Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak wyglada slub cywilny w niemczech?????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konto usunięte(5429)

Konto usunięte(5429)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 29 09 2008 - 15:03

Kto mi pomoze i opisze mi przebieg slubu cywilnego w Niemczech ?Ile trwa i jesli umie sie jezyk na poziomie dobrym to potrzebny jest tlumacz? Kto wogole decyduje o tymczy potrzebny jest tlumacz? Czy trzeba tam cos mowic czy tylko w odpowiednim momencie powiedziec tak`? Prosze o pomoc kogos kto juz tu bral slub cywilny ja mieszkam w Hesji. Z gory dzieki
  • 0

#2 ciamber

ciamber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 29 09 2008 - 15:18

Bylam w ten piatek na slubie cywilnym jako gosc. Slub byl polsko niemiecki! Musisz napisac jak dobrze znasz niemiecki.Jesli zrozumiesz co do ciebie mowia to niepotzrebny tlumacz! Jesli nie! masz dwa wyjscia.( o jaki slub chodzi polsko - polski ( potocznie mowiac ) czy niemiecko polski! Napisz ! to ci opowiem!
  • 0

#3 everqueen

everqueen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 09 2008 - 15:25

Hejka, to ja sie dolacze do tego pytania. W moim przypadku slub mialby byc Polsko-Niemiecki. Niemiecki znam dosc dobrze, ale kto to oceni? Do pytan natkikaczuchy dolacze jeszcze jedno: jakie dokumenty beda potrzebne z Polski a jakie z Niemiec, zarowno dla mnie jak i dla przyszlego meza, no i czy te z Polski trzeba bedzie tlumaczyc? Dziekuje z gory za odpowiedzi Magda
  • 0

#4 ciamber

ciamber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 29 09 2008 - 15:45

Wiec tak! Jesli nie posiadacie wspolnych dzieci ze soba albo nie ze soba :) sprawa jest prosta!Akty urodzenia przetlumaczone ( najlepiej u niemieckiego tlumacza w Niemczech, nie zawsze akceptuja polskie tlumaczenia) , zaswiadczenie z urzedu stanu cywilnego z polski , ze nigdy nie bylas zamezna , albo bylas rozwiedziona ( zalezy od sytuacji) Jesli twoj maz jest niemcem ttutaj rodzonym nie ma problemu , jesli uzyslak obywatelstwo i pochodzenie po rodziacach albo dziadkach musi miec tzw. zolty papier! to wazne. Ilosc papierow zalezy od sytuacji. Mozecie prosic o tlumacza z urzedu, przy sadzie powinien byc polski tlumacz, ale to kosztuje . U mnie w miescie ok. 300 euro. Dopuszczone jest posiadanie tlumacza - nie urzednika. ale nie moze to byc nikt z wami spokrewniony. ceremonia trwa ok 30 minut. Nie ma przysiegi jako takiej. Pada pytanie , czy chcesz pojac za zona , meza itd. Wasze odpowiedz to tylko ja ! albo nein :) Slub zawarty od pn do piatku podlega oplacie normalnej. Za slub w sobote trzeba dodatkowo zaplacic ( u mnie w miescie 50 euro) Jesli nie wszystko napisalam - pytaj!
  • 0

#5 everqueen

everqueen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 09 2008 - 16:27

Wow, dzieki! Jestes naprawde dobrze zorientowana. Jestem jeszcze ciekawa, czy slub musi byc brany w urzedzie gdzie jestesmy zameldowani, czy moze sie odbyc tez w innym? No i jak to sie wlasciwie 'zalatwia', trzeba sobie zarezerwowac dzien i godzine? Jesli tak, to na ile wczesniej i czy dokumenty trzba miec juz w momencie zamawiania? Hehe, moze moje pytania sa infantylne, ale ja naprawde nie mam w ogole doswiadczenia w sprawach urzedowych i dla mnie wszystko jest zagadka. Dzieki za informacje! pozdrawiam, Magda
  • 0

#6 ciamber

ciamber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 29 09 2008 - 17:10

Jesli w Urzedzie , musi to byc urzad wlasciwy dla miejsca zamieszkania, ale mozna tez wynajac rozne inne miejsca. W twoim miescie tez powinna byc takie miejsce. jak np. u mnie jest to wasserturm , w miejscowosci obok mnie malutki zameczek. To zalezy od miasta. Urzednik w Stadtesamt powie gdzie to jest ( pamietaj ! jest to za dodatkowa oplata). Jesli zalezy wam na czasie urzadnik wystawi najszybszy termin jaki bedzie wolny od pn do pt.Natomiast mozna prosic o konkretna date i godzine! ( dodatkowa oplata). Podczas pierwszej wizyty w Urzedzie nalezy miec wszystkie dokumenty ze soba. Wszystko macie ze soba , skladacie papierki , wyznaczacie termin no i do sklepu po sukienke. Szampany dla gosci bierzecie ze soba , lampki tez, no chyba te urzad posiada swoje i wypozycza. No i zycze powodzenia!
  • 0

#7 Konto usunięte(5429)

Konto usunięte(5429)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 29 09 2008 - 18:52

dziekuje bardzo ciaber!!!! Rozumiem wszystko ale jak bylismy skladac papiery w urzedzie zeby wyznaczyc date slubu to ta urzedniczka zagiela mnie jednym pytaniem (Na wszystkie inne odpowiedzialam)i dlatego sie troche wystraszylam.To jest slub polsko -niemiecki a wiec mysle ze tlumacz nie bedzie potrzebny nawet nie mam kogo wziac dlatego sie tak denerwuje.Magda urzedniczka zadaje pytania przygotuj sie ,to jest stres. DZIEKUJE
  • 0

#8 Konto usunięte(5429)

Konto usunięte(5429)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 29 09 2008 - 19:06

sorry-"ciamber" Fajnie ze w koncu ktos mi na to pytanie konkretnie odpowiedzial.Mamy date za tydzien. Dobrze nie nic nie trzeby tam mowic bo w stresie mozna powiedziec cos nie tak.Pozdrawiam
  • 0

#9 ciamber

ciamber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 29 09 2008 - 19:20

Czy chce pani pojac za meza tego oto ...... mozna powiedziec nie! :) slubu nie bedzie , a trzeba bedzie zaplacic! Pozdrawiam!
  • 0

#10 Konto usunięte(6290)

Konto usunięte(6290)

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 10 2008 - 11:05

Hej dopiero planujemy ślub,a ja mam dziecko z poprzedniego związku,napiszcie proszę jakie potrzebuje papiery do urzędu stanu cywilnego?Nie byłam jeszcze mężatką ani mój chłopak!Ojciec dziecka jest pozbawiony władzy rodzicielskiej!Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady;-)
  • 0

#11 Konto usunięte(6290)

Konto usunięte(6290)

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 10 2008 - 11:20

Oczywiście chciałam napisać że mój chłopak nie był żonaty;-))
  • 0

#12 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 11 10 2008 - 11:19

oj to juz po wszystkim,wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia!!!!!! no i zamawiam weselna.........haha,pozdro
  • 0

#13 everqueen

everqueen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 01 2009 - 11:13

Czesc dziewczyny! Jestem juz po slubie. Bylo bardzo milo, uroczyscie i rodzinnie. Podroz poslubna tez milo wspominam ;)Teraz zaczynam zalatwianie nowych dokumentow. Dzieki Wam za informacje i pomoc! Bardzo sie przydaly! Pozdrawiam, Magda
  • 0

#14 19720104

19720104

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisano 08 01 2009 - 01:33

5 minut blabla po niemiecku i po czasie tylko bol .... najlepiej wziasc tlumacza a puzniej w razie potrzeby anulowac za jego nieznajomosc jezyka ups..
  • 0

#15 everqueen

everqueen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 01 2009 - 09:27

Akurat moj slub trwal godzine. Bylo na nim 14 gosci. Przyjaciele zagrali nam 2 melodie na flecie poprzecznym i gitarze, a szwagier jedna na trabce. Urzedniczka zrobila bardzo mile wprowadzenie. Po slubie wszyscy dostali szampana, a na koniec byly gratulacje i robilismy jeszcze zdjecia. Bylo bardzo milo. Poki co zadnego bolu nie ma ;) Pozdrawiam
  • 0

#16 jagoda55

jagoda55

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 01 2009 - 10:44

Bardzo zaciekawil mnie ten temat dot.slubu.My mamy spotkanie w urzedzie stanu cywilnego za tydzien dot. wyznaczenia daty slubu.Ja polka,on niemiec.Akt urodzenia oraz akt zawarcia wczesniejszego malzenstwa musza byc zupelne,nie skrocone.Wszystko przetlumaczylam sobie w Polsce.Meldunek tu w moim landzie /Hessen/ wazny jest tylko 8dni,musze pobrac drugi.Tez musze miec tlumacza,bo nie znam na tyle jezyka nieieckiego.Bedzie to osoba cywilna,znajaca dobrze niemiecki. Interesuje mnie bardzo tresc pytan mi zadawanych,tego sie boje,aby sie nie osmieszyc. Prosze o pomoc o co pyta ta pani w USC.Moj nr GG 829542 Z gory panstwu dziekuje za ofiarowana mi pomoc.
  • 0

#17 johannbledeln

johannbledeln

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 01 2009 - 23:43

Powiem wszystkim z przyjemnoscia swoje doswiadczenia zwiazane ze slubem w Niemczech.Jestesmy oboje polakami(nie mamy niem. obywatelstwa).W naszym Standesamt dowiedzielismy sie jakie podkladki potrzebne,po czym juz przetlumaczone przedlozylismy w StAmt,i ustalilismy date slubu bez ceregieli.Jedynym problemem bylo sprawdzenie wiarygodnosci papierkow i stempli,co robi inny urzednik w KreisAmt,i ze moze to potrwac(ok.4 tyg.),ale....dobry przyjaciel-Niemiec!zadzwonil do tego urzednika,a on nastepnego dnia przeslal fax do naszego St.Amt,ze nie ma przeszkod zadnych do wziecia slubu w kazdej chwili.Mila Pani urzednik St.Amt zawiadomila nas wszystkimi drogami(tel;pismem,E-mailem)ze zaprasza nas do wziecia slubu w ustalonym terminie!Bez halasu,swiadkow,milo,sympatycznie,i...po krzyku!Zycze takiego podejscia w Niemczech wszystkim,ktorzy chca tutaj wziac slub! P.S.Nie smiemy z zona tylko pytac urzednikow jakie moze niesc prawa i przywileje po slubie tutaj(wedlug prawa niemieckiego jestesmy rodzina,ale tez jestesmy obcokrajowcami).Bedzie milo jesli ktos nam podpowie.Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.Johann P.
  • 0

#18 sandra11

sandra11

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 03 09 2009 - 20:39

czy na serio nie trzeba swiadkow na slubie cywilnym w Niemczech?? czy uzaleznione to jest od landu????
  • 0

#19 piekna1954

piekna1954

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisano 03 09 2009 - 21:08

Na serio nie trzeba swiadkow :)
  • 0

#20 Justa424

Justa424

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 11 2009 - 14:21

Hej, ile trwa wyznaczenie terminu? Od chwili złożenia papierów? Czy ktoś wie może jak jest w Hamburgu? * ciamber- piszesz o żółtym papierze jak obywatel niemiecki ma obywatelstwo po dziadkach. Co to jest i skąd można to wziąć i ile to trwa? Z góry dzięki za wszystkie info. Pozdrawiam.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników