Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy paszport.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirom68

mirom68

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisano 10 12 2010 - 19:33

Witam wszystkich. Mam pytanie.Moj paszport staracil waznosc,nawet nie wiedzialem o tym,dopieroa w gminie przy meldunku urzednik mi powiedzial,mniejsza o to. A wiec, czy paszport musze zrobic tu w polskim konsulacie?Czy tez moge zrobic w Polsce? I nastepna sprawa,mieszkam tu i pracuje ,tzn. w Niemczech. Posluguje sie wszedzie polskim Dowodem Osobistym. W dowodzie mam wpisany stary adres z Pl (normalne) I jesli wymienie dowod to jaki adres mi wpisza?Ten z Niemiec? Jak to jest z tymi adresami?
  • 0

#2 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8975 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:31

Moim skromnym zdaniem., powinno sie miec w papierach ten adres wpisany, pod którym sie faktycznie mieszka :)
  • 0

#3 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:34

witaj Jezeli podasz tu adres zamieszkania wtedy konsulat wysle pismo do Polski, ze styly pobyt masz w Deutschland i Rzecznik do spraw obywatelskich da Ci jakis okres (jak sie nie myle do miesiaca czasu) wymeldowania. W niemeickim konsulacje wyrobiecnie paszportu jest drogie ,kolo 100€ czy wiecej i tez czekasz kolo 3tyg W polsce tez czekasz 3 tygodnie koszt jest kolo 100zl jak sie nie myle z tym ze mususz byc przy skadaniu wniosku , a przy odbiorze mozesz podac Pani nazwisko osoby ktora ci odbierze ..... wiec decyzja nalezy do Ciebie !
  • 0

#4 mirom68

mirom68

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:40

Iva38 Dzieki za pomoc.Napisalas ..."Jezeli podasz tu adres zamieszkania wtedy konsulat wysle pismo do Polski, ze styly pobyt masz w Deutschland i Rzecznik do spraw obywatelskich da Ci jakis okres (jak sie nie myle do miesiaca czasu) wymeldowania." W PL. juz dawno jestem wymeldowany. Tzn. po nowy dowod mam isc do konsulatu?Dobrze zrozumialem?
  • 0

#5 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:45

Konsulat polski moze wystawic tylko paszport, ale nie dowod osobisty. Dowod osobisty trzeba wyrabiac w miejscu ostatniego zameldowania na stale w Polsce, niestety osobiscie, dwa razy: raz z wnioskiem raz po odbior. Jako adres dla osob bez zameldowania w Polsce, bo mieszkajacych za granica do niedawna bylo wpisywane tylko panstwo (ja mam taki dowod, adres: "Niemcy" i nic wiecej). Od niedawna podobno osobom zamieszkalym za granica nie wpisuja nic w rubryce adres
  • 0

#6 olinek1998

olinek1998

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:49

przy wymianie dowodu osobistego lub paszportu w rubryce adres pobytu wpisuje sie wylacznie adres pobytu w polsce , jezeli masz staly pobyt to staly , jezeli nie to ades czasowy , a jezeli nie masz zadnego pobytu to nowe dowody wydawane sa z adnotacjia bez miejsca stalego pobytu w pl dla urzednika w pl nie jest wiazacym adres neimeicki poniewaz nie podpisamo zadnej wspolpracy co do przesylania i potwierdzania danych polski dokument zawiera jedynie dane z terenu pl lub zadnych
  • 0

#7 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:49

tobie chodzi o Paszport ? czy Dowod?
  • 0

#8 mirom68

mirom68

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisano 10 12 2010 - 20:58

O paszport. I pytalem tez o dowod....bo mam wpisany w dowodzie stary nieaktualny polski adres.dlatego pytalem jak jest z tymi adresami w koncu? Mieszkam tu a adres w dowodzie nieaktualny.Mi to w sumie nie przeszkadza ,ale wydaje mi sie ze trzeba by to jakos uaktualnic.Cale zycie mam miec stary nieaktualny adres w dowodzie?
  • 0

#9 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:00

Olinek sorry ale bzdury opowiadasz wyrabialam dowod osobisty ! W wionsku musialam ktory skaldalam 6 miesiécy temu , w rubryce zameldowanie choc nie mieszkam w PL 20 lat musialam podac ostani pobyt zameldowania w pl ( nie wiem dlaczego) , ale tez musialam podac niemiecki adres zameldowania, choc w dowodzie nie mam zameldowania .....
  • 0

#10 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:01

KONSULAT GENERALNY RZECZYPOSPOLITEJ W KOLONII Lindenallee 7, 50968 Kolonia W sprawach konsularnych wejście od Leyboldstrasse Tel: (+49 221) 937300 Fax: (+49 221) 385074 Pomoc prawna, tel: (+49 221) 93730245 E-mail: kolonia.kg.sekretariat@msz.gov.pl mysle ze jak zadzwonisz Tu lub napiszezs email wlasciwie Cie poinformuja
  • 0

#11 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:11

tutaj jak zwykle pomieszanie z poplataniem: - paszport zalatwia sie w Polsce, jak sie ma w Polsce zameldowanie, w konsulacie, jak sie nie ma w Polsce zameldowania - dowod mozna zalatwic tylko w Polsce w miejscu ostatniego zameldowania, jesli nie ma sie juz meldunku w Polsce To, jakie adresy wpisuje sie na wnioskach o dowod i paszport odgrywa tylko role wewnetrzna dla urzedow, w polskim dowodzie osobistym w przypadku osob zamieszkalych za granica NIE MA ADRESU. I nic wiecej w tej kwestii nie ma do powiedzenia. Po co tak komplikowac najprostsze sprawy???
  • 0

#12 mirom68

mirom68

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:20

OK. Wszystko jasne.A jak wyglada sprawa np. no nie wiem.... np. kontrola policyjna .Jde samochodem ...w dowodzie stary adres.Mialem juz kilka kontroli tu unas w okolicach Soltau i nie bylo problemu,ale czy zawsze tak bedzie?
  • 0

#13 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:32

To juz jest inna kwestia, bo pewnie polskie przepisy odnosnie dowodow nakazuja, ze w przypadku zmiany adresu dowod nalezy zaktualizowac w jakims tam czasie Dla wladz niemieckich i tak jest istotne zaswiadczenie o zameldowaniu z niemieckiego urzedu meldunkowego a nie wpis w polskim dowodzie. Ja widze, ze obcokrajowcy w Niemczech czesto razem z dowodem maja kopie zaswiadczenia o zameldowaniu i je pokazuja, jak ktos sie pyta o aktualny adres w Niemczech
  • 0

#14 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:33

Dowody osobiste wydaje sie rowniez bez miejsca zamieszkania..inaczej kazdemu bezdomnemu przyslugiwaloby mieszkanie..dotyczy to rowniez osob mieszkajacych za granica..nie wpisuje sie zadnego adresu..sam posiadam taki dowod....
  • 0

#15 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:35

w pozycji miejsce zamieszkania wpisane jest "brak"
  • 0

#16 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:36

Jak mowie, roznie bywalo, ja mam polski dowod wydany 4 lata temu, a od 25 lat nie mam zameldowania w Polsce i jako adres mam wpisane "Niemcy" Dowody dla bezdomnych to inna kwestia i uregulowana innym przepisem niz ten dla Polakow mieszkajacych za granica, wiec nie ma sensu mieszac ze soba tych spraw
  • 0

#17 Konto usunięte(53848)

Konto usunięte(53848)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:46

A Ja myslalam , ze tu sie pisze :))) mirom , sadze , ze jak napiszesz di Konsulatu dostaniesz dokaldne informacje co i jak :)
  • 0

#18 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:54

Pogodniak..nie ma osobnych uregulowan..jest tylko wydawany dowod bez adresu....
  • 0

#19 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18743 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:55

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYMIANY DOWODÓW OSOBISTYCH PRZEZ OSOBY NA STAŁE PRZEBYWAJĄCE ZA GRANICĄ Obywatele polscy przebywający na stałe poza granicami Polski mają prawo, a nie obowiązek, posiadania ważnego dowodu osobistego. Oznacza to, że osoba zamieszkała za granicą powinna posiadać przede wszystkim paszport, który poświadcza obywatelstwo polskie oraz tożsamość posiadacza, a także uprawnia do przekraczania granicy i pobytu za granicą. Obywatele, którzy przebywają poza granicami Polski będą mogli dokonać wymiany dowodów osobistych natychmiast po powrocie do Polski - nie muszą tego robić w chwili obecnej. W celu uzyskania nowego dowodu osobistego konieczne jest osobiste złożenie wniosku o wydanie tego dokumentu oraz osobisty jego odbiór. Załatwienie sprawy dotyczącej wymiany dowodu osobistego powinno nastąpić w ciągu miesiąca od daty wszczęcia postępowania. Nowy dowód osobisty będzie zatrzymany w organie, który go wydał do czasu odbioru przez wnioskodawcę - oznacza to, że dowód można odebrać podczas kolejnej wizyty w Polsce (nie jest konieczne stałe przebywanie w kraju w okresie oczekiwania na nowy dowód). Konsul nie jest upoważniony z mocy prawa do pośredniczenia w wydawaniu lub wymianie dowodu osobistego - wszystkie czynności związane z uzyskaniem nowego dowodu należy załatwiać osobiście w kraju. Osoby ubiegające się o wydanie nowego dowodu osobistego w celu złożenia wniosku powinny zgłosić się do: - właściwego ze względu na miejsce zameldowania na pobyt stały organu gminy (wójt, burmistrz lub prezydent miasta); - w razie braku zameldowania na pobyt stały - do organu gminy ostatniego miejsca pobytu stałego tej osoby; - jeśli nie można ustalić właściwości miejscowej organu w sposób wskazany wyżej, dowód osobisty wydaje organ gminy właściwy dla dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy. Ubiegając się o wydanie nowego dowodu osobistego należy przedłożyć następujące dokumenty: - wypełniony i podpisany wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego; - dwie aktualne i wyraźne fotografie (lewy półprofil, widoczne lewe ucho); - odpis skrócony aktu urodzenia - w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński; - odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o aktualnie używanym nazwisku (osoby, które zawarły małżeństwo za granicą są zobowiązane do zarejestrowania małżeństwa w Polsce); - na żądanie organu - poświadczenie obywatelstwa polskiego lub inny dokument potwierdzający posiadanie polskiego obywatelstwa, jeśli dane zawarte w dokumentach budzą wątpliwość co do obywatelstwa osoby. Jeśli dane znajdujące się w dowodzie nie uległy zmianie, a w dokumentacji dowodowej znajdują się odpisy aktów stanu cywilnego wnioskodawcy, ponowne złożenie skróconych odpisów akt stanu cywilnego nie jest wymagane.# http://www.londynkg....hp?document=109
  • 0

#20 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 10 12 2010 - 21:56

Moj dowod jest wydany w 2007 i nie mam adresu..bo Niemcy to nie adres tylko kraj pobytu...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników