Skocz do zawartości

Zdjęcie

odszkodowanie za zlamanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 nelka

nelka

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 13 10 2010 - 18:22

Hej,moze sie orientujecie jak to jest tu w Niemczech z odszkodowaniem za zlamana np.noge???W Polsce to wiem ze jest jakas komisja ,ktora ustala ile procent ci sie nalezy ,a jak to jest tutaj????Czy trzeba byc prywatnie ubezpieczonym czy normalnie jak ma sie normalna Krankenkasse i jest to normalne ubezpeczenie czy cos sie nalezy????
  • 0

#2 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 13 10 2010 - 18:27

nelka...Krankenkasse jest do placenia kosztow leczenia a nie odszkodowan...
  • 0

#3 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19870 postów

Napisano 13 10 2010 - 18:57

wyjatkiem jest tzw. wegeunfall, tzn, wypadek, ktory zdarzyl sie na bezposredniej drodze do pracy albo z pracy do domu, wtedy jest rzeczywiscie jakies ustawowe ubezpieczenie wypadkowe, ale nie pamietam, czy to pracodawca wyplaca czy kasa chorych
  • 0

#4 nelka

nelka

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 13 10 2010 - 19:27

Ja wiem ze Krankenkasse jest od placenia za leczenia ,ale w Polsce tez placi sie normalnie kase chorych a po jakims wypadku sklada sie papiery i czeka na odszkodowanie z kasy chorych.... tutaj przez cale lata co miesiac sie placi do krankenkassy a po jakims wypadku nic sie nie nalezy????,a dodatkowo to byle gdzie to tu 10€ to tam10€ ... mam zlamane 4 kosci srodstopia i dlatego pytam czy mozna gdzies jakies odszkodowanie dostac bo to w koncu jakis tam uszczerbek na zdrowiu jest.
  • 0

#5 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19870 postów

Napisano 13 10 2010 - 19:35

Nelka, jesli to nie byl wypadek w drodze do pracy, to nie, bo Niemcy to narod, ktorzy sie od wszyskiego osobno ubezpieczaja i od wypadkow w czasie wolnym jest tzw. Unfallversicherung, wiec jak nie masz takiego, to nie dostaniesz odszkodowania, chyba ze jestes w zwiazkach zawodowych, oni maja czesto takie ubezpieczenie zbiorowe dla swoich czlonkow
  • 0

#6 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 13 10 2010 - 19:51

a co to jest krankengeld czy to nie są własnie pieniążki a la odszkodowanie za jakiś wypadek ? mój mąż złamał nogę 2 lata tremu w pracy. I w szpitalu pytali gdzie to było. Mówili że jesli w pracy to się cos tam nalezy tak mówił lekarz. Jesli w domu to nic. Mąż powiedział ze w domu bo pracodawca zagroził ze go zwolni.. no ale to inna historia. ja natomiast mam uszczerbek na zdrowiu w wyniku zaniedbania lekarza. Tyle tylko że chyba tu bym musiała wejsc na drogę sądową i o odszkodowanie sie ubiegac bo w takim przypadku normalnie chyba nie ma. Nelka a pytałas o to np. czy nalezy ci sie potem rehabilitacja za darmo lub np. coś takiego jak w Pl sanatorium.??
  • 0

#7 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 13 10 2010 - 19:59

nelka..tak jak Pogodniak pisze..jesli wypadek byl w pracy lub w drodze do pracy i powrotnej to jest sie ubezpieczonym ale nie w Krankenkassie..to chyba sie nazywa Berufsgenossenschaft..skladke do nich odprowadza pracodawca a oni zajmuje sie bezpieczenstwem w pracy..to jak kiedys w Polsce BHP...reszta to Twoja prywatna sprawa..i slusznie..a w Polsce jest inny system..tam placisz jedna skladke ZUS..tylko co z tego masz..jak cos sie naprawde stanie to trzeba dawac lapowki nie wspomne o dodatkowych oplatach bo cos niby sie nalezy ale nie wszystko bo szpital kasy nie ma...trzeba sie zdecydowac ..albo rybki albo akwarium...ja wole akwarium..rybki sobie zlowie...i uwazam ze system niemiecki pomimo oplat 10 Euro za kwartal i za leki kilka Euro..jest duzo. duzo lepszy niz polski...
  • 0

#8 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:03

Za darmo nie ma nic!Za rehabilitację,będziesz musiała z własnej kieszeni dopłacić. A Krankengeld,to jest chorobowe.Z odszkodowaniem nie ma to nic wspólnego. Jezeli masz uszczerbek na zdrowiu,to możesz pociągnąć winnego do odpowiedzialności,ale to długotrwała i kosztowna sprawa.
  • 0

#9 nelka

nelka

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:05

Hej,nie nie pytalam jeszcze ,ale moj znajomy -fakt ze mieszka w Pl to podczas zlamania nogi jakies naswietlanie mial i magnetimpulsy przez gips-lub cos takiego zeby mu sie ta noga szybciej zrastala i to bylo na kase chorych....tutaj to nie wiem,dali mi gips i 6 tyg musze z tym gipsem sie meczyc U mnie ten problem ze stalo to sie w niedziele w domu,nie w pracy.Z tego co wiem to te wszystkie Unfallversicherungen to sa prywatne -i takiego nie oplacam bo z tego tez nie jest tak prosto wyciagnac kase .Musialoby ci chyba noge urwac zeby cos przyznali....Myslalam ze jak wkoncu latami oplaca sie krankenkasse to cos tym sie nalezy...no ale coz,wyglada na to ze tu tylko trzeba placic a na nic wiecej jak cos sie stanie nie mozna liczyc.
  • 0

#10 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:07

a wiecie moze jak jest jak w pracy prysnal do oka olej o temp 200stopni i na to oko jest ograniczona widocznosc.praktycznie jakby mgla tylko... czy nalezy sie jakies odszkodowanie?
  • 0

#11 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:08

malwinas..krankengeld to nie jest odszkodowanie.to jest wyplata chorobowego...placi to Krankenkasse po 6-ciu tygodniach od chwili choroby..bo do 6-ciu placi pracodawca..w niektorych wypadkach Krankenkasse przejmuje to wczesniej..zalezy od tego jak dlugo pracownik byl zatrudniony..
  • 0

#12 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19870 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:12

Nelka, ja mam prywatne Unfallversicherung i zlamalem sobie pare lat temu reku, bo sie poslizgnalem wniedziele na oblodzonym chodniku. Dostalem odszkodowanie bez zadnych specjalnych problemow: musialem tylko opisac wypadek na forumlarzu, lekarz mi potwierdzil zlamanie i nie bylo zadnych problemow. To ubezpieczeie wypadkowe jest b. tanie, a Krankenversicherung jest tylko od leczenia, a nie od wyplacania odszkodowan. @spritee89: to wyglada na wypadek przy pracy, ale takie cos trzeba zglaszac od razu a nie dopiero pozniej po fakcie
  • 0

#13 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:13

spritee..jesli bylo zgloszone to jako wypadek przy pracy..to tak.a nawet jesli nie to nalezalo to powiedziec lekarzowi ktory zajal sie tym przypadkiem...tylko musi byc ustalony uszczerbek na zdrowiu..a to nastepuje po zakonczeniu leczenia..
  • 0

#14 Konto usunięte(38950)

Konto usunięte(38950)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2515 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:14

@nelka-kasa chorych nie jest po to,by ją doić!Cały system zdrowotny działa na zasadzie solidarności.Ja płacę bardzo wysokie składki i nie korzystam,bo jestem zdrowa.Korzystaja z tego chorzy ludzie,na których terapię ich składki nie wystarczyłyby! Pozbyj się tego Polsko-cwaniackiego myślenia,że wszedzie trzeba coś wyrwać. I przykro mi,ze męczysz się w gipsie.
  • 0

#15 Konto usunięte(51607)

Konto usunięte(51607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:48

dlatego dobrze miec Unfallversicherung..
  • 0

#16 Konto usunięte(51607)

Konto usunięte(51607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisano 13 10 2010 - 20:55

w razie pobytu w szpitalu ,,tez chyba placi sie 10 euro? ja mam takie dodatkowe do Unfallversicherung,,, za kazdy dzien pobytu w szpitalu płacą a skladka nie jest wielka (u mnie 30 euro raz w roku) ale jeszcze nie bylam,,bo ja zdrowa ja rydz..
  • 0

#17 spritee89

spritee89

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisano 13 10 2010 - 21:10

hmm,no to chyba kiepsko,bo bylo to zgłoszone do tzw brygadzisty i on sobie nic z tego nie zrobil ,kazal dalej pracowac,a to jednak sie jest prawie slepym na jedno oko.
  • 0

#18 chaber

chaber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1120 postów

Napisano 13 10 2010 - 21:14

Schlange - 30€ to jakoś strasznie mało. Również mam dodatkowe ubezpieczanie wypadkowe i płace 180€ rocznie, ale jak mnie w pracy wał zabije, to moja siostra będzie bogatsza o 300 000 ojro. U Ciebie jest do jakiej kwoty???
  • 0

#19 Konto usunięte(51607)

Konto usunięte(51607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisano 13 10 2010 - 21:18

ja nie mowie o wypadkowym,tylko dodatkowe do wypadkowego! 30 euro raz w roku place (pazdziernik),,w razie pobytu w szpitalu wyplacaja za kazdy dzien..
  • 0

#20 Konto usunięte(51607)

Konto usunięte(51607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisano 13 10 2010 - 21:21

wypadkowe to co miesiac sie placi,,a ten dodatek raz w roku
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników