Skocz do zawartości

Zdjęcie

kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 arapaho2

arapaho2

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 09 2010 - 18:48

witam! mam pytanko , jestem w trakcie zaltwiania kindergeldu i z familien kase przysali mi pismo ze musze im dostarczyc ZUS-Beschenigung aus polen z Legnicy. czy ktos sie orientuje o jakie zaswiadczenie chodzi bo dzwoniem do zusu w legnicy i moga mi wypisac wiele zaswiadczen wiec mam im powiedziec o jakie zaswiadczenie konkretnie chodzi.bede wdzieczny za pomoc.
  • 0

#2 goshia

goshia

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:21

Najprawdopodobniej chodzi o zaswiadczenie ze ZUS nie wyplaca w Polsce rodzinnego na dziecko(i)zadnemu z rodzicow.
  • 0

#3 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:30

z zus musi sie wypisac wniosek ZASZWIADCZENIE O DOCHODACH ZA ROK 2009,wpisac we wniosku iz jest na cel POBIERANIA KINDERGELDU W NIEMCZECH,noi swe dane wypelnic ,pesel adres polski i podpis
  • 0

#4 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:32

i z gminy trzeba miec zaswiadczenie ze sie nie pobiera rodzinnego na dziecko,takie zaswiadczenie jest wydawane od reki,i jest na nim wyszczegolnione od jakiej daty i do jakiej daty bylo rodzinne pobierane
  • 0

#5 arapaho2

arapaho2

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:38

wyslalem juz dwa druki do polski E 411 i E 401 a do tego mi zadnego druku nie dali, zona pobiera w polsce rodzinne ale jak sie dowiedzieli ze od maja mam prace w niemczech i ubiegam sie o rodzinne tutaj to najprawdopodobniej bede musial im wszystko od maja oddac. w familienkase tez im podalem ze zona pobiera w polsce bo nie chce miec problemow tutaj z kolei ja skladalem wniosek aby mi bly wyplacane swiadczenia
  • 0

#6 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:45

to niech zona pojdzie i wstrzyma rodzinne,dostanie pismo ty dostarczysz,jezeli od maja masz wniosek to ta roznice np,50 zl czyli 13 e dostaniesz mniej bo niemiecka familienkase zwroci polsce
  • 0

#7 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:47

jesli twoja zona w polsce pracuje i rozlicza sie w zusie to nalezy ci sie polowa kindergeldu
  • 0

#8 arapaho2

arapaho2

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 09 2010 - 19:53

zona jest na urlopie wychowawczym a od pazdziernika wraz z dziecmi przyjezdza do niemiec. w polsce nasze swiadczenia zostaly wstrzymane a niemczech zona bedzie miala zatrudnienie w mojej firmie
  • 0

#9 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 20:02

jak zona bedzie od pazdziernika miala meldunek w niemczech to zadne dokumenty z polski nie beda potrzebne
  • 0

#10 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 19 09 2010 - 20:03

a mozesz napisac jasniej,czemu zona bedzie miala zatrudnienie u ciebie w firmie
  • 0

#11 arapaho2

arapaho2

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 09 2010 - 20:05

czy fakt iz jest zatrudniona w polsce ale jest na wychowawczym i przebywa w niemczech gdzie jest tez zatrudniona ma wplyw na wyplate i wysokosc wyplacanych swiadczen???
  • 0

#12 arapaho2

arapaho2

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 09 2010 - 20:09

planujemy pozostac z dziecmi na stale w niemczech a z zatrudnieniem chodzi o pelen pakiet ubezpieczen zdrowotnych dla zony i dzieci
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników