam, chciałbym zainstalować u siebie w domu jakiś odbiornik do polskiej telewizji ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czytałem na stronach Polsatu Cyfrowego oraz N że taką telewizję można odbierać tylko w Polsce ale jestem pewien kiedyś u kogoś tu w Niemczech widziałem.... Inną sprawą jest to że nie wiem gdzie miałbym zamocować antenę (wiem że obcokrajowcom w Niemczech nie można zabronić postawienia anteny) ale czytałem też gdzieś że można odbierać polską telewizję w niemczech przez DVB-T. Czy macie jakieś pojęcie na ten temat i jak to wygląda ?? Co potrzeba itd ?? pozdrawiam
  • 0

#2 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19768 postów

Napisano 30 12 2010 - 14:52

Wszystkie polskie platformy cyfrowe a wiec Cyfra+, telewizja N i Polsat MUSZA ze wzgledu na koncesje, jakie maja glownie od Amerykanow na nadawanie filmow, pro forma pisac na swoich stronach internetowych, ze odbior ich programow jest dozwolony tylko w Polsce. I dlatego przy podpisywaniu abonamentu na ktorakolwiek z tych telewizji rzeczywiscie trzeba pokazac polski dowod osobisty z zameldowaniem w Polsce, ale potem nikt juz tego nie sprawdza, czy zabierzesz dekoder do Niemiec i odbierasz ta telewizje tam. Poza tym sa zestwawy "telewizja na karte" podobne do telefonii komorkowej na karte, gdzie kupujesz karte wazna na iles tam miesiecy z gory i nikt potem nie sprawdza, gdzie sie tej telewizji uzywa. Jesli chodzi o DVB-T to jest to telewizja naziemna uzywana w Niemczech i ktos kiedys pisal ze w niektorych miastach (np. w Berlinie) mozna przez ta telewizje odbierac TV Polonia, ale nic wiecej. Moim zdaniem najlepsza oferte na rynku ma obecnie telewizja N, kup na jakichs krewnych/znajomych abonament z dekoderem, ale w Niemczech bedziesz potrzebowal do odbioru oczywiscie antene satelitarna, a to nie zawsze takie proste jak piszesz
  • 0

#3 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:04

wielkie dzięki za info :) to że nie jest to proste zdążyłem już się mniej więcej zorientować bo szperam po necie w poszukiwaniu rozwiązania szkoda że przez DVB-T nie działa bo to rozwiązałoby mój problem czyli muszę naciskać mojego Vermitter'a żeby pozwolił mi zainstalować antenę... mam nadzieję że się uda...
  • 0

#4 pio

pio

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6175 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:12

Witam, zanim zaczniesz naciskac, to sprawdz czy masz wolny widok na poludnie. Inaczej nie bedziesz mógl nic odbierac. Ja osobiscie mam Telewizje na karte, zaplacilem 25€ i do 2018 mam TVP1,TVP2,TVN i jeszcze kilka kanalów free to air... Dla mnie wystarcza to calkowicie i jest bez zadnego abonamentu... Pozdrawiam..
  • 0

#5 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19768 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:19

Misiek, jak pisze Pio, najpierw sprawdz z balkonu / z okna okolo godziny 12.00 w poludnie czy maz bezposredni widok na slonce (= na poludnie), jak nie masz, to zadne naciskanie na Vermietera ci nie pomoze
  • 0

#6 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:23

jeśli już to antene bede musiał montować na dachu bo balkonu u mnie nie ma z dachu więc jest na pewno widok na południe ;) Pio a zamawiałeś Telewizje na Karte w Niemczech czy w Polsce ?? Jeśli tutaj to gdzie ?? bo mnie w zasadzie tylko te podstawowe kanały interesują TVP1+2, TVN, Polsat (Chociaż na Discovery bym nie narzekał) dzięki za odpowiedzi... :D
  • 0

#7 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19768 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:26

Instalacja na dachu jest z reguly dosyc droga, bo antena musi miec uziemienie, no i prace na dachu sa bardziej skomplikowane. Ja zaplacilem za taki spass 850 euro, ale facet przez prawie dzien sie bawil w instalacje
  • 0

#8 pio

pio

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6175 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:35

misiek76, zamówilem to tutaj : www.hds-europe.com Maja tez tam inne oferty...
  • 0

#9 eko36

eko36

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:51

interesuje mnie telewizja na karte, ale czy do tego jest potrzebna antena satelitarna?
  • 0

#10 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19768 postów

Napisano 30 12 2010 - 15:59

tak, bo telewizor skad musi miec sygnal nadajacy te programy polskie, a to jes mozliwe w Niemczech tylko przez satelite (za wyjatkiem przypadku, ze masz niemiecka telwizje kablowa i sobie wykupisz dodatkowo pakiet telwizji polskiej, ale to jest z reguly drogie i bezsensowne, bo za 2-3 programy placisz minimum 4 euro miesiecznie)
  • 0

#11 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 30 12 2010 - 16:17

pakiet polskich programów w UnityMedia kosztuje 6 € miesięcznie a programy do tego marne TVP Polonia, i jakieś 2 słabe inne pozostaje tylko antena bo bez tego ani rusz.... szkoda ale serdeczne dzięki za odpowiedzi bo sam nie wiedziałem pozdrawiam
  • 0

#12 andreas65

andreas65

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisano 30 12 2010 - 16:36

Zobacz te oferty na Ebay.de http://shop.ebay.de/...ries.Polecałbym TNK HD zestaw 129 euro.
  • 0

#13 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 30 12 2010 - 17:02

Tu sie ktos reklamuje, zadzwon do niego http://www.mypolacy....ntu-,58265.html
  • 0

#14 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 30 12 2010 - 17:14

nie dzięki ;) wole zapłacić więcej i mieć nowy, mniej problemów i stresów :D
  • 0

#15 frezja

frezja

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 30 12 2010 - 17:32

a ja mam polsat cyfrowy odbiera bez zarzutu wszystkie programy polskie płacę w Polsce teraz chyba 39,00 zł miesięcznie polecam ,wkoło mam same domy , myślałam że nie złapię zasięgu , bo mam tu zawsze problemy z netem , naprawdę polecam i nie wielkie koszty ...
  • 0

#16 emigrantka42

emigrantka42

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisano 30 12 2010 - 17:53

Ja tez mam Polsat Cyfrowy - abonament m-czny w Polsce 9,90zl - jestem zadowolona.
  • 0

#17 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19768 postów

Napisano 30 12 2010 - 18:04

zalezy, co kto lubi. Ja na przyklad nie cierpie telewizji Polsat i nigdy jej nie ogladam. Mnie interesuje glownie HBO i kanaly filmowe, a tych nie ma nigdzie za 39 zlotych.
  • 0

#18 adamsse

adamsse

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 30 12 2010 - 22:40

www.hds-europe.com Oni troszke oszaleli za aktywacje chca 5€ chodz mozna to zrobic bezplatnie na stronie TNK oraz przez Obsluge klienta. Ja proponuje juz wziasc Telewizje na karte HD,poniewaz prawie kazdy ma w domu juz telewizor lcd, plazme, ceny nie sa wygurowane a mozna pogladac fajne programy w jakosci hd. A dekoder z karta to wydatek rzedu 360zl i mozna juz ogladac Na wspolnej i W11 w jakosci HD i Dolby DiGITAL :) Znam firme z polski co wysyla do niemiec takie zestawy GLS-em. Pozdrawiam
  • 0

#19 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisano 31 12 2010 - 11:36

mnie zależy najbardziej na podstawowych polskich kanałach bo mam dość tej niemieckiej telewizji, chętnie chciałbym do tego parę kanałów jak Discovery, National Geographic, czy może jakieś kanały tematyczne i to najlepiej jak byłoby w HD Kanały filmowe nie interesują mnie zupełnie bo ja mam filmy wcześniej ;-) oglądałem ofertę telewizji na kartę i wydaje się najsensowniejsza ze wszystkich - 69€ za rok i to za kanały dodatkowe a te podstawowe masz cały czas... a ta firma z Polski to jakieś namiary do niej można mieć... ? i ostatnie pytanie czy potrzebny mi będzie jakichś specjalista czy może ustawienie anteny samemu to nic takiego ??
  • 0

#20 andreas65

andreas65

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisano 31 12 2010 - 11:49

misiek76-taki zestaw TNK HD kupisz na Ebay tu w niemczech w cenie 126 euro z przesyłką.W Pl możesz kupić na Allegro z wysyłką do Niemiec/ale wcześniej przed zakupem należy zapytać sprzedającego czy wyśle/cena to 360 do 380zł plus wysyłka ok.20eu.Prawie ta sama cena co w De Ebay. Aktywacje karty dokonuje się wysyłając smsa aktywacyjnego z telefonu komórkowego.Czytaj na stronie www.telewizjanakarte.pl Ustawienie anteny-talerza,tu morze być problem.Jeśli masz zgodę właściciela na zamontowanie uchwytu i talerza to możesz kupić talerz z uchwytem konwerterem.Tu polecałbym min.srednicę talerza 80cm.Jeśli nigdy tego nie robiłeś to z zamontowaniem chyba nie poradzisz sobie.Koszt fachowca to od 50eu,a najczęściej to 200eu.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników