Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld w Niemczech a dziecko w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 lena26xs

lena26xs

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 10 2010 - 22:51

Witam wszystkich serdecznie!wiem,że duzo informacji na temat kindergeldu jest omówione ale bardzo bym prosila aby ktos mi odpowiedział na moje pytanie dotyczace mojej sytuacji a mianowicie- Jestem samotną matką,mieszkam z dzieckiem w Polsce ojciec dziecka z którym nie mialam slubu jest obywatelem Niemiec tam mieszka i pracuje,czy on tam moze pobierac zasilek rodzinny -kindergeld i zasiłek pielęgnacy na dziecko a nie przekazywać tego dla dziecka? z góry dziekuje za odpowiedz
  • 0

#2 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 20 10 2010 - 23:14

zeby mogl pobierac ten zasielek tutaj w de musisz wczesniej rowniez dostarczyc kilka potrzebnych dokumentow jezeli juz bedzie formalnie wszystko dostarczone i zlozony zostanie wniosek w kinderkasse automatycznie po jakims czasie ojciec dziecka bedzie otrzymywal kindergeld na swoje niemieckie k-to Zatrzymanie tych pieniedzy przez ojca / lub matke / dziecka i nie przekazanie ich dziecku jest kategorycznie zabrobione w de i obarczone sankcjami, odpowiedzialnoscia karna sposob przekazania pieniedzy rodzice dziecka uzganiaja miedzy soba np. przelewy na specjalne otwarte w tym celu k-to w pl
  • 0

#3 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 20 10 2010 - 23:30

A kto zabroni nieprzekazywanie pieniedzy...i jakie sankcje za to groza..????
  • 0

#4 lena26xs

lena26xs

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 10 2010 - 00:08

dziekuje Koral! wszystkie formalne sprawy załatwia Regionalny Ośrodek Polityki Spolecznej,sprawa jest w toku od dwóch lat i niedawno dostałam pismo że mi zasiłek nie przysługuje tylko ojcu dziecka w kwocie 113 euro,czy jest w Niemczech to mozliwe ze niemieckiego urzedu nie interesuje to czy on to płaci dziecku czy ma dla siebie? czy sa na to jakies przepisy niemieckie zeby to płacił na dziecko?
  • 0

#5 DonTomasso

DonTomasso

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3081 postów

Napisano 21 10 2010 - 08:27

@karol, napisales: "Zatrzymanie tych pieniedzy przez ojca / lub matke / dziecka i nie przekazanie ich dziecku jest kategorycznie zabrobione w de i obarczone sankcjami, odpowiedzialnoscia karna" podaj mi prosze § ktore to reguluja, moze sie jeszcze czegos naucze. piszesz glupoty az glowa boli. to daj te pieniadze niemowlakowi, niech se idzie i kupi pieluchy i ubranka!!! i nie myl pojec kindergeld ze taschengeld.
  • 0

#6 Konto usunięte(37973)

Konto usunięte(37973)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisano 21 10 2010 - 10:04

DT !!! Sankcje to takie ze sie powie Du Du Du i nic wiecej Chyba ze to jakis nowy Koralgesetz.
  • 0

#7 Konto usunięte(52081)

Konto usunięte(52081)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisano 21 10 2010 - 11:07

Panowie jeśli kindergeld nie jest przekazywane rodzicowi sprawującemu władze falktycznom nad dzieckiem sankcje SA takie ze zgłaszam do familienkasse i niestety ale wszystkie pieniążki trzeba do kasy oddać...mogą tez być jakieś kary. Sankcje te są tylko wtedy gdy ktoś poinformuje urząd,w innym przypadku nie,no bo niby jak?Musi być donos,wtedy są sankcje. Is-ka by to podparła przepisami,ja niestety nie,mówię tylko to co wiem,gdyż pobieram kindergeld a dzieci są w pl.
  • 0

#8 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9007 postów

Napisano 21 10 2010 - 17:11

Nie zapominajcie, ze ten nieslubny ojciec w Niemczech wcale nie ma obowiazku skladac podania na KG w Niemczech- pobierania tych pieniedzy i wysylania- moze go to po prostu nie obchodzic, a matka dziecka w Polsce moze sobie rodzinne pobierac, ma dziecko przy sobie, wszystko gra. Ze róznica w wyskosci swiadczenia- no cóz, ale tak jest.
  • 0

#9 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 21 10 2010 - 19:28

A kto i z czego to wyliczyl ze Ojcu nalezy sie 113 Euro.. to sie nie zgadza...bo to ani polowa ani tez to co zostaje po odciagnieciu polskiego rodzinnego...
  • 0

#10 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 21 10 2010 - 19:33

O ile wiem to pieniadze naleza sie osobie ktora zlozyla wniosek lub osobie ktora wychowuje dziecko..ale to dotyczy Niemiec..nie wiem jak to wyglada w wypadku jak dziecko zyje w Polsce z drugim rodzicem..taki rodzic nie ma prawa do niemieckiego Kindergeld...
  • 0

#11 lena26xs

lena26xs

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 10 2010 - 00:29

sun- ja skladalam w Polsce wniosek ale odmówiono mi poniewaz ojciec ma prawo do kindergeldu w Niemczech,a sumę 113 euro wyliczyła Familienkasse i takĄ otrzymałam decyzje z ROPSU
  • 0

#12 Konto usunięte(52799)

Konto usunięte(52799)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisano 22 10 2010 - 02:10

pozmienialo sie od 1 maja 2010 jedne matki mieszkajace w Pl skladaja wnioski na Niemieckie rodzinne(bo ojciec tam pracuje a nie placi aliment)u drugich Rops znowu nic o tym nie wie,takze trudno tu cos powiedziec,, najlepiej poczytaj w Google o tych zmianach,lub pytaj w ROPS albo(Familienkasse) Wniosek o świadczenia rodzinne wystarczy złożyć tylko w jednym Państwie Członkowskim, zgodnie z powyższymi zasadami pierwszeństwa. Wniosek u ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na terenie Unii Europejskiej składa się w Państwie Członkowskim, zgodnie z zasadami pierwszeństwa. http://rops-katowice...a-rodzinne.html
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników