Skocz do zawartości

Zdjęcie

cyfrowy polsat - nie moge zalapac sygnalu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasz1981

Lukasz1981

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 23 09 2010 - 21:41

witam - mam problem ze zlapaniem sygnalu cyfrowego polsatu.mieszkam wysoko i nie ma problemu z odbiorem ale robie zle bo caly czas wyskuje komunikat ze brak sygnalu. mieszkam w Erlensee (ok.Hanau) - czy ktos moglby mi pomoc - przywioze / odwioze i zaplace - ale chcialbym zeby to w koncu zadzialalo. z gory dzieki kontakt: 15773942702 Dzieki i pozdrawiam Lukasz
  • 0

#2 Konto usunięte(37973)

Konto usunięte(37973)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisano 23 09 2010 - 23:41

Podlacz sobie resivke analogowa i poszukaj sygnalu,tak najprosciej ,potem podepnij cyfrowy i sprawdz sygnal .Zawsze tak robie bo to najprosciej . Jak cos pisz na priva,dlaczego wziales sobie polszmate??
  • 0

#3 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 24 09 2010 - 00:12

znajdz na forum dortmund,temat,cyfrowy polsat.lub poprostu zadzwon do nich podaj swe miasto niemieckie a pomoga ci gdzie i na czym ustawic.
  • 0

#4 artur1970

artur1970

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 24 09 2010 - 00:41

Cubalibre ma racje.To jest najprostszy sposób.Tez zawsze tak robilem :))
  • 0

#5 Vito

Vito

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 24 09 2010 - 10:37

Hej kup sobie na ebey miernik sygnału za 6E satfinder, ja niedawno tez montowałem antene i mi bardzo pomogl bo na cyfrowym dekoderze ciezko zlapac bo on opuznia sygnal do 5 sekund, jakbys mieszkał blizej to bym ci momógł.
  • 0

#6 Lukasz1981

Lukasz1981

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 09 2010 - 10:52

Problem w tym ze nie mam analogowego :( wiem mniej wiecej w ktora strone ma byc skierowana antena i jaki kat elewacji ale w ogole nic sie nei dzieje. Nikt nei planuje wizyty w okolicy Hanau - lub nei chcialby sie tutaj pofatygowac. POkryje koszty i w ogole ;-)
  • 0

#7 artur1970

artur1970

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 24 09 2010 - 11:52

Zobacze w piwnicy czy mam jeszcze mój stary dekoder i jak znajde to dam Ci znac. Mieszkam w Aschaffenburgu czyli praktycznie za miedza :))
  • 0

#8 Konto usunięte(49726)

Konto usunięte(49726)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisano 24 09 2010 - 12:11

po pierwsze tutaj masz opis jak ustawic antene...patrz dolna fotografia dobrze to obrazuje... http://forum.satkuri...opic.php?t=3637 a po drugie...od 17 wrzesnia polsat zmienil wartosci parametru FEC z 3/4 na 5/6z hotbirda...wiekszosc odbiornikow sama sie dostosuje do nowych parametrow zas w przypadku braku odbioru nalezy na nowo przeszukac liste kanalow...jesli masz samsunga s305g musisz zaktualizowac soft do wersji 165...milej zabawy
  • 0

#9 Konto usunięte(49726)

Konto usunięte(49726)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisano 24 09 2010 - 12:15

acha a orientacyjnie astre mozesz najlatwiej zlapac w ten sposob ze o godz 12.15 konwerter glowny kierujesz na slonce i mniej wiecej tam jest astra a hotbird automatycznie pokaze sie na zezie z lewej strony...powodzenia
  • 0

#10 Konto usunięte(49664)

Konto usunięte(49664)

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 09 2010 - 12:40

Tez ma Polsat.Mieszkam na 2 pietrze i mam sygnal tylko w 1 miejscu na balkonie.Jak jest wiatr i antena sie lekko rusza to sygnal zanika.Przed samym balkonem mam tez wielkie drzewo i sygnal coraz slabszy ,bo drzewo sie rozrasta.Mielismy ocieplanie bloku przez 2 miesiace budynek byl caly w rusztowaniach to sygnalu wogole niebylo.Moze cos zalania Tobie sygnal-jakies drzwa lub cos podobnego...to moze byc przyczyna.P.S-My szukalismy sygnalu przez tydzien,juz tracilismy nadzieje,ale sie udalo:).Powodzenia zycze
  • 0

#11 Lukasz1981

Lukasz1981

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 09 2010 - 15:16

@artur1970 - wielkei dzieki ;) bylbym bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc. dzisiaj bede sie z tym bawil cale popoludnie - nie iwem - moze cos robie nei tak ;/ ieszkam na poddaszu - teren niby otwarty wiec powinno byc ok - no i mialo byc tak prosto ;) a tutaj prosze :P:P
  • 0

#12 bienoks

bienoks

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 02 2011 - 08:23

jesli bedziecie miec problem z antena sat napiszcie do mnie w hanau i okolicach ustawie
  • 0

#13 Konto usunięte(1793)

Konto usunięte(1793)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 28 02 2011 - 15:42

bez miernika sygnalu nie zlapiesz polsatu - 1 mm roznicy i juz ci sygnal znika. Tak na oko to mozna tylko astre ustawic, HotBird trzeba naprawde dokladnie "wycelowac". Z kolei jak dobrze ustawisz to nawet na 60cm talerzu masz 80% mocy sygnalu, ale trzeba naprawde dokladnie sterowac.
  • 0

#14 szaku121

szaku121

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 02 03 2011 - 11:05

chruscik chyba sobie kpisz ze bez miernika polsatu nie zlapiesz ja na antenie 55cm. mialem sile jak i moc sygnalu 86% na tym polsatowskim samsungu smiesznym!!! A DO AUTORA TEMATU JESLI PROBLEM NADAL ISTNIEJE TO NIECH NAPISZE
  • 0

#15 kina221

kina221

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 02 03 2011 - 20:32

ja mam talerz odchylony na 31 stopni gdy sie przeprowadzalam nic nie ruszalam powiesilam antene i w ciagu 5 minut zlapalam sygnal ustaw tak i szukaj mam nadzieje ze ci sie uda, czasami wystarczy o pol centymetra podniesc, a najlepsze jest gdy dokrecalam srube to zaraz siadalo hehe :)
  • 0

#16 kina221

kina221

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 02 03 2011 - 20:34

a jak zlapiesz i bedzie dzialalo i po chwili zniknie dzwon na centrale do nich i niech wznowia sygnal wtedy koles od razu ci powie w razie czego co i jak
  • 0

#17 Konto usunięte(1793)

Konto usunięte(1793)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 03 03 2011 - 20:33

szaku121: to musisz miec strasznie duze uszy ze na czuja sygnal z hotbirda potrafisz zlapac :)) ja niestety mam podobne doswiadczenia jak kinia221 - tylko przy dokrecaniu srub sygnal potrafi spasc z 90 do 10%, tak czule sa te nastawienia dla HotBirda. Byc moze jest to kwestia jakosci talerza/przetwornika (ja mam te "standardowe" z polsatu). Wez tez pod uwage, ze ja i pewnie wiekszosc osob ustawiala talerz pierwszy raz w zyciu. W moim przypadku zakup czujnika sygnalu za kilkanascie euro sie oplacil, bo duzo wiecej bym na piwo wydal lapiac sygnal "na oko". Czujnika w okolicach Leverkusen chetnie wypozycze :)
  • 0

#18 kina221

kina221

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 06 03 2011 - 19:48

ja pierwszy raz do ustawienia talerza wzielam faceta ktory przyjechal ze swoim tv takim malutkim i na nim lapal sygnal, a na tej podstawie ustawial talerz, niestety podczas duzego wiatru talerz spadl i wszytsko trzeba bylo na nowo ustawiac, ale wtedy juz sami dzialalismy i na prawde nie ma z tym wiekszych problemow, nawazniejsze ustawic odychlenie talerza, potem popatrzec w ktora strone maja ustwiony sasiedzi i szukanko :) chruscik üiszesz ze standardowy talerz amsz a mozna miec jakis inny? my co prawda mamy hd ale czy to tak na prawde jakakolwiek rowznica jest ? wydaje mi sie ze talerz to talerz a reszta od dekodera zalezy chyba ze sa jakies lepszejsze :))
  • 0

#19 jurasiek

jurasiek

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 09 03 2011 - 23:58

Witam, pozwolicie, ze swoje 3 grosze dorzuce. Od "zawsze" posiadam telewizje sat i nigdy jeszcze nie korzystalem z uslug tzw profesjoanlistow. Poza jednym malym wyjatkiem , kiedy to moj kumpel(specjalista od TV)kupil sobie wlasnie taki "miernik" sygnalu za kilka ojro i koniecznie chcial mi poprawic odbior.Choc prawde mowiac problemow z odbiorem nie mialem. Przyjechal ustawil i pojechal. Bylo ok do nastepnego zachmurzenia. Wtedy ustawilem ponownie recznie i smiga do dzis. Nie mowcie wiec , ze tak trudno zlapac HotBird. A zawodowa zabawka do dokladnego wyszukania sygnalu kosztuje od kikuset ojro wzwyz. Oczywiscie pomysl z analogiem jest doskonaly, bo nie jest tak wymagajacy jak digital. Pomocny jest tez wskaznik sygnalu zaistalowany w tunerze. Montowalem i ustawialem juz sporo anten sat u znajomych, krewnych itd. i wszystkie wlasnie metoda "macajewa". Trwa to kilka minut, o ile jest wolna przestrzen na poludnie i bez znaczenia jest tu wysokosc na jakiej znajduje sie antena .Wazne jest staranne "zarobienie" koncowek kabla i osadzenie wtykow F. Nalezy dokladnie sprawdzic, czy zaden z drucikow ekranu nie styka sie przewodem wewnetrznym. Osobiscie doradzalbym troche wiekszy talerz niz 55, choc sam kiedys do polszmatu taki posiadalem i problemow raczej nie bylo.Obecnie jade na 80 i HD hula az milo. Oczywiscie, ze dekoder jest wazny, ale i porzadny kabel i LNB dobrej jakosci. pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników